پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

رئیس نظام مهندسی ساختمان قم خبر داد؛

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور بیش از 3500 نفر در قم علمی

برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور بیش از 3500 نفر در قم
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم از برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان با حضور 3 هزار و 524 نفر در قم در روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 19 مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، امین مقومی اظهار داشت: در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته‌های عمران، معماری، مکانیک، برق، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک همزمان با سراسر کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه 18 و 19 مهرماه در دانشگاه قم برگزار می‌شود.
وی با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در این آزمون اظهار داشت: در مجموع 3 هزار و 524 نفر در قم در این آزمون ثبت نام کردند که از این تعداد 3 هزار و 5 نفر مرد و 519 نفر زن هستند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان قم افزود: برای قبول شدگان در این آزمون پس از تکمیل مدارک مورد نیاز، پروانه اشتغال به کار صادر می‌شود و این افراد می‌توانند فعالیت رسمی خود را آغاز کنند.
وی گفت: در رشته عمران، معماری، مکانیک و برق دو آزمون محاسبه و نظارت برگزار می‌شود و نحوه برگزاری آزمون در رشته معماری نیز به صورت تستی و تشریحی است و علاوه بر آن در رشته‌های عمران و معماری آزمون اجرا نیز برگزار می‌شود.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم ادامه داد: آزمون اجرا و نظارت در رشته‌های عمران و معماری و آزمون رشته‌های برق، مکانیک، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک در دو نوبت صبح و عصر در روز پنج شنبه 18 مهرماه هفته جاری برگزار می‌شود.
وی افزود: آزمون طراحی معماری، مکانیک و برق و آزمون محاسبات عمران نیز در روز جمعه 19 مهرماه همزمان با سراسر کشور در دانشگاه قم برگزار می‌شود.
مقومی گفت: داوطلبان شرکت در آزمون ورود به حرفه مهندسان می‌توانند کارت ورود به جلسه را با مراجعه به سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان به نشانی اینترنتی www.inbr.ir دریافت کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield