پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیرکل راه و شهرسازی قم خبر داد؛

وجود 147 هزار خانوار اجاره نشین در قم سیاسی

وجود 147 هزار خانوار اجاره نشین در قم
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: با وجود احداث 43 هزار واحد مسکن مهر و 45 هزار واحد خانه خالی، اما 147 هزار خانوار اجاره نشین در شهر قم وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حسن صبوری اظهار داشت: تأمین مسکن خانوار یکی از اولویت های امروز جامعه است. اما به دلیل افزایش قیمت چشمگیر واحدهای مسکونی و شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، خرید مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه بسیار سخت شده است. اجرای طرح‌هایی هوشمندانه ای همچون مسکن مهر و اقدام ملی منجر به صاحب خانه شدن دهک های ضعیف جامعه خواهد شد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طبق سرشماری سال 95 در استان 45 هزار واحد خانه خالی وجود دارد، گفت: مطابق سرشماری انجام شده در سال 95، 50درصد مالک، 39درصد مستاجر و 10درصد باقی مانده سایر هستند.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اضافه کرد: استان قم در حوزه مالکیت، رتبه 30 و در حوزه استیجاری، رتبه سوم در کشور را به خود اختصاص داده است.
وی عنوان داشت: با توجه به 43 هزار واحد مسکن مهر و 45 هزار واحد خالی در استان قم، اما همچنان در رتبه های بالای اجاره نشینی با 147 هزار خانوار قرار داریم.
صبوری به اهمیت جایگاه شهر قم اشاره کرد و گفت: شهر قم به دلیل مهاجر پذیری، نزدیکی به پایتخت، وجود حرم مطهر حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران و سایر ظرفیت‌های مذهبی و دینی از شهرهای جمعیت پذیر، پرجمعیت و پر تراکم محسوب می‌شود.
وی به مهمترین دلیل گرانی اخیر مسکن در کشور اشاره کرد و گفت: مسکن یک کالای مصرفی است و رویکرد کالای لوکس و سرمایه گذاری به آن سبب رکود و تورم در این بخش می شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان قم افزود: در ابتدای سال جاری نیز عمده سرمایه ها به سمت مسکن سرازیر شد و با افزایش قیمت روبرو شدیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield