پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

12 هزار زوج قمی آموزش تربیت فرزند را فراگرفتند سیاسی

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- سرپرست سازمان بهزیستی قم گفت: از ابتدای سالجاری بیش از 12 هزار زوج قمی آموزش مشاوره تربیت فرزند را گذراندند.

هادی کریمی اصل روز سه شنبه در کنفرانس تخصصی حقوق کودک در سالن جلسات استانداری قم اضافه کرد: آموزش تربیت فرزند وآشنایی با حقوق کودکان از مسائل مهمی است که در رابطه با حقوق کودک احساس می‌شود.
وی تصریح کرد: همچنین درماههای اخیر بیش از 4 هزار مشاوره ژنتیک نیز به زوج‌های استان ارائه شده که اقدام موثری در زمینه تربیت و فرزندآوری است.
کریمی اصل گفت: برنامه ریزی در راستای پیشگیریهای اولیه از مهمترین سرفصلهای بهزیستی قم در رابطه با مساله کودکان است.
وی خاطرنشان کرد: از آنجایی تبعات آسیب به کودک در تمام عمر فرد ادامه پیدا می‌کند توجه و ارائه آموزشهای لازم از اهمیت ویژه تری برخوردار است.
سرپرست سازمان بهزیستی قم عنوان کرد: درکشورهای درحال توسعه برای توسعه همه جانبه بهترین بخش برای توجه، سرمایه‌گذاری دردوران کودکی است که بیشترین بهره وری را در آینده جامعه برجای می‌گذارد.
وی بیان کرد: 300 کودک معلول ذهنی استان از خدمات روزانه بهزیستی بهرهمند شده و 58 کودک معلول ذهنی نیز از خدمات در منزل این نهاد حمایتی بهره مند می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: 500 دانش آموز استان از خدمات مستمری بهزیستی استان درمسیر ادامه تحصیل استفاده می‌کنند.
کریمی اصل با اشاره به اهمیت مبحث درمان اضطراب کودکان بیان داشت: شناسایی و درمان اضطراب کودک، از مهمترین مسائل امروز در روانشناسی کودک است.
وی اضافه کرد: در این زمینه و در طی هفته‌های گذشته بیش از یکهزار و 800 کودک مورد غربالگری اضطراب قرارگرفته اند.
سرپرست بهزیستی قم همچنین اظهار داشت: 120 کودک بد سرپرست و بی سرپرست از خدمات بهزیستی استان استفاده میکنند، 109 کودک تحت حمایت این سازمان در یک سال اخیر به خانوادههای جایگزین دارای صلاحیت واگذار شده‌اند.
کریمی اصل با اشاره به مبحث فرزند خواندگی نیز عنوان کرد: در یک سال گذشته 10 مورد فرزندخواندگی دراستان ثبت شده است،
وی در بخش دیگری از سخنان تصریح کرد: 70 مهد کودک دراستان قم مشغول فعالیت هستند که درقالب آنها بیش از 10 هزار کودک تحت آموزش و تربیت اسلامی قرار دارند.
وی بیان کرد: توسعه و افزایش کمی و کیفی مهدهای کودک به ویژه در مناطق حاشیه ای شهر قم احساس میشود، 131 کودک نیازمند تحت پوشش سازمان بهزیستی در مهدهای کودک هستند.
کریمی اصل عنوان کرد: پوشش مهدهای کودک در سطح استان قم به دلیل مشکلات اقتصادی به صورت کامل انجام نگرفته است.
سرپرست بهزیستی قم اظهار داشت: 175 کودک کار استان از سال قبل شناسایی و مراحل ساماندهی آنها انجام گرفته است.
وی در پایان تاکید کرد: بهزیستی قم هزینه تحصیل 850 دانش آموز بازمانده از تحصیل ایرانی و 280 کودک اتباع را متقبل شده است.
7403/ 6133/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield