عصر قم

آخرين مطالب

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت:

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم اقتصادی

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم
  بزرگنمايي:

عصر قم -

روز گذشته استاندار قم پروژه های مختلفی را با اعتباری بالغ بر 1800میلیارد ریال افتتاح کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی استانداری، بهرام سرمست استاندار قم در مراسم افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی آب و فاضلاب استان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، به مساله آب در قم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان این نظام اقدامات و خدمات بسیاری به قم در زمینه رفع مشکلات آب شده است و امروزه شاهدیم برای استان قم و بویژه برای منطقه پردیسان، آبی با کیفیت در دسترس مردم است.
افتتاح و بهره‌برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال
استاندار قم با تاکید بر خدمات دولت تدبیر امید در زمینه ی تامین آب شرب قم، اضافه کرد: این خدمات باید بخوبی اطلاع رسانی شود تا ضمن بیان عملکرد دولتمردان در مسیر خدمت به مردم، فضای امید آفرینی در جامعه ایجاد شود.
سرمست توانمندی و پیشرفت های صنعت آب و فاضلاب کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز با دستان پر توان مهندسین بومی و شرکت آب و فاضلاب، نیازهای فنی در حوزه تاسیسات آب و فاضلاب در داخل استان حل می شود و ضروری است تا بحث بومی سازی دانش فنی و استفاده از شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت تجهیزات مورد حمایت قرار گیرد.
وی با تاکید بر برنامه‌های هفته دولت و بهره برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال در استان، ادامه داد: استان قم برای تکمیل طرح های حوزه آب و فاضلاب نیازمند اقداماتی چون تکمیل شبکه لوله گذاری است که این طرح ها در حال اقدام و اجرا می باشد.
استاندار قم همچنین به طرح احداث تصفیه خانه قم اشاره کرد و گفت: مطالعات کارشناسی برای جانمایی محل تصفیه خانه در حال انجام است و بزودی برای اجرایی ساختن این پروژه اقدام خواهد شد.
تولید انرژی های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های خورشیدی از موضوعات دیگری بود که استاندار قم به آن اشاره و خاطرنشان کرد: کار در زمینه فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف باید برنامه ریزی شود و در کنار توسعه زیر ساخت های فنی، شرکت های بهره برداری حوزه آب و فاضلاب در این موضوع فعالیت خود را افزایش دهند.
مقام عالی دولت با بیان لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای تسریع در اجرای شبکه فاضلاب در مناطق پر جمعیت ، گفت: اجرای طرح های مدیریت بهینه استفاده از پساب و فاضلاب در دستور کار قرار گیرد.
سرمست مهاجرپذیری قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید توسعه متوازن در باب پروژه های آبرسانی و بویژه فاضلاب شهری عملیاتی شود و گام های اساسی متناسب با نیازهای آینده در این حوزه برداشته شود.
گفتنی است استاندار قم پیش از این جلسه، ساختمان و تاسیسات کلرزنی صادقیه ، شبکه های فرعی فاضلاب پردیسان و نیروگاه خورشیدی شرکت آب و فاضلاب را افتتاح کرد .
بهره برداری از دو طرح ریلی با اعتبار 290 میلیارد ریال در استان قم
طی مراسمی با حضور استاندار قم و رئیس راه آهن جمهوری اسلامی از دو طرح ریلی با اعتبار 290 میلیارد ریال در استان قم بهره برداری شد.
استاندار قم همچنین در حاشیه بهره برداری از این دو طرح سیاست های دولت تدبیر و امید و تاکیدات رئیس جمهور محترم مبنی توسعه حمل و نقل ریلی را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم در راستای تحقق بخشی به این سیاست پیشرو بوده است.
استاندار قم بیان کرد: با بهره برداری از این دو پروژه ریلی شاهد توسعه خطوط ریلی استان قم خواهیم بود.
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه طرح های ریلی دیگری نیز برای استان قم خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: اتصال سرچشمه های بار شهرک های صنعتی و منطقه اقتصادی سلفچگان به شبکه ریلی کشور جزء سیاست های دولت در استان قم است.
در این مراسم خط اتصال گمرک به راه آهن سراسری و مرکز تعمیر و نگهداری لوکوموتیوهای خط شمال به جنوب مجموعا با اعتبار 290 میلیارد ریال با حضور استاندار قم و رئیس راه آهن کشور افتتاح شدند.
بهره برداری از 17 طرح صنعتی استان قم با 1100 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای 380 نفر
همچنین طی مراسمی با حضور استاندار قم از 17 طرح صنعتی استان قم با 1100 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای 380 نفر بهره برداری شد.
استاندار قم در این مراسم طی سخنانی هفته ی دولت را فرصت مناسبی برای گرامیداشت همه ی تلاشگران کشور دانست.
سرمست با بیان اینکه در عمل باید پشتیبان تولید باشیم افزود: حداقل یک روز در هفته را برای رونق تولید و حل مسائل اقتصادی مدیران واحدهای تولیدی استان اختصاص داده ایم.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و کارشکنی های دشمنان برای ضربه زدن به مردم و نظام بیان کرد: کسانیکه در راه تولید و اشتغال آفرینی فعال هستند در خط مقدم جبهه ی نبرد اقتصادی هستند.
سرمست با بیان اینکه چرخه تولید با دستان پرتوان کارگران می چرخد افزود: بایستی با حمایت از کارآفرینان و رونق تولید و اشتغال، زمینه ی بهبود معیشت کارگران ایرانی را فراهم کنیم.
استاندار قم خاطرنشان کرد: همه ی ارکان نظام باید همدل و در کنار هم باشند و در راستای توسعه ی اقتصادی کشور گام بردارند.
دکتر سرمست پیش از این مراسم شرکت های "زرین کیسه نام آور" تولید کننده پاکت های کاغذی مواد غذایی، "کسری مهرتوسعه پایدار" فعال در زمینه ی تولید لولای آرام بند کابینت و "کیمیا رنگانه بسپار پاس" تولیدکننده گرانول و مستربچ پلیمری را افتتاح و از این واحدهای تولیدی بازدید کرد.
افتتاح هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه 8 پروژه آموزشی و پرورشی استان قم
استاندار قم روز گذشته همچنین هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه 8 پروژه آموزشی و پرورشی استان قم را افتتاح کرد.
سرمست با بیان اینکه طرح های زیرساختی آموزش و پرورش در توسعه جوامع جزء پروژه های بنیادین شناخته می شوند، تربیت نسل را امری مقدس برشمرد و گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد بهره برداری از چنین فضاهای غنی و مدرن آموزشی هستیم.
وی رویکرد مدیریت عالی استان قم مبنی بر حمایت از رشته های کاربردی و هنرستانی را مورد توجه قرار داد و افزود: علمی که منتهی به اشتغال شود باید در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش استان باشد.
استاندار قم با بیان اینکه پروژه جاری مشمول زمان شده است خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های استان این است که فاصله کلنگ و قیچی را کوتاه کنیم.
وی بیان کرد: امروز وارث پروژه هایی هستیم که عمرشان از عمر مجریان آنها بیشتر می باشد و به یک دغدغه برای مسئولان و مردم تبدیل شده اند.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور دچار نظام طبقاتی نیستیم گفت: امروز بسیاری از مدیران ارشد کشور از مناطق محروم به مناصب دست یافته اند که نشان دهنده باز بودن مسیر رشد و ترقی برای نسل جدید می باشد.
وی با تاکید بر توسعه ی فضاهای آموزشی‌‌، فرهنگی و ورزشی در مناطق کمتر برخوردار خاطرنشان کرد: افتتاح چنین مجتمع های آموزشی گام بنیادین در راستای توسعه ی متوازن در استان قم محسوب می شود.
سرمست همچنین شناسایی استعدادهای فرزندان این مرز و بوم را ضروری دانست و تصریح کرد: مدیریت استعدادها می تواند به توسعه ی کشور در حوزه های مختلف منجر شود.
گفتنی است به مناسبت هفته دولت استاندار قم روز دوشنبه نیز در سفری به بخش های سلفچگان ،کهک و مرکزی پروژه های آبخیزداری ، بهداشتی درمانی ،عمرانی و زیربنایی را بخش های استان قم افتتاح کرده بود .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جزئیات ممنوعیت واردات موبایل لوکس

از رژ قرمز تا موی فر و بلوند: پوشش بازیگران سریال هم گناه + عکس

تیپ خانم های بازیگر در یک مهمانی جنجالی شد + عکس

غیرقابل تغییر مثل سری‌آ

ردپای مهاجم سابق پرسپولیس در پرونده یک قتل

چشم فرهــاد به پنجـه‌ بــبــر

کنایه روزنامه پرسپولیس به استقلالی‌ها

هاشمی نسب و علی کریمی پیش از آن انتقال جنجالی

آخرین خبر از وضعیت مهاجم تیم ملی در لوشامپیونه

آندو با لباس تیمی که احتمالا یادتان نمی‌آید

فاصله 3 امتیازی پرسپولیس تا رسیدن به یک رکورد بزرگ

کاپیتان استقلال مقابل تراکتور مشخص شد

97 ابتلای به کرونا در لیگ فوتبال عربستان

استقلال - پارس تکرار می‌شود؟

همه تیم‌های لیگ علیه استقلال!

بازگشت جهانبخش به ترکیب برایتون مقابل سیتی

آقای هافبک علیه بشار؛ مشکل دلار است یا رقابت؟

اتمام حجت دایی با فوتبالی‌ها

پایان شوم ارتباط مرد متاهل با زن شوهردار

جریمه گران‌فروشی دارو سنگین شد

آخرین وضعیت بیمارستان‌های کرونا در استان تهران

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه: 78 هزار اشتغال در استان کرمانشاه از طریق شرکت های تعاونی ایجاد شده است

عملیات اجرایی تعاونی تولید خوراک آبزیان در خوزستان آغاز شد

120طرح اشتغال و مسکن مددجویان ایلامی افتتاح می شود

تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی سال 1399 استان همدان ابلاغ شد

تشکیل تعاونی تامین نیاز صنایع دستی در بوشهر

تاکید مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها جهت جذب تسهیلات بنگاه های آسیب دیده از کرونا

ماجرای اعدام فردی که شرب خمر کرده بود

جزئیات جدید از سانحه کلینیک سینا اطهر

41 معافیت گمرگی با هدف نوسازی خطوط تولیدی در قم صادر شده است

41 معافیت گمرکی با هدف نوسازی خطوط تولیدی در قم صادر شده است

عده‌ای در قم به دنبال عادی‌سازی بدحجابی‌اند

حس‌گر خطر حیازدایی در جامعه به صدا درآمده است

کرونا بعد از فوتبالی‌ها یقه والیبالی‌ها را هم گرفت

استقلالی‌ها و ته جدولی‌ها منتظر تعیین تکلیف بازی پارس!

فقط داماد حجازی از منافع استقلال دفاع می‌کند

فصل آینده هم تا نیم‌فصل تماشاگر ندارید

باارزش‌ترین دیدارهای تاریخ؛ مستطیل سبز پر از اسکناس

پایان سنت "مرده پرستی" در کمیته ملی المپیک

گل‌محمدی: قرارداد 100 میلیونی در لیگ بوکس حرفی احساسی است

اینفانتینو: هیچ رقابتی لغو نشود

بودجه تیم والیبال برای آسیا افزایش یافت

استقلال از بی‌برنامگی ضربه خورد

«حکم» تعیین کننده برای فدراسیون بولینگ و بیلیارد و رئیس آن

هزینه 22 میلیاردی وزارت ورزش برای پرداخت پاداش مدال‌آوران

رقابت پنج بعلاوه یک تیم برای سهمیه آسیایی

انتقاد از تغییرات زیاد در استقلال

نباید با جان کشتی‌گیران بازی کرد

سلام اسطوره مکزیک و رئال مادرید به 62 سالگی

گزینه ریاست فدراسیون همگانی کیست؟