پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

رییس فدراسیون دوچرخه سواری:

قم ظرفیت میزبانی از رقابت‌های دوچرخه سواری را دارد سیاسی

قم ظرفیت میزبانی از رقابت‌های دوچرخه سواری را دارد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- رییس فدارسیون دوچرخه‌سواری کشور با اشاره به ظرفیت‌های قم در میزبانی از رقابتهای دوچرخه سواری گفت: استان قم از ظرفیت میزبانی رقابت های دوچرخه سواری در سطح ملی برخوردار است.

خسرو قمری روز چهارشنبه در حاشیه مجمع انتخاباتی هیئت دوچرخه سواری قم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، همچنین بیان کرد: این آمادگی در فدارسیون دوچرخه سواری وجود دارد که در برگزاری کلاسهای آموزشی و دوره‌های مختلف از ظرفیت استان در امر میزبانی استفاده کند.
وی تاکید کرد: هیئت دوچرخه سواری قم باید نگاه ویژهتری نسبت به توسعه و همگانیتر شدن این رشته تامین و زیرساخت های این مساله را در استان اقدام کند.
وی اضافه کرد: نگاه به رشته دوچرخه سواری درقم باید به سمت و سوی باشگاه‌های حرفه ای و ورزش قهرمانی تغییر پیدا کند.
قمری عنوان کرد: برای نهادینه سازی و افزایش فرهنگ استفاده از دوچرخه دراستان قم باید برنامه ریزیهای فرهنگی و آموزشی توسط اداره کل ورزش و جوانان و هئیت دوچرخه سواری استان انجام گیرد.
وی تاکید کرد: قم به دلیل نزدیکی به تهران از فرصت مناسبی برای توسعه رشته دوچرخه سواری به ویژه در رشته پیست برخوردار است.
رییس هیات دوچرخه سواری قم نیز تاکید کرد: ساماندهی رکاب زنان موجود و همگانی‌تر شدن این رشته از برنامه های مهم 4 سال آینده هئیت دوچرخه سواری قم است.
مصطفی امینی ادامه داد: تقویت و توسعه ورزش قهرمانی در بخش کورس، کوهستان بی ام ایکس و تایم تریل نیز به صورت جدی در سطح استان دنبال میشود.
وی اضافه کرد: حمایت از ورزش بانوان و ایجاد فضاهای سالم برای حضور این افراد نیز در دوره جدید هئیت دوچرخه سواری قم دنبال میشود.
وی با اشاره به روند برگزاری همایش های عمومی نیز تصریح کرد: هر سال به صورت متوسط 2 همایش عمومی دوجرخه سواری در قم برگزار خواهد شد.
بر اساس آمارهای ارائه شده توسط اداره کل ورزش و جوانان قم، 21 درصد ازکل جمعیت این استان معادل 230 هزار تن فعالیت ورزشی انجام می‌دهند.
55 هزار ورزشکار زیر مجموعه 43 هیات ورزشی در قم ساماندهی شده‌است.
7403/ 6133/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield