پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش قم:

دوره آموزش خانواده در 1400 مدرسه قم اجرایی می‌شود سیاسی

دوره آموزش خانواده در 1400 مدرسه قم اجرایی می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- مدیرکل آموزش و پرورش قم گفت: دوره آموزش خانواده برای والدین دانش آموزان استان در راستای اطلاع از حقوق و نیازهای کودکان در 1400 واحد آموزشی استان اجرایی می‌شود.

حمید رضا شیخ الاسلام روز سه شنبه درکنفرانس تخصصی حقوق کودک در سالن جلسات استانداری قم، افزود:‌مباحث زیرساختی حقوق کودک در این دوره‌ها به والدین دانش آموزان توسط مشاوران وکارشناسان متخصص ارائه خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: درصورتی که نظام آموزشی و خانواده به یک دیگر پیوند بخورند بخش مهمی از سیاست های آموزشی کشور به سرانجام مطلوبی می‌رسد.
وی گفت:‌ بسیاری از مشکلات امروز جامعه به این دلیل است که رکن اصلی جامعه یعنی خانواده نسبت به حقوق خود در رابطه با کودک آشنا نیست.
شیخ الاسلام اظهار داشت:‌ شاخص اصلی تغییر رفتار در جامعه مساله آموزش است که در این بین آموزش و پرورش نقش بسزایی دارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص گسترش آموزش در میان خانواده‌ها اظهار داشت:‌ همچنین برای جلوگیری از ازدواج زود هنگام دختران نیز اقدام‌های ابتدایی در سطح استان به ویژه در روستاها در حال انجام است و به خانواده ها مشاوره‌های لازم ارائه می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پوشش تحصیلی در دوره متوسطه استان بیش از 99 درصد بوده و آمار کودکان بازمانده از تحصیل نیز کمتر از یک درصد است.
شیخ الاسلام اضافه کرد: در مقطع ابتدایی نیز پوشش تحصیلی استان 100 درصد است، امسال بیش از 10 هزار دانش آموز به تعداد دانش آموزان استان افزوده شده است.
در سال تحصیلی جاری حدود 265 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل خواهند شد.
در حال حاضر حدود 665 مدرسه با 6 هزار و 783 کلاس درس در قم فعال است.
7403/ 6133/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield