عصر قم

آخرين مطالب

رکورد برگزاری 4 مجمع ورزشی در هفته تجلیل از تاریخ‌ساز قمی ورزشی

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم – ایرنا – درهفته ای که اداره کل ورزش و جوانان قم با برگزاری چهار مجمع ورزشی هیات‌های مختلف رکوردی را به نام خود ثبت کرد، از کشتی گیر تاریخ ساز قم تجلیل، شیمیدر به دومین برد خود دست یافت و سوهان محمد سیما میهمان خود را گل‌باران کرد.

در هفته‌ای که گذشت، ورزش قم شاهد به میدان رفتن ورزشکاران خود در میدان‌های مختلف ورزشی بود اما رکوردزنی این هفته متعلق به اداره کل ورزش قم است. این اداره‌کل با برگزاری4 مجمع سالیانه و حضور سه رئیس و یک دبیر فدراسیون توانست نه تنها عملکرد این هیات را از نظر فنی و مالی بررسی و مشکل‌های پیش چای این هیات‌ها را پیگیری کند بلکه با معرفی ظرفیت های ورزشی این استان چشم اندازهای جدیدی برای ورزش قم ایجاد کند.
میزبانی از مسابقات سوهان محمد سیما و شیمیدر قم درلیگ‌های برتر فوتسال و بسکتبال از جمله مهمترین رویدادهای هفته گذشته است، رویدادهایی که به دومین برد شیمیدر و گل باران شدن میهمان توسط سوهان محمدسیمامنجر شد.
حضور 6 نماینده دو و میدانی قم در تیم ملی جوانان، فرنگی‌کاران قم در جام جهانی 2019 کشتی، قم درجمع 4 مدعی صعود به لیگ برتر بدمینتون زنان، بانوی پرافتخار قم قهرمان ووشو ایران شد، حضور 5 فوتسالیست قم در تیم ملی، تساوی هر 3 نماینده قم در لیگ‌های پایه فوتبال ایران، ملی‌پوش قم نایب‌قهرمان تنیس ایران شد، تجلیل از تاریخ ساز ورزش قم و وعده مدیرکل ورزش و جوانان قم برای پیگیری تامین زمین و مسکن قهرمانان از جمله مهمترین سرخط خبرهای ورزشی قم در هفته گذشته است
رکوردزنی اداره کل ورزش قم با برگزاری 4 مجمع سالیانه
یکی از برنامه های جدی اداره کل و ورزش و جوانان، تلاش برای برگزاری مجمع‌های سالیانه ورزش قم است به منظور بررسی وضعیت فنی و مالی هیات‌های ورزشی است. هفته گذشته اداره کل ورزش و جوانان با برگزاری چهار مجمع سالیانه هیات‌های ورزش سه‌گانه، دو ومیدانی، کشتی و ژیمناستیک رکورد جدید در این زمینه ثبت کرد.
این چهار مجمع به عنوان 21، 22، 23 و بیست و چهارمین مجمع سالیانه هیات‌های ورزشی قم طی چند ماه گذشته است که 21 مجمع آن با حضور رئیسان فدراسیون های مختلف برگزار شده‌است.
کاهش آمار کشتی گیران در کشور نگران کننده‌است
رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی،هفته گذشته در درمجمع سالیانه هیات کشتی قم، کاهش آمارکشتی‌گیران درکشور را نگران کننده دانست و گفت: برنامه‌ریزی و بستر لازم برای توسعه کشتی باید در کشور ایجاد شود که دراین زمینه تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش به امضا رسیده‌است.
علیرضا دبیر با بیان اینکه کشتی از شهرها خارج و به روستاها وارد شده است، افزود:‌ 10 سال گذشته یک میلیون کشتی‌گیر فعال درکشور وجود داشت که این آمار درسال‌های اخیر بسیار کاهش یافته‌است.
درهای دنیا را به روی بانوان ژیمناستیک کار ایران باز می‌کنیم
رئیس فدراسیون ژیمناستیک جمهوری اسلامی، در مجمع سالیانه هیات ژیمناستیک قم با اشاره به پیگیری برای مصوب شدن پوشش بانون ژیمناستیک کشور برای حضور دررقابت‌های جهانی گفت: در تلاش برای بازکردن درهای دنیا برای ورود بانوان ایران به رقابت‌های جهانی هستیم.
زهرا اینچه درگاهی، تاکید بر اینکه ژیمناستیک ایران درجهان رو به رشد است، ابراز امیدواری کرد که با مصوب شدن پوشش بانوان، زمینه برای اعزام آنها به مسابقات جهانی فراهم شود.
هیات های فوتبال با دو و میدانی همکاری کنند
دبیر فدراسیون دوو میدانی کشوردرمجمع سالیانه هیات دوومیدانی قم، با تاکید بر ضرورت تعامل میان هیات‌های دوو میدانی و فوتبال درکشور گفت: زیرساخت‌های رشته دوومیدانی درکشور به شرط همکاری کردن هیات‌های فوتبال بسیار خوب است.وضعیت زیرساخت‌های ورزشی کشور دررشته دوومیدانی را بسیار خوب است ولی متاسفانه یکی از چالش‌های هیات‌های دو و میدانی در استان‌ها تداخل فعالیتباهیات‌فوتبال است.
هاشم صیامی با بیان اینکه پیست‌های دو و میدانی خوبی در اطراف زمین‌های چمن در ورزشگاه‌های کشور ایجاد شده است، افزود: بیشتر زمین‌های چمن ورزشگاه‌های از طبیعی به مصنوعی درحال تغییر است که این موجب شده تا برخی رشته‌های پرتابی مانند پرتاب نیزه، چکش و دیسک قابل تمرین و استفاده برای مسابقات رشته دو و میدانی نباشد.
تجلیل از تاریخ ساز ورزش قم
هفته گذشته طی آئینی با حضور بهرام سرمست استاندار قم و رسول منعم مدیرکل ورزش وجوانان قم، از علیرضا نجاتی‌ کشتی‌گیر تاریخ ساز قم که پس از 31 سال قم را صاحب سهمیه کشتی فرنگی در المپیک 2020 کرد، تجلیل شد.
بهرام سرمست، استاندارقم در این آئین گفت: حمایت از ورزشکاران و قهرمانان قمی به لحاظ تبعات فرهنگی و اجتماعی که دارد افتخار بزرگی است، به همین علت برای مسئولان این استان یک اولویت می‌باشد.
وعده مدیرکل ورزش و جوانان قم برای پیگیری تامین زمین و مسکن قهرمانان
مدیرکل ورزش و جوانان قم در هفته ای گذشته از پیگیری برای تامین زمین و مسکن قهرمانان این استان خبر داد. رسول منعم با اشاره به قانون حمایت از قهرمانان ورزشی میادین جهانی گفت: تامین زمین و مسکن قهرمانان قم با استناد به این قانون با جدیت درحال پیگیری است.براساس این قانون، درصورت تایید فدراسیون‌های مرتبط، وزارت راه و شهرسازی موظف به تامین مسکن و زمین قهرمانان ورزشی میادین جهانی است.
وی اظهارداشت: درگام اول پیگیری برای تامین زمین و مسکن 2 قهرمان قمی دررشته های کشتی و فوتسال درحال پیگیری است.
تیم فوتسال سوهان محمدسیما به هشتمین برد خود دست یافت
تیم فوتسال سوهان محمدسیمای قم درهفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتسال کشور، هفته گذشته در برابر تیم شاهین کرمانشاه با حساب 7 بر 2 به هشتمین برد خود در این فصل دست یافت. تیم سوهان محمد سیمای قم در سالن 2 هزار نفری ورزشگاه شهید جعفرحیدریان درحالی به مصاف تیم انتهای جدولی شاهین کرمانشاه رفت که دراین مسابقه 7 بازیکن اصلی خود را به علت مصدومیت و محرومیت دراختیار نداشت.
سرخ پوشان قم با به نمایش درآوردن مسابقه‌ای قابل قبول 7 بار دروازه حریف کرمانشاهی خود را باز کردند که با این برد، سوهان محمدسیما با 8 برد، 4 مساوی و 4 باخت و 48 گل زده و 32 گل خورده و 28 امتیاز در رده چهارم و شاهین کرمانشاه نیز 2 برد و 5 تساوی و 9 باخت و 38 گل زده و 53 گل خورده و 11 امتیاز در رتبه چهاردهم و در انتهای جدول قرار دارد.
تیم بسکتبال شیمیدر قم به دومین برد، درخانه دست یافت
تیم بسکتبال شیمیدُر قم در سومین هفته لیگ برتر بسکتبال ایران، عصر دوشنبه توانست تیم صنعت مس کرمان را با حساب 88 بر 63 شکست دهد.تیم شیمیدر قم درسالن 2 هزار نفری ورزشگاه شهید سردارجعفر حیدریان این شهر، در هر 4 کواتِر با درخشش بازیکنان خود درمقابل حریف کرمانی خود توانست به پیروزی دست یابد.
تیم قم به ترتیب با حساب 18 بر 15، 37 بر 29 و 69 بر 42 در 3 کواتر اول این بازی به پیروزی دست یافت و سرانجام درکواتر چهارم توانست با حساب 88 بر 63 این بازی را با پیروزی به پایان برساند.
حضور 6 نماینده دو و میدانی قم در تیم ملی جوانان
استان قم یکی از استان‌های دارای ظرفیت و سازنده در دو و میدانی کشور محسوب می‌شود و اکنون حضور 6 نماینده در مرحله دوم اردوی تیم ملی جوانان جهت آمادگی برای مسابقات جوانان آسیا 2020 شاهدی بر این مدعا است.
مهدی رضایی، علی قاسم بابایی، امیر مقدمی، سیدعلی حسینی به عنوان ورزشکار و من به عنوان عضو کمیته رده‌های پایه فدراسیون و همچنین محمد محسن ربانی از ورزشکاران و مربیان برتر استان به عنوان مربی در این اردو حضور دارند.
فرنگی‌کاران قم در جام جهانی 2019 کشتی
کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران 2 فرنگی‌کار قمی را برای همراهی این تیم در پیکارهای 2019 جام جهانی این رشته انتخاب کرد.مسابقات 2019 جام جهانی کشتی فرنگیدر حالی از روز 25 آبان ماه در سالن 12 هزار نفری مجموعه ورزشی آزادیتهران برگزار می‌شودکه علیرضا نجاتی و محمدجواد رضایی فرنگی کاران آینده دار قم تیم ملی جمهوری اسلامی را در این رویدادها همراهی می کنند.
اردوی آماده‌سازی تیم ملی در اوزان 55، 60، 63، 67، 72، 77، 82، 87، 97 و 130 کیلوگرم تشکیل می‌شود و علیرضا نجاتی در وزن 60 کیلوگرم این اردو حضور می‌یابد، ضمن اینکه محمدجواد رضایی در وزن 67 کیلوگرم دیگر ملی‌پوش کشتی فرنگی قم در راه جام جهانی این رشته خواهد بود.
قم در جمع 4 مدعی صعود به لیگ برتر بدمینتون زنان
تیم منتخب هیات بدمینتون قم با عبور از مرحله مقدماتی به جمع چهار تیم مدعی صعود به مسابقات لیگ برتر بدمینتون زنان باشگاه‌های کشور پیوست.تیم منتخب زنان هیات بدمینتون قم که برای انجام دیدارهای دور رفت از مرحله مقدماتی فصل 1398 لیگ دسته اول بدمینتون زنان باشگاه‌های کشور راهی جنوب ایران و شهر شیراز شده بود، در دور برگشت میزبان رقبا بود و با احتساب نتایج دیدارهایرفت و برگشت به مرحله نهایی صعود کرد.
بانوی پرافتخار قم قهرمان ووشو ایران شد
بانوی پرافتخار استان قم در ادامه درخشش خود در رشته‌های رزمی موفق به کسب مقام قهرمانی و نشان طلای پیکارهای ووشو زنان ایران و انتخابی تیم ملی شد.
ووشویکی از رشته‌های موفقی است که بانوان شاخص و پرافتخاری در آن فعالیت می‌کنند، رشته‌ای که با درخشش یکی از بهترین‌هاییک دهه اخیر ورزش بانوان قم یعنی پریسا حیدری توانست از پیکارهای ووشو زنان ایران و انتخابی تیم ملییک عنوان قهرمانی و مدال طلای با ارزش به دست آورده و موجب سربلندی قمی‌ها شود.
حضور 5 فوتسالیست قم در تیم ملی
کادر فنی تیم ملی فوتسال بزرگسالان ایران برای بازی‌های تورنمنت چهار جانبه و رقابت با 3 تیم اروپایی پنج فوتسالیست قم را به اردوی آماده‌سازی این تیم دعوت کرد.سیدمحمد ناظم‌الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال اسامی بازیکنان تیم ملی بزرگسالان را در حالی اعلام کرد که اردوی تیم ملی برای تورنمنت چهار جانبه مشهد تشکیل خواهد شد و حضور پنج فوتسالیست از استان قم در این اردو یک اتفاق جالب توجه و ویژه برای فوتسال قم به شمار می‌رود.
علی‌اصغر حسن‌زاده، ابوالقاسم اروجی، محمدطاها نعمتیان، جعفر نجفی و حمید رشیدی ملی‌پوشان فوتسال قم هستند که از سه تیم باشگاهی به این مرحله از اردوهای تیم ملی راه یافته‌اند.
تساوی هر 3 نماینده قم در لیگ‌های پایه فوتبال ایران
بازی‌های سه رده سنی نوجوانان، جوانان و امید باشگاه‌های کشور طبق برنامه اعلام شده از سوی سازمان لیگهفته گذشته پیگیری شد و نماینده‌های فوتبال قم در سه دیدار حساس به مصاف رقبای خود از کرمانشاه، گیلان و لرستان رفته و با تساوی از میدان خارج شدند.
در هفته هفتم از دور رفت مرحله گروهی بازی‌های این فصل لیگ برتر نوجوانان ایران فوتبالیست‌های نوجوان افشید قم در دیدار حساس برابر میزبان خود تیم شهرداری رشت به میدان رفتند، که این بازی در نهایت با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید، تیم فوتبال جوانان افشید قم این هفته در یکی از بازی‌های مهم خود میهمان نماینده فوتبال استان کرمانشاه بود که سوت پایان این سمابقه در حالی به صدا در آمد که هیچ توپی از خط دروازه هر دو تیم عبور نکرد.تیم امید مهام پلیمر قم نیز در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال امید باشگاه‌های کشور نیز توانست با تساوی 2 بر 2 مقابل خیبر خرم آباد یک امتیاز از میزبان خود دشت کند.
ملی‌پوش قم نایب‌قهرمان تنیس ایران شد
تنیسور ملی‌پوش استان قم با واگذار کردن نتیجه دیدار نهایی به مقام دوم و عنوان نایب‌قهرمانی پیکارهای تنیس جایزه بزرگ مردان ایران دست یافت.در حال حاضر مطرح‌ترین تنیسور استان قم امیرحسین بادی است که نزدیک به یک دهه در سطح اول تنیس ایران حضور دارد و از رده سنی نونهالان تا رده سنی بزرگسالان افتخارات و موفقیت‌های متعددی برای ورزش قم از میادین مختلف این رشته ورزشی کسب کرده است.
بادی که سال به سال و پلّه به پلّه مدارج ترقی و پیشرفت را پشت‌سر می‌گذارد،یک بار دیگر برای تنیس قم افتخار آفرین شد و با درخشش در پیکارهای جایزه بزرگ تنیس مردان ایران موفق به کسب مقام نایب‌قهرمانی شد، رقابت‌هایی که بادی فینال آن را برابر یکی از رقبای سرسخت خود به نام سینا مقیمی برگزار کرد.
برچسب‌ها
زهرا اینچه درگاهی کشتی فرنگی کشتی ووشو وزارت راه و شهرسازی قم دوومیدانی ژیمناستیک فدراسیون ژیمناستیک علیرضا نجاتی بهرام سرمست علیرضا دبیر


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراقب جان خودمان و جان یکدیگر باشیم

عروسی خونبار در شب‌ های کرونایی!

‌ممنوعیت برگزاری مراسم ختم و عروسی در قم/ برخورد قضایی با متخلفان

فردا هوای قم ابری است/ ارتفاعات قم بارانی می‌شود

برگزاری مراسم عروسی و عزا در قم دوباره ممنوع شد

وقتی بیرانوند با دیدن عکس کریمی و دایی شوکه شد!

یحیی؛ ششمین ایرانی قهرمان در پرسپولیس

واکنش عضو هیئت مدیره استقلال به شایعه برکناری فرهاد مجیدی

پرسپولیس لیگ را برای خود مهندسی می‌کند

یک پرسپولیسی گزینه جانشینی افاضلی در پارس جنوبی

حکم کمیته اخلاق برای مربیان بی تعهد و بی مسئولیت چیست؟

افشین ملایی ریییس فدراسیون همگانی شد

یک استقلالی در آستانه همبازی شدن با دروازه‌بان پرسپولیس!

تست کرونای 5 استقلالی منفی شد

خاطره بازی علیرضا حقیقی با قهرمانی در روسیه

دردسر یوونتوس برای پیدا کردن جانشین ایگواین

واکنش کمیته ملی المپیک در مورد دریافت مدال طلای کمیل قاسمی

حضور بازیکنان کرونایی استقلال در تمرینات

زالی: شرایط کرونا در پایتخت بسیار پیچیده است

قاتل بیرحم جسد زن جوان را سوزاند

خبر خوش وزیر بهداشت از آغاز تولید ملی داروی موثر کرونا

سرایت کرونا در قم 3 تا 5 برابر افزایش یافته است

تامین تسهیلات به اهالی هنر قم نیاز به مساعدت مسئولان دارد

جزئیات شوهرکشی هولناک زن 22 ساله

هنگام احوالپرسی ماسک خود را بر ندارید!

نظرات جنجالی احمدی نژاد درباره گلشیفته، معین، حبیب، شجریان و خوانندگی زنان!

دستوری در خصوص تعطیلی بوستان ها صادر نشده است

فرماندار قم: تولید ماسک درصورت تامین مواد اولیه سه برابر می‌شود

بهره‌برداری از 2 رام* قطار جدید

عروسی و عزا در قم دوباره ممنوع شد

قم درآستانه ورود به وضعیت قرمز کرونا قرار دارد

فاصله 3 امتیازی پرسپولیس تا رسیدن به یک رکورد بزرگ

فنایی: استراماچونی حرفه‌ای نبود و رفت

اعلام اسامی داوران هفته سی‌ام لیگ یک

برگزاری جلسه هیات رییسه انجمنهای ورزشی استان تهران

استعفای کتبی افاضلی از هدایت پارس جم

محرومیت مادام العمر رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان

جنگ کاپیتان‌ها برای سهمیه

داوران لیگ برتری برای لیگ یک

اولیایی علیه اظهارنظر حجت نظری

روزی که پرسپولیسی‌ها برای زدن برومند بسیج شدند

روایت AFC از تاج‌گذاری پرسپولیس

حضور 9 تیم در لیگ برتر والیبال قطعی شد

بنگر هم از پارس جنوبی استعفا داد

پرسپولیس در آستانه محرومیت

بکام به ویدال پیشنهاد داد

تازه‌ترین وضعیت جوی و ترافیکی راه‌های کشور

12 ساعت مرگبار برای پژوها در پایتخت

تداوم بارش باران تابستانه در نوار شمالی کشور

آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان به تعویق افتاد