پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

آیت الله فاضل لنکرانی:

شکوه اربعین رعب و اضطراب در وجود دشمنان می‌اندازد سیاسی

شکوه اربعین رعب و اضطراب در وجود دشمنان می‌اندازد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: هر چه شکوه اربعین بیشتر باشد اضطراب و رعب در دل دشمنان خدا همچون آمریکا و اسرائیل بیشتر می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی عصر چهارشنبه در دیدار با فرمانده یگان ویژه اربعین نیروی انتظامی، همراهی مردم در کنار مراسم پیاده روی عظیم اربعین حسینی و تامین امنیت این مراسم را توفیقی بزرگ دانست و افزود: در اربعین حسینی(ع) تنها بحث خدمت به مردم مطرح نیست، بلکه خدمت به اهل بیت(ع) موضوعیت پیدا می‌کند.
وی تصریح کرد: امروز اربعین برای اسلام نماد و محلی برای اظهار قدرت اسلام شده است.
استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه قدرت اهل‌بیت(ع) در مراسم اربعین تجلی پیدا می‌کند، افزود: خدمت در اربعین خدمت به اهل‌بیت(ع) ، اسلام و امام حسین(ع) است بنابراین خدمت رسانی در این ایام دارای ارزش بسیاری است.
وی بیان کرد: خدمت رسانی در ایام اربعین شامل خدمت به مردم، اسلام، اهل‌بیت(س) و خدمت به خود امام حسین(ع) است که هر یک آثار بسیاری در بر دارد.
آیت الله فاضل لنکرانی گفت: امروز جوهر نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی با گذشته بسیار فرق کرده است که این مسئلهای مهم و اساسی است.
وی در خصوص تفاوت‌های نیروی انتظامی امروز با گذشته افزود: امروز نیروهای انتظامی با خداوند و امام زمان(عج) معامله می‌کنند، در حالی که در زمان قدیم پلیس برای خدا و مردم فعالیت نمی‌کرد بلکه تنها برنامه‌اش حکومت طاغوتی غیر مشروع پهلوی بود.
استاد حوزه علمیه ضمن اشاره به اینکه پلیس در زمان طاغوت حامی حکومت و حکومتی‌ها بود، تصریح کرد: پلیس امروز حامی نظام جمهوری اسلامی و مردم است و خودش را در مقابل خداوند و مردم مسئول می‌بیند.
وی تاکید کرد: امروزه نیروی انتظامی با احساس مسئولیت نسبت به خداوند با شوق در مراسم اربعین ورود پیدا می کند.
آیت الله فاضل لنکرانی گفت: باید تلاش کنیم تا از همه عمرمان برای خدمت به مردم، دین خدا و اهل‌بیت(ع) استفاده کنیم تا در آخرت سرافراز باشیم.
وی با بیان اینکه خدمت به زوار اربعین دارای توفیق بسیاری است،‌ افزود: توفیق خدمت به زائران اربعین شامل حال فرد، خانواده و آیندگان می شود.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: هر چه شکوه اربعین بیشتر باشد اضطراب و رعب در دل دشمنان خدا همچون آمریکا و اسرائیل بیشتر می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield