پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

رئیس سازمان صنعت قم:

727 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت قم مصوب شد اقتصادی

727 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت قم مصوب شد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت:‌ در 6 ماه نخست سال جاری، تسهیلات رونق تولید برای 20 واحد صنعتی استان به مبلغ 727 میلیارد ریال و تثبیت اشتغال 887 نفر مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شد.

محمود سیجانی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد: هدف از پرداخت این تسهیلات علاوه برافزایش حجم تولید،‌ حفظ و گسترش فرصت‌های شغلی در واحدهای صنعتی استان است که به همین منظور روند پرداخت تسهیلات رونق تولید در 6 ماهه دوم سال جاری نیز با استفاده از اعتبارات مصوب به جد دنبال می‌شود.
وی با اشاره به هدف‌گذاری‌های انجام‌شده در بخش صنعت استان طی سال جاری،‌ گفت: ایجاد اشتغال برای پنج هزار و 100 نفر با سرمایه‌گذاری 12 هزار و 500 میلیارد ریال ازجمله هدف‌های این بخش در سال جاری است.
وی ادامه داد: در همین راستا بر اساس ارزیابی‌های انجام‌شده از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و 291 فرصت شغلی جدید با سرمایه‌گذاری هفت هزار و 780 میلیارد ریال در استان محقق شده است.
سیجانی گفت: همچنین 252 میلیون دلار صادرات کالا از استان قم طی سال جاری هدف‌گذاری شده که تاکنون 117 میلیون دلار آن محقق شده است.
وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون 11 واحد صنعتی راکد قم با اشتغال 109 نفر درزمینهٔ تولید صنایع غذایی، کفش و دمپایی،‌ محصولات پلاستیکی،‌ صنایع معدنی و شیمیایی فعال شد و به چرخه تولید بازگشت.
وی ادامه داد: برای توسعه فعالیت‌های صنعتی استان نیز خوشه‌های فرش، کفش ماشینی،‌ سنگ،‌ پسته،‌ انگشتر سازی،‌ پوشاک،‌ سیمان، سوهان، ‌فناوری اطلاعات، محصولات پلاستیکی و مبلمان و چوب شناسایی‌شده‌است که از این میان خوشه‌های فرش، کفش ماشینی،‌ سنگ،‌ مبلمان و چوب و سوهان در حال فعالیت هستند.
2 هزار و 300 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که از این تعداد حدود 90 درصد مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین حدود 54 هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه(ع) قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
7405 / 1175


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield