پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیر ستاد اقامه نماز قم:

مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند فرهنگی

مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند
  بزرگنمايي:

عصر قم - مدیر ستاد اقامه نماز با بیان اینکه تمام مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند،گفت: حدود 2 درصد از مدارس استان فاقد نمازخانه هستند که آن هم به دلیل فرسودگی مدرسه و نیازمند بودن آن به تخریب و بازسازی است.

محمد خامه‌یار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا عنوان کرد: در راستای اعتلای فرهنگ برگزاری نماز جماعت در مدارس جلساتی با دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شده و در تمام مدارس برگزاری 100 نشست دانش آموزی، 100 نشست انجمن اولیا و مربیان و 1200 برنامه آموزشی نماز در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه تمام مدارس استان مکلف به برگزاری نماز جماعت هستند، افزود: در 80 درصد مدارس روحانیون حضور دارند که در همین راستا با سپاه پاسداران نیز برای جذب روحانیون و ائمه جماعت تعاملاتی انجام گرفته است.
مدیر ستاد اقامه نماز قم ادامه داد: از جانب ستاد اقامه نماز اصرار بر این است که نماز جماعت در تمامی مدارس توسط روحانی و امام جماعت برگزار شود و این امر تا حد بسیار زیادی به وقوع پیوسته است.
خامه‌یار در خصوص مجهز بودن مدارس استان به نمازخانه اظهار کرد: شاید حدود 2 درصد از مدارس استان فاقد نمازخانه باشند که آن هم به دلیل فرسودگی مدرسه و نیازمند بودن آن به تخریب و بازسازی است، نمازخانه‌های سایر مدارس نیز دارای کیفیت قابل قبولی است.
وی افزود: استان قم از نظر میزان برگزاری نماز جماعت در مدارس به نسبت سایر استان‌ها جلوتر است و این خود نقطه عطفی در فعالیت‌های ستاد اقامه نماز به شمار می‌رود و قرار است جهت اعتلای این امر هر هفته یکی از ائمه جمعه استان در مدارس حاضر شوند و به سخنرانی بپردازند.
مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد: به جهت ترویج نماز، برگزاری حلقه‌های معرفتی در نظر گرفته شده و معاونان فرهنگی مدارس موظف هستند در پایان امسال اسامی دانش‌آموزان برتر نماز را جهت تجلیل به ستاد اقامه نماز معرفی نمایند.
خامه‌یار ادامه داد: از جانب ستاد اقامه نماز در جهت در اختیار قرار دادن اساتید برجسته در زمینه آموزش نماز و مفاهیم قرآنی به آموزش و پرورش اعلام آمادگی شده است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield