پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری:

40 هکتار به ظرفیت پارکینگ شهرهای مرزی در ایام اربعین اضافه شد سیاسی

40 هکتار به ظرفیت پارکینگ شهرهای مرزی در ایام اربعین اضافه شد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری گفت: 40 هکتار به ظرفیت پارکینگ‌های شهرهای مرزی کشور در ایام اربعین حسینی اضافه‌شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید احمدی شامگاه سه‌شنبه در همایش توجیهی، آموزشی مبلغان اربعین در قم بیان کرد: کل موجودی ناوگان اتوبوس‌رانی کشور 11 هزار دستگاه اتوبوس بوده که 8 هزار دستگاه از این اتوبوس‌ها برای جابه‌جایی زائران در خدمت ستاد اربعین قرارگرفته است.
وی عنوان کرد: همچنین 2 هزار و 500 دستگاه اتوبوس درون‌شهری شهرداری‌های کشور نیز برای جابه‌جایی زائران اربعین در پایانه‌های مرزی کشور مستقرشده است.
احمدی اظهار کرد: ناوگان اتوبوس‌رانی کشور در بهترین حالت ظرفیت جابه‌جایی 2 میلیون و 500 هزار زائر را داشته و درصورتی‌که تعداد زائران از این رقم بالاتر رود چاره‌ای جز استفاده از وسایل شخصی نیست.
وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی 124 میلیارد تومان برای تامین زیرساخت‌های مسافربری به سه استان مرزی کشور اختصاص داده است.
وی عنوان کرد: اربعین در نوع خود یک حرکت بزرگ فرهنگی بوده که حفظ و تقویت این بعد اربعین بسته به تلاش و اقدام‌های مبلغان و طلاب حوزه‌های علمیه دارد.
مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری تصریح کرد: شناخت مخاطب از کلیدی‌ترین مباحث در امر تبلیغ در پیاده‌روی حماسی اربعین در بین طلاب حوزه‌های علمیه است.
احمدی خاطرنشان کرد: احترام و پایبندی به حاکمیت کشور عراق نخستین مساله ای بوده که مبلغان و سایر زائران باید به آن توجه کنند.
وی تاکید کرد: پیاده‌روی حماسی اربعین از سنت‌های اصیل مردم عراق بوده و باید نسبت به اصل میزبانی آن‌ها احترام لازم گذاشته شود.
وی خاطرنشان کرد: تقویت مرجعیت دینی نجف از دیگر مسائلی بوده که در رابطه با پیاده‌روی اربعین باید موردتوجه قرار بگیرد، احترام علمای نجف اشرف موردتوجه باشد.
احمدی یادآور شد: مرجعیت رکن رکین عراق است و شایسته است که در برخورد با علمای عراق نسبت به مساله مرجعیت عراقی‌ها توجه لازم صورت بگیرد.
وی با اشاره به مساله لغو روادید سفر اربعین تصریح کرد: ایران نیز باید در رابطه با لغو روادید اربعین اقدام متقابل انجام داده و 2 ماه روادید زائران این کشور را حذف کند.
وی بیان داشت: دشمنان برای تضعیف پیاده‌روی اربعین مشغول تفرقه‌افکنی هستند، بیش از یک هزار و 900 موسسه مدنی تحت حمایت آمریکا برای برهم زدن چهره عراق در حال فعالیت هستند.
احمدی تصریح کرد: آمریکا به دنبال این است که عراق به شریک مطمئنی برای آمریکا خارج از پیمان ناتو تبدیل شود که پیش‌زمینه این هدف نیز تقویت موسسه‌های مدنی مروج دموکراسی و فرهنگ غربی است.
7403 / 1175


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield