پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان: دوچرخه‌سواری در قم همگانی شود سیاسی

مدیرکل ورزش و جوانان: دوچرخه‌سواری در قم همگانی شود
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- مدیرکل ورزش و جوانان قم بابیان اهمیت فرهنگ‌سازی در استفاده بیشتر از دوچرخه گفت: همگانی شدن رشته دوچرخه‌سواری و برگزاری همایش‌های عمومی باید به‌صورت جدی در دوره جدید هیات دوچرخه‌سواری استان دنبال شود.

رسول منعم روز چهارشنبه در مجمع انتخابات هیات دوچرخه‌سواری استان قم بیان کرد: برای همگانی شدن و فرهنگ‌سازی در استفاده از دوچرخه ضرورت دارد تا مسیر مشخص و ایمنی برای دوچرخه‌سواری در سطح شهر قم احداث و اختصاص داده شود.
وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و توجه نسبت به توسعه رشته دوچرخه‌سواری در قم حائز اهمیت بوده و اداره کل ورزش و جوانان قم از رونق این رشته در استان حمایت می‌کند.
مدیرکل ورزش و جوانان قم بابیان ظرفیت‌های استان در رشته دوچرخه‌سواری خاطرنشان کرد: رکاب‌زنان قم در رشته‌های مختلف دوچرخه‌سواری دارای استعدادهای ملی و فراملی در عرصه قهرمانی هستند.
وی اضافه کرد: رکاب‌زنان قمی همواره در رشته‌های کورس و کوهستان دارای مقام‌های نخست کشوری بوده و در رقابت‌های آسیایی نیز خوش درخشیده‌اند.
مدیرکل ورزش و جوانان قم بیان کرد: هیات دوچرخه‌سواری استان برای کسب سهمیه المپیک در دوره بعدی المپیک برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری داشته باشد.
وی تاکید کرد: زیرساخت‌های اصلی استفاده همگانی از دوچرخه باید به‌درستی در سطح استان قم تامین شود تا مردم نسبت به استفاده از این وسیله سازگار با محیط‌زیست ترغیب شوند.
منعم اظهار داشت: در دوره جدید هیات دوچرخه‌سواری، لیگ‌های استانی و حضور در لیگ‌های کشوری باید به‌صورت جدی دنبال شده و عملیاتی شود.
وی بابیان برخی از مزیت‌های استفاده از دوچرخه گفت: حفظ و کمک به محیط‌زیست، بهبود وضعیت آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت از مزایای استفاده از دوچرخه است.
منعم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: نوجوانان استان دارای استعدادهای ویژه‌ای در رشته‌های ورزشی ازجمله کشتی بوده و همیشه پای ثابت سکوهای برتر کشوری و فراملی بوده‌اند.
مصطفی امینی با کسب 13 رای در مجمع انتخابات هیات دوچرخه‌سواری قم به‌عنوان رئیس این هیات به مدت 4 سال انتخاب شد.
7403 / 1175


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield