پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیرکل تبلیغات اسلامی قم تاکید کرد:

لزوم تقویت جریان گفتمانی با محوریت مسجد فرهنگی

لزوم تقویت جریان گفتمانی با محوریت مسجد
  بزرگنمايي:

عصر قم - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم، گفت: به دنبال تقویت و تسهیل جریان گفتمانی با محوریت مسجد در مدیریت محله و شهر هستیم که بخش مهمی از این کار، تدوین علمی و مبنایی این طرح مبتنی بر آموزه‌های دینی و اصول مدیریت اسلامی است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا عزت‌زمانی، ، امروز در نشست «مسجد طراز انقلاب اسلامی، موانع و راهکارها» که با حضور تعدادی از ائمه جماعات و صاحبنظران و فعالان حوزه مسجد برگزار شد، با اشاره به راه‌اندازی شورای تعالی مسجد اظهار کرد: می‌خواهیم جریان گفتمانی با محوریت مسجد در مدیریت محله و شهر را تقویت و تسهیل کنیم که بخش مهمی از این کار، تدوین علمی و مبنایی این طرح مبتنی بر آموزه‌های دینی و اصول مدیریت اسلامی است.
وی افزود: لازمه این کار، تبیین موضوع برای جامعه نخبگانی و علمی، فعالان عرصه مدیریت فرهنگی و مدیریت مسجد و عموم مردم است و بناست در قالب نشست‌هایی از نخبگان، صاحبنظران، منتقدان و اهل مباحثه دعوت شود تا به بحث و بررسی این موضوع بپردازند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم گفت: در این طرح همچنین کارکرد فعالان و نهادهای موثر در حوزه مسجد همچون امام جماعت، مردم و نهادهای مختلف بررسی می‌شود که این نهادها با چه مدلی نقش آفرینی کنند.
عزت زمانی عنوان کرد: عملیات اجرایی این طرح توسط شبکه راهبری مساجد و فعالان این عرصه انجام می‌شود و سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به وظایف ذاتی که در حوزه مسجد دارد، همکاری و حمایت‌های لازم را خواهد داشت.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید صمصام‌الدین قوامی، امام جمعه پردیسان نیز در این جلسه ضمن ارائه طرح امامت و امارت گفت: این طرح حدود 5 سال است که در منطقه پردیسان اجرا می‌شود و بر اساس آن سه شبکه مساجد، امامت و محلات باید با هم هماهنگ باشند و پیشنهاد دادیم که این طرح در 7 منطقه دیگر شهر قم زیر نظر نمایندگی ولی فقیه در استان اجرایی شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield