پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

در گفتگو با مهر عنوان شد؛

فعالیت 12 روزه مبلغان قم در سامرا سیاسی

فعالیت 12 روزه مبلغان قم در سامرا
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه از تقسیم‌بندی 31 استان برای خدمت به زائران اربعین در مرزها و عراق خبر داد و گفت: مبلغان قم در سامرا مستقر می‌شوند.

حجت الاسلام هادی شفیع زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اعزام مبلغ در ایام اربعین توسط سازمان اوقاف در دو حیطه انجام می‌شود،‌ افزود: یکی از موارد اعزام مبلغ در مواکبی است که در مرزهای ورودی و خروجی با هدف خدمت رسانی به زائران دایر می‌شوند.
وی با بیان اینکه 31 استان برای خدمت رسانی در مرزها و کشور عراق تقسیم بندی شده‌اند، تصریح کرد: مبلغان دینی در سامرا از شهرهای قم، مازندران،‌ گیلان،‌ لرستان،‌ آذربایجان غربی و زنجان مستقر می‌شوند.
مدیر کل اعزام مبلغ اوقاف و امور خیریه یکی از استراتژیک ترین نقاط در کشور عراق را سامرا دانست و افزود: از آنجایی که در سامرا اهل تسنن حضور دارند بنابراین نقطه حساسی است و مبلغان قم در این نقطه مستقر می‌شود.
وی بیان کرد: مرز خسروی امسال برای نخستین بار بازگشایی می‌شود و مهمترین برنامه‌های مواکب در مرز خسروی است.
حجت الاسلام شفیع‌زاده گفت: موکب‌ها دو فعالیت انجام می‌دهند که یکی توزیع مواد غذایی است و در مرز خسروی روزانه توسط سازمان اوقاف توزیع 25 هزار پرس غذا در سه وعده همراه با اسکان زائران اقدام می‌شود.
وی عنوان کرد: در کلیه مواکب سازمان اوقاف حضور روحانیون الزامی است که در کنار خدمت رسانی به زائران به اقامه نماز جماعت، ایجاد غرفه عینک واقعیت مجازی،‌ پاسخگویی به سوالات، بیان احکام، ارائه آداب سفر و غیره می‌پردازد.
مدیر کل اعزام مبلغ اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اداره کل اوقاف در نظر دارد 250 مبلغ را در موکب‌ها مستقر کند، افزود: مبلغان به مدت 12 روز در مواکب حضور دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield