پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

دهم اسفندماه؛

کنفرانس بین المللی «صلح پژوهی» در کیش برگزار می‌شود سیاسی

کنفرانس بین المللی «صلح پژوهی» در کیش برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت از برگزاری کنفرانس بین المللی صلح پژوهی در دهم اسفند در جزیره کیش خبر داد و گفت: مهلت ارسال چکیده به این کنفرانس 30 آبان‌ماه است.

به گزارش خبرنگار مهر ، عابدین سیاحت اسفندیاری عصر سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه اکثر فعالیت‌های مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت به صورت بین المللی انجام می‌پذیرد، افزود: همه فعالیت‌های این مرکز ذیل سه واژه صلح، فرهنگ و عقلانیت رقم می‌خورد.
وی با اشاره به انتشار چهار نشریه پژوهشی توسط مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت افزود: نشریه‌های پژوهشی شامل نشریه «مطالعات تطبیقی حقوق بشر» که در پنج زبان منتشر می‌شود، نشریه «دین و دین داری» که به چهار زبان فارسی، عربی، انگلیسی و آلمانی منتشر می‌شود و نشریه صلح و عقلانیت و نشریه فلسفه نفس می‌شود.
رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با بیان اینکه تاکنون 15 کتاب توسط این مرکز به زبان‌های فارسی و آذری منتشر شده است، افزود: دوره‌های آموزش زبان به ویژه آموزش زبان فارسی در جزیره کیش توسط این مرکز در حال برگزاری است و حتی کتاب هایی ارائه شده در این دوره آموزشی با متد جدیدی آماده شده است.
وی تصریح کرد: دوره تربیت مشاور سال گذشته برگزار شد که از کشورهای آذربایجان و ترکیه در این دوره شرکت کردند و تعداد محدودی از افراد شرکت کننده در آزمون پایانی موفقیت کسب کردند که در فضای مجازی در حال ارائه مشاوره در کشورهای آذربایجان و ترکیه هستند.
سیاحت اسفندیاری در خصوص کنفرانس‌های برگزار شده توسط این مرکز، افزود: اولین کنفرانس سال 95 برگزار شد، همچنین همایش اسلام و محیط زیست در سال 96 با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) در این دانشگاه برگزار شد که همایش داخلی بود.
وی ادامه داد: سال 96 کنفرانس بین المللی ظرفیت شناسی و تأثیرگذاری فضای مجازی در ارتقای آموزش‌های دینی با همکاری جامعه المصطفی در هفت زبان برگزار شد که از 26 ملیت در این کنفرانس حضور یافتند.
رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت گفت: کنفرانس بین المللی صلح پژوهی نخستین بار 10 اسفندماه سال 97 در جزیره کیش برگزار شد که از 26 ملیت در این جلسه حضور یافتند و این کنفرانس امسال نیز در جزیره کیش برگزار می‌شود.
وی در خصوص برگزاری دومین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی افزود: این کنفرانس دارای 30 محور است و در تاریخ دهم اسفندماه امسال در سه پنل به زبان‌های فارسی، عربی و انگلیسی برگزار می‌شود.
سیاحت اسفندیاری اضافه کرد: علاقه‌مندان به شرکت در این کنفرانس می‌توانند چکیده آثار خود را تا 30 آبان‌ماه و اصل مقاله را تا 30 دی‌ماه ارسال کنند و تاریخ ثبت نام رسمی تا 30 بهمن‌ماه است.
وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به آدرس اینترنتی http://icpcr.com/fa/ ارسال کنند،‌ گفت: در برگزاری کنفرانس بین المللی صلح پژوهی برخی دانشگاه‌ها از جمله یونسکو، جامعه المصطفی العالمیه،‌ جمعیت دفاع از حقوق زنان و غیره همکاری لازم را دارند.
رئیس مرکز بین المللی توسعه صلح، فرهنگ و عقلانیت با اشاره به اینکه کنفرانس استانداردهای بین المللی را دریافت می کند، افزود: همه افرادی که در این کنفرانس حضور می‌یابند صاحب نظر هستند زیرا رویدادی کاملا علمی و تخصصی است.
وی با بیان اینکه پیش بینی حضور 30 ملیت در کنفرانس امسال می‌شود، تصریح کرد: تبلیغات در کشورهای دیگر تنها از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد و تاکنون 100 مرکز در خارج از کشور شناسایی شده‌اند که دعوت به همکاری از آنها انجام گرفته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield