پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب:

آماده ایجاد کلینیک «فرقه درمانی» در هر نقطه‌ای از ایران هستیم سیاسی

آماده ایجاد کلینیک «فرقه درمانی» در هر نقطه‌ای از ایران هستیم
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب این دانشگاه را بزرگترین کانون نگاه بین المللی به قم دانست و گفت: ما با حمایت مسئولان آمادگی راه اندازی کلینیک «فرقه درمانی» در هر نقطه‌ای از ایران را داریم.

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب قبل از ظهر چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تشریح اقدامات دانشگاه ادیان و مذاهب در عرصه ملی و بین المللی در این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینکه دانشگاه ادیان و مذاهب ماهیت بین المللی دارد، اظهار کرد: در طول چند سال گذشته 452 هیئت از 52 کشور جهان پذیرفتیم که 45 هیئت آن سفیر بودند و هفته گذشته سفیر فرانسه در این دانشگاه حضور داشت.
وی ادامه داد: دانشگاه ادیان و مذاهب بزرگترین کانون نگاه بین المللی به قم است و از سال گذشته تا کنون 390 دانشجوی خارجی از 20 کشور جهان پذیرفتیم، از کشورهای اسکاتلند، هند، کانادا، آلمان، اتریش و چندین کشور درخواست دوره مطالعاتی داشتیم که آن را برگزار کرده و با 37 اردو به کشورهای مالزی، هند، گرجستان، روسیه، لبنان، دانمارک، اسپانیا، اتریش و آمریکا دانشجویان دانشگاه را اعزام کردیم.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: 31 استاد خارجی در این دانشگاه تدریس داشتند و در دوره کوتاه مدت ایران شناسی و شیعه‌شناسی در این دانشگاه 262 نفر از 54 کشور جهان با هزینه خودشان دوره را گذراندند.
وی با اشاره به اینکه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب 40 استاد از 17 کشور در این دانشگاه حضور پیدا کردند و 101 تفاهم نامه فرهنگی با کل دانشگاه‌های جهان داریم، اضافه کرد: این دانشگاه در بیست و پنجمین سال تاسیس نقش خودش را در پایداری صلح و رسالت عالمان و نخبگان جهان در گفت وگو برای رسیدن به اهداف انبیاء الهی و معرفی عالمانه تشیع بر اساس آموزه‌های تشیع به خوبی ایفا کرده است.
حجت‌الاسلام نواب با بیان اینکه باید در حوزه‌های علمیه از ادیان و مذاهب سخن گفته شود، گفت: با قدرت نظامی می‌توان جلوی موج هجوم و کشور گشایی را گرفت اما در مقابل اندیشه باید با اندیشه ایستادگی کرد.
وی با اشاره به ظهور و بروز فرقه‌های انحرافی در قم، یاد آور شد: ما با حمایت مسئولین آمادگی برای راه اندازی کلینیک فرقه درمانی در هر نقطه‌ای از ایران را داریم، در قم فرقه‌های انحرافی هم کم نیستند که باید مردم و مخصوصا طلاب از لحاظ فکری واکسینه شوند.
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب تصریح کرد: با گذر زمان ضرورت وجود این دانشگاه و اقداماتش بیشتر حس می‌شود، چرا که امروزه جنگ در کشورهای اسلامی با بهانه‌های مذهبی است؛ ریشه‌های این اندیشه‌های انحرافی باید با منطق، عقل و اندیشه سوزانده شود.
افزایش 6 درصدی شهریه دانشگاه نسبت به سال 97
وی ادامه داد: شهریه این دانشگاه از سایر دانشگاه‌ها کمتر است و شهریه دانشگاه تنها 6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است؛ در 25 سال گذشته تا کنون گزارشی از گرایش دانشجویان مسلمان و انحراف عملی آنان به سایر ادیان نداشتیم چرا که فعالیت ما تبلیغی نیست بلکه تبیین و توضیح ادیان است.
حجت‌الاسلام نواب با بیان اینکه برنامه کارشناسی ارشد و دکتری عرفان کاذب را تنظیم کرده و به وزارت علوم ارسال کردیم تا پس از موافقت راه اندازی شود، تصریح کرد: این دانشگاه یک مرکز فکری با آمادگی کامل است و اگر مسئولان همکاری کنند ما برای پاسخ‌گویی در زمینه عرفان‌های کاذب آماده هستیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield