پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

معاون استاندار قم:

نظارت بر شرکت‌های ساختمان‌سازی در قم باید بیشتر شود سیاسی

نظارت بر شرکت‌های ساختمان‌سازی در قم باید بیشتر شود
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم بر نظارت بیشتر بر شرکت‌های فعال در زمینه ساخت و ساز در قم تأکید کرد و گفت: برخی شرکت‌ها از مصالح ارزان قیمت و فاقد صلاحیت استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محسن یهشتی غروب یکشنبه در نخستین جلسه شورای استاندارد قم که هم زمان با روز جهانی استاندارد در سالن امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: شرکت‌های دارای صلاحیت خارج از استان در قم فعالیت دارند که جدای از ظرفیتی که دارند به دلیل دور زدن بعضی قوانین با حواشی روبرو هستند و باید با حمایت شرکت‌های بازرسی نظارت بیشتری بر فعالیت آن‌ها صورت پذیرد.
مهاون استاندار قم افزود: در قم شرکت‌های ساخت و ساز سنتی و صنعتی داریم که با توجه به شرایط تحریم موجود از مصالح ارزان قیمت و فاقد صلاحیت استفاده می‌کنند که اگر بر نحوه فعالیت آن‌ها نظارت نشود ساخت و ساز در این استان را تحت الشعاع قرار می‌دهند هرچند نظارت‌هایی هم می‌شود ولی باید دقیق‌تر باشد.
نظارت استاندارد بر واحدهای تولیدی برای حمایت از مصرف کنندگان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم نیز در این جلسه، گفت: باید اهمیت استاندارد در واحدهای تولیدی بیشتر فرهنگ‌سازی شود و با رعایت استانداردهای موجود در واحدهای تولیدی از مصرف کنندگان حمایت شود که در این زمینه حقوق مصرف‌کنندگان باید تأمین شود و در این شورا اولویت استان در زمینه استاندارد باید بیشتر مورد تأکید قرار گیرد.
مهرداد غضنفری با تأکید بر اینکه هرچند برای نظارت دقیق‌تر نیاز به ساز و کار بیشتری وجود دارد، افزود: اداره کل استاندارد قم باید از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان بیشتر استفاده کند و در حوزه اصناف هم باید ابتدا استاندارد ورود کند و اگر نیاز به بازرسی دقیقی بود ما هم ورود خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield