آخرين مطالب

به مناسبت هفته دولت صورت گرفت:

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم اقتصادي

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم
  بزرگنمايي:

عصر قم -

روز گذشته استاندار قم پروژه های مختلفی را با اعتباری بالغ بر 1800میلیارد ریال افتتاح کرد.
به گزارش ایسنا منطقه قم، به نقل از روابط عمومی استانداری، بهرام سرمست استاندار قم در مراسم افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی آب و فاضلاب استان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، به مساله آب در قم اشاره کرد و گفت: خوشبختانه به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان این نظام اقدامات و خدمات بسیاری به قم در زمینه رفع مشکلات آب شده است و امروزه شاهدیم برای استان قم و بویژه برای منطقه پردیسان، آبی با کیفیت در دسترس مردم است.
افتتاح و بهره‌برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال
استاندار قم با تاکید بر خدمات دولت تدبیر امید در زمینه ی تامین آب شرب قم، اضافه کرد: این خدمات باید بخوبی اطلاع رسانی شود تا ضمن بیان عملکرد دولتمردان در مسیر خدمت به مردم، فضای امید آفرینی در جامعه ایجاد شود.
سرمست توانمندی و پیشرفت های صنعت آب و فاضلاب کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: امروز با دستان پر توان مهندسین بومی و شرکت آب و فاضلاب، نیازهای فنی در حوزه تاسیسات آب و فاضلاب در داخل استان حل می شود و ضروری است تا بحث بومی سازی دانش فنی و استفاده از شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت تجهیزات مورد حمایت قرار گیرد.
وی با تاکید بر برنامه‌های هفته دولت و بهره برداری از 15 پروژه آب وفاضلاب با اعتبار بالغ بر 1400 میلیارد ریال در استان، ادامه داد: استان قم برای تکمیل طرح های حوزه آب و فاضلاب نیازمند اقداماتی چون تکمیل شبکه لوله گذاری است که این طرح ها در حال اقدام و اجرا می باشد.
استاندار قم همچنین به طرح احداث تصفیه خانه قم اشاره کرد و گفت: مطالعات کارشناسی برای جانمایی محل تصفیه خانه در حال انجام است و بزودی برای اجرایی ساختن این پروژه اقدام خواهد شد.
تولید انرژی های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های خورشیدی از موضوعات دیگری بود که استاندار قم به آن اشاره و خاطرنشان کرد: کار در زمینه فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف باید برنامه ریزی شود و در کنار توسعه زیر ساخت های فنی، شرکت های بهره برداری حوزه آب و فاضلاب در این موضوع فعالیت خود را افزایش دهند.
مقام عالی دولت با بیان لزوم اندیشیدن تمهیدات لازم برای تسریع در اجرای شبکه فاضلاب در مناطق پر جمعیت ، گفت: اجرای طرح های مدیریت بهینه استفاده از پساب و فاضلاب در دستور کار قرار گیرد.
سرمست مهاجرپذیری قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: باید توسعه متوازن در باب پروژه های آبرسانی و بویژه فاضلاب شهری عملیاتی شود و گام های اساسی متناسب با نیازهای آینده در این حوزه برداشته شود.
گفتنی است استاندار قم پیش از این جلسه، ساختمان و تاسیسات کلرزنی صادقیه ، شبکه های فرعی فاضلاب پردیسان و نیروگاه خورشیدی شرکت آب و فاضلاب را افتتاح کرد .
بهره برداری از دو طرح ریلی با اعتبار 290 میلیارد ریال در استان قم
طی مراسمی با حضور استاندار قم و رئیس راه آهن جمهوری اسلامی از دو طرح ریلی با اعتبار 290 میلیارد ریال در استان قم بهره برداری شد.
استاندار قم همچنین در حاشیه بهره برداری از این دو طرح سیاست های دولت تدبیر و امید و تاکیدات رئیس جمهور محترم مبنی توسعه حمل و نقل ریلی را مورد توجه قرار داد و گفت: استان قم در راستای تحقق بخشی به این سیاست پیشرو بوده است.
استاندار قم بیان کرد: با بهره برداری از این دو پروژه ریلی شاهد توسعه خطوط ریلی استان قم خواهیم بود.
مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه طرح های ریلی دیگری نیز برای استان قم خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: اتصال سرچشمه های بار شهرک های صنعتی و منطقه اقتصادی سلفچگان به شبکه ریلی کشور جزء سیاست های دولت در استان قم است.
در این مراسم خط اتصال گمرک به راه آهن سراسری و مرکز تعمیر و نگهداری لوکوموتیوهای خط شمال به جنوب مجموعا با اعتبار 290 میلیارد ریال با حضور استاندار قم و رئیس راه آهن کشور افتتاح شدند.
بهره برداری از 17 طرح صنعتی استان قم با 1100 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای 380 نفر
همچنین طی مراسمی با حضور استاندار قم از 17 طرح صنعتی استان قم با 1100 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی برای 380 نفر بهره برداری شد.
استاندار قم در این مراسم طی سخنانی هفته ی دولت را فرصت مناسبی برای گرامیداشت همه ی تلاشگران کشور دانست.
سرمست با بیان اینکه در عمل باید پشتیبان تولید باشیم افزود: حداقل یک روز در هفته را برای رونق تولید و حل مسائل اقتصادی مدیران واحدهای تولیدی استان اختصاص داده ایم.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه و کارشکنی های دشمنان برای ضربه زدن به مردم و نظام بیان کرد: کسانیکه در راه تولید و اشتغال آفرینی فعال هستند در خط مقدم جبهه ی نبرد اقتصادی هستند.
سرمست با بیان اینکه چرخه تولید با دستان پرتوان کارگران می چرخد افزود: بایستی با حمایت از کارآفرینان و رونق تولید و اشتغال، زمینه ی بهبود معیشت کارگران ایرانی را فراهم کنیم.
استاندار قم خاطرنشان کرد: همه ی ارکان نظام باید همدل و در کنار هم باشند و در راستای توسعه ی اقتصادی کشور گام بردارند.
دکتر سرمست پیش از این مراسم شرکت های "زرین کیسه نام آور" تولید کننده پاکت های کاغذی مواد غذایی، "کسری مهرتوسعه پایدار" فعال در زمینه ی تولید لولای آرام بند کابینت و "کیمیا رنگانه بسپار پاس" تولیدکننده گرانول و مستربچ پلیمری را افتتاح و از این واحدهای تولیدی بازدید کرد.
افتتاح هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه 8 پروژه آموزشی و پرورشی استان قم
استاندار قم روز گذشته همچنین هنرستان فنی حرفه ای شهید مصطفی چمران به همراه 8 پروژه آموزشی و پرورشی استان قم را افتتاح کرد.
سرمست با بیان اینکه طرح های زیرساختی آموزش و پرورش در توسعه جوامع جزء پروژه های بنیادین شناخته می شوند، تربیت نسل را امری مقدس برشمرد و گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد بهره برداری از چنین فضاهای غنی و مدرن آموزشی هستیم.
وی رویکرد مدیریت عالی استان قم مبنی بر حمایت از رشته های کاربردی و هنرستانی را مورد توجه قرار داد و افزود: علمی که منتهی به اشتغال شود باید در دستور کار مسئولان آموزش و پرورش استان باشد.
استاندار قم با بیان اینکه پروژه جاری مشمول زمان شده است خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های استان این است که فاصله کلنگ و قیچی را کوتاه کنیم.
وی بیان کرد: امروز وارث پروژه هایی هستیم که عمرشان از عمر مجریان آنها بیشتر می باشد و به یک دغدغه برای مسئولان و مردم تبدیل شده اند.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور دچار نظام طبقاتی نیستیم گفت: امروز بسیاری از مدیران ارشد کشور از مناطق محروم به مناصب دست یافته اند که نشان دهنده باز بودن مسیر رشد و ترقی برای نسل جدید می باشد.
وی با تاکید بر توسعه ی فضاهای آموزشی‌‌، فرهنگی و ورزشی در مناطق کمتر برخوردار خاطرنشان کرد: افتتاح چنین مجتمع های آموزشی گام بنیادین در راستای توسعه ی متوازن در استان قم محسوب می شود.
سرمست همچنین شناسایی استعدادهای فرزندان این مرز و بوم را ضروری دانست و تصریح کرد: مدیریت استعدادها می تواند به توسعه ی کشور در حوزه های مختلف منجر شود.
گفتنی است به مناسبت هفته دولت استاندار قم روز دوشنبه نیز در سفری به بخش های سلفچگان ،کهک و مرکزی پروژه های آبخیزداری ، بهداشتی درمانی ،عمرانی و زیربنایی را بخش های استان قم افتتاح کرده بود .


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پرداخت کمک حمایت معیشتی دولت به مشمولان تا پایان دوم آذر

وزیر اقتصاد: با افزایش نرخ کالاها مقابله می‌کنیم

اولین پیش‌نشست رویداد "چاره‌جو" برگزار شد

برپایی نمایشگاه اشتغال و کارآفرینی بانوان استان قم

رهبری: قضیه‌ فلسطین بزرگترین مصیبت است

مردم هیچ نگرانی نسبت به افزایش قیمت کالاها در قم نداشته باشند

سه درصد برق پایه مصرفی قم به‌وسیله پنل‌های خورشیدی تولید می‌شود

تدابیرلازم برای پیشگیری از افزایش قیمت‌ها درقم اندیشیده شده‌است

لزوم تعجیل در برداشت مزارع ذرت، آفتابگردان و ارزن

ساختار اقتصادی کشور نیازمند اصلاح است

80 درصد صادرات استان مرکزی توسط 10 واحد صنعتی انجام می شود

138 میلیون دلار کالا از قم صادر شد

25 درصد صادرات غیر نفتی کشور صنایع معدنی است

قوانین اقتصادی باید اصلاح و به‌روز شود

قم رتبه یازدهم صنعت کشور را دارد

ایران تنها شش رایزن بازرگانی در جهان دارد

2400 هکتار سطح باغات انار قم است

سهم تعاونی‌ها در اقتصاد استان افزایش می‌یابد

صادرات 138 میلیون دلار کالا از قم

25 نوع ماده معدنی در قم وجود دارد

85 معدن درقم فعال است

جبران مشکلات چاپخانه‌داران با ورود به عرصه چاپ بسته‌بندی

حرکت چرخ تولید درقم شتاب گرفته‌است

تشدید نظارت بر پروژه‌های عمرانی روستاهای قم

ظریف خطاب به اروپا: به تعهدات پایبند بمانید

فعالیت 300 واحد مرغ گوشتی در قم

عزم مسئولان قم برای ریشه کن کردن بیکاری در روستاها

تولید محصولات سالم گلخانه‌ای به دست بانوی توانگر قمی

آغاز نام‌نویسی طرح اقدام ملی تأمین مسکن به زودی در قم

زیرساخت‌های لازم برای تامین برق موردنیاز استان ایجادشده است

واگذاری مراتع موردنیاز عشایر در کوچ آنان مشکل ایجاد می‌کند

سه میلیون و 240 هزار دز واکسن آنفلوانزا در مرغداری های قم تزریق شد

29 هزار و 956 نفرساعت آموزش فنی و حرفه‌ای به روستاییان قم ارائه شد

کشت پاییزه کلزا در قم سه برابر شد

ایستگاه راه آهن قم قابلیت تبدیل به مرکز توسعه حمل و نقل محور را دارد

روش آمارگیری در کشور باید تغییر کند

واحدهای صنعتی قم از کمبود نیروی ماهر رنج می‌برند

ظرفیت تولید 210هزار مگاوات انرژی بادی و خورشیدی در کشور

630 میلیارد تومان پروژه در صنعت برق قم عملیاتی می‌شود

لزوم استفاده از بازار سرمایه در جهت رونق تولید قم

آینده اقتصاد ایران از مسیر بورس خواهد گذشت

بهره‌برداری از 4 پروژه صنعت برق در قم

نخستین شهرک تولید برق خورشیدی کشور در قم احداث می‌شود

قم می‌تواند قطب تولید انرژی خورشیدی باشد

پنج‌هزار میلیارد ریال در صنعت برق قم سرمایه گذاری شده‌است

پنج طرح صنعت برق قم به بهره برداری رسید

قمرود قطب پرورش شتر استان قم است

شترداری جز مشاغل سنتی مردم بخش مرکزی استان است

باغداران قمی در برداشت محصول انار تسریع کنند

مشخصات پنج هزار انبار در سامانه جامع قم ثبت شد