آخرين مطالب

رئیس ستاد انتخابات قم:

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی درقم رصد می‌شود سياسي

تبلیغات زودهنگام انتخاباتی درقم رصد می‌شود
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس ستاد انتخابات قم گفت: همه اظهار نظرها،‌ فعالیت‌ها در فضای مجازی و تبلیغات زودهنگام انتخاباتی دراستان رصد می‌شود و هیچ کدام خارج از نظارت نیست.

بیژن سلیمان پور عصر شنبه در نشست خبری ستاد انتخابات استان قم در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان تشکیل شده است و هیات بازرسی انتخابات نیز با دقت تمام امور را زیر نظر دارد.
وی بیان کرد: در ابتدا به دنبال آن هستم که اخلاق انتخابات به صورت کامل در استان رعایت شود اما در صورت وقوع هرگونه تخلف در این حوزه، پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: ستاد انتخابات استان و شهرستان به این مسائل توجه لازم را دارد، سایر ارکان نظام نیز در حوزه انتخابات به وظیفه خود عمل خواهند کرد.
سلیمان پور گفت: تا جایی که قانون اجازه می دهد، هرگونه بداخلاقی در عرصه انتخابات مستند سازی می‌شود.
وی ادامه داد: دراین شرایط همه باید بدانند توفیقات نظام برای همه ارکان است و اگر ضعفی هم وجود دارد برای همه ارکان است،‌ این که بخواهیم همه مشکلات را جمع کنیم و آن را مرتبط با گروه خاصی بدانیم شایسته نظام نیست،‌ نباید حرف و رفتار ما برای نظام خسران ایجاد کند.
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: در بحث انتخابات جلساتی با خانه احزاب استان برگزار شده‌است و امیدواریم اخلاق انتخاباتی به صورت کامل از سوی احزاب و گروه‌های سیاسی فعال در قم رعایت شود.
وی ادامه داد:‌مصادیق مجاز تبلیغات و مصادیق غیرمجاز آن در قانون انتخابات آمده‌است و همه گروه‌های سیاسی باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.
سلیمان پور گفت:‌ اقداماتی را در چارچوب بایدها و نبایدها برای حضور پرشور مردم در انتخابات سال جاری دنبال خواهیم کرد.
وی بیان کرد: برای نمونه نباید اقدامی از سوی مجریان انتخابات صورت گیرد که مردم فکر کنند آنان در انتخابات به نفع یا علیه نامزدی هستند واعتماد آنان سلب شود،‌ همچنین شرایطی را فراهم خواهیم کرد که همه بتوانند با آسایش و آرامش در انتخابات شرکت کنند.
سلیمان پور افزود:‌ اگر دیده شود مسئول دولتی در استان از نامزد خاص حمایت می‌کند، با آن مسئول بر اساس اقدامی که انجام داده برخورد می شود.
وی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا سطح خدمت‌رسانی به مردم افزایش و نظارت‌های بیشتری بر بازار انجام شود تا مردم از نظر معیشتی در وضعیت بهتری قرار گیرند.
رئیس ستاد انتخابات قم گفت:‌ مردم جلوتر از همه برای حفظ نظام پای کار خواهند بود و مسئولان نیز تلاش می‌کنند به هر نحو ممکن از افزایش قیمت ها جلوگیری کنند.
وی در رابطه با اهمیت انتخابات در نظام اسلامی افزود: انقلاب اسلامی که در سال 57 به پیروزی رسید اولین موضوعی که مورد توجه داشت تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بود که بر اساس مردم سالاری به نگارش درآمد.
وی ادامه داد: قانون اساسی با توجه به خواست مردم نوشته شد و در جای جای این قانون مردم در کانون توجه هستند و تلاش شده مطلوب ترین شیوه حکمرانی در آن اعمال شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از مترقی ترین قوانین دنیاست که در اصول مختلف آن بر نقش مردم در اداره کشور بر مبنای انتخابات تاکید شده است.
وی ادامه داد:‌ از همان سال‌ها تا امروز میانگین سالانه یک انتخابات داشته ایم و در همه شرایط کشور همچون دوران دفاع مقدس انتخابات با شکوه و حضور پرشور مردم برگزار شده است.
سلیمان پور گفت:‌ در هر دوره نسبت به دوره قبل انتخابات با حساسیت های ویژه ای برگزار شده است، در دوره های قبلی نیز حساسیت‌هایی بود، اما دراین دوره اجماع جهان استکبار علیه ما جدیست و آنان انزوای اقتصادی و سیاسی ما را با تمام توان دنبال می‌کنند.
وی افزود: آمریکا فشار حداکثری را پای کار گذاشته و تمام این تلاش ها برای این است که بدنه مردمی را از حاکمیت جدا کنند و میزان مشارکت مردم در انتخابات را کاهش دهند تا توان و کارآمدی نظام را از آن بگیرند.
وی ادامه داد: بنابراین انتخابات آزمون جدی برای مردم ایران است تا حضور همیشگی خود در راه دفاع از انقلاب اسلامی را بار دیگر نشان دهند.
رئیس ستاد انتخابات قم گفت:‌ همه باید تلاش کنیم که مردم به صورت حداکثری در انتخابات شرکت کنند و به همگان نشان دهیم مردم تکیه گاه قوی انقلاب اسلامی هستند و از دستاوردهای نظام با تمام توان دفاع می کنند.
وی بیان کرد: همان گونه که ملت ایران در عرصه‌های مختلف به پیشرفت های چشمگیری رسیدند باز هم بنا دارند با تکیه با منابع انسانی خود از تهدیدهای دشمن فرصت بزرگی برای پیشرفت نظام اسلامی بسازند و این تکلیف همگان است که برای ارتقا میزان مشارکت در انتخابات تلاش کنند.
وی ادامه داد:‌ توسعه سیاسی و ظهور و بروز تفکرات مختلف سیاسی جز ذات نظام مردم سالار دینی است و این جز آرمان های انقلاب ما است که زمینه برای مشارکت همه سلایق فراهم شود و اگر بخواهیم این خواسته محقق شود باید فضا رقابتی سالم باشد چرا که انتخابات بدون رقابت معنا ندارد.
سلیمان پور گفت:‌ برای شرکت پرشور مردم در انتخابات باید این فضا فراهم شود که همه سلیقه ها بتوانند در این انتخابات حضور داشته باشند.
وی بیان کرد:‌ شماری تنها خود را در خط انقلاب می دانند، عده ای نیز خود را صاحب انقلاب می‌دانند و شماری هم حاضرند به دلیل قدرت، دوستان خود را کنار بگذارند،‌ جمع بسیاری نیز در همه حال به آرمان‌های انقلاب اسلامی وفادار هستند.
وی ادامه داد: همه سلیقه ها در چارچوب قانون باید فرصت حضور در انتخابات را داشته باشند و ما به عنوان مجریان انتخابات تلاش می‌کنیم با عمل به قانون و برگزاری انتخابات سالم، حقوق همه افراد را حفظ کنیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: حق الناس در انتخابات برای همه است، هم مردمی که رای می‌دهند و هم کسانی که نامزد انتخابات می‌شوند، مردم در انتخابات شرکت می‌کنند چون به برگزار کنندگان اطمینان دارند.
وی افزود: زمانی امنیت در انتخابات معنا پیدا می‌کند که همه گروه ها در انتخابات شرکت کنند وهم مردم رای خود را با آرامش به صندوق بیندازند.
وی ادامه داد: قم باید اسوه اخلاق انتخاباتی باشد و همه گروه های سیاسی فعال در آن در چارچوب قانون رفتار کنند.
سلیمان پور گفت: همه باید با ایمان و باور به آموزه های دینی در این عرصه شرکت کنند و به خطوط قرمز در اخلاق انتخاباتی پایبند باشند.
وی بیان کرد: دستور استاندار قم این است که انتخابات در استان باید در تراز جمهوری اسلامی و موافق با عزت و عظمت نظام و مبتنی بر صیانت از آرا انجام شود.
وی ادامه داد: مهم نیست که چه کسی انتخاب شود، مردم خود باید خوب را از بد تشخیص دهند، مردم خود انسان های صالح را می‌شناسند و هم با قوانین آشنایی دارند.
رئیس ستاد انتخابات قم گفت:‌ شعار انتخابات جاری،‌ گام دوم انقلاب، قانون مندی، بی طرفی و انسجام ملی نامگذاری شده است و تلاش می‌کنیم در این چارچوب به وظایف خود عمل می‌کنیم.
وی بیان کرد: ستاد انتخابات استان از اردیبهشت ماه سال جاری کار خود را آغاز کرده است و از دو ماه گذشته نیز جلسات ستاد به صورت هفتگی برگزار می‌شود و همه تصمیماتی که برای برگزاری انتخابات خوب لازم است در کمیته های زیر مجموعه ستاد صورت می‌گیرد.
وی ادامه داد:‌ استان و شهرستان قم با فعالیت های شبانه روزی مسئولان،‌ آماده برگزاری انتخاباتی خوب و در کمال آرامش است.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: مانور آی تی نیز برای ثبت نام نامزدها در استان انجام شده‌است و در این زمینه آمادگی کامل وجود دارد.
وی بیان کرد:‌ دستور شروع فرایند انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز اعلام وصول شده‌است تا در کنار یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام مراحل آن طبق برنامه ریزی انجام شده،‌ صورت گیرد.
وی ادامه داد: ‌با خداوند متعال عهد کردیم تا اعلام نتایج انتخابات با تمام توان برای برگزاری انتخابات پرشور و قانونمند حرکت کنیم و دراین راه خبرنگاران را سربازان نظام و همراهانی صادق می‌دانیم تا اخبار انتخابات را به صورت مستقیم از ما مجریان دریافت و به مردم منتقل کنند.
سلیمان پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ قم در جریان حوادث اخیر امن ترین نقطه بود و کوچکترین حادثه منجر به خسارت مالی و جانی در قم نداشتیم که این مساله ناشی از خردمندی مردم قم و هماهنگی های انجام شده مسئولان بود.
وی افزود: تمام تیرهای دشمن در این سال‌ها به سنگ خورده است، اکنون نیز کشور به خصوص پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در کمال نظم و امنیت است و قطعا در انتخابات سال جاری حماسه بزرگی برای انقلاب رقم خواهد خورد و کوچکترین مشکلی نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: هماهنگی‌های لازم برای رعایت تدابیر امنیتی در تمام شعب اخذ رای در استان انجام شده است و مشکلی دراین خصوص وجود ندارد.
رئیس ستاد انتخابات قم گفت: ما اعلام آمادگی کردیم که قم از حیث زیرساخت و تجهیزات و از حیث منابع انسانی آمادگی 100 درصدی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی دارد،‌ اما این موضوع وابسته به توافق وزارت کشور و شورای نگهبان است.
وی بیان کرد:‌ در حوادث اخیر مردم قم نمره خوبی گرفتند اما در کنار این موضوع باید به اقدامات اطلاعاتی و امنیتی ظریفی که انجام شد نیز توجه کرد.
وی ادامه داد: با کارهایی که انجام شد، شرایط قم مطلوب است و باید این وفاق و همدلی حفظ و برای صیانت از آن تلاش شود.
سلیمان پور گفت:‌ متاسفانه گاهی اوقات برای رسیدن به خواسته های شخصی دست به کارهایی دست می‌زنیم که مناسب نظام اسلامی نیست و باید در این شرایط حساس از این گونه رفتارها پرهیز شود.
انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،‌ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.
برچسب‌ها
قم انتخابات مجلس شورای اسلامی فرمانداری قم استانداری قم


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدارس شهر قم روز یکشنبه تعطیل شد

مدارس قم یکشنبه تعطیل است

طرح «شمیم» توسط طلاب جامعه الزهرا(س) اجرا می‌شود

شهر قم زیرپوشش دوربین‌های ترافیکی/20 پل عابر پیاده مکانیزه می‌شود

طرح ساماندهی پایانه خرمشهر در شورای ترافیک قم رد شد

ثبت نام برای شرکت در آزمون پذیرش جامعه الزهرا(س) آغاز شد

خسارت ناشی از حوادث طبیعی به 56 خانوار تحت حمایت در قم پرداخت شد

هوای قم روز دوشنبه بارانی می‌شود

قم قطب رشته‌های فلوربال و راگبی کشور است

رشته‌های مستعد بخش‌های تابعه قم شناسایی شود

رشته‌های مهیج در کشور توسعه می‌یابد

13 پل مکانیزه جدید در قم ساخته می‌شود

طرح «شمیم» در مدارس علمیه قم اجرا می‌شود

انتشار اوراق مشارکت برای خرید و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی قم

هشدار پمپئو درباره تحرکات نظامی ایران در عراق!

نیکوکاران دربخش‌های گوناگون درخشیده‌اند

130 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای نوسازی ناوگان اتوبوس‌رانی قم منتشر می شود

پایانه مسافربری میدان 72 تن قم ساماندهی می‌شود

50 حزب و گروه سیاسی در قم فعالیت می کند

ثبت‌نام آزمون ورودی جامعه‌الزهرا(س) آغاز شد

توصیه‌های انتخاباتی دبیر ستاد استان قم به احزاب و گروه‎ها

دوره فقه عالی برای بانوان طلبه سطح چهار برگزار می‌شود

مهم‌ترین رسالت حوزویان تولید علوم اسلامی‌ انسانی است

فرماندار: معضل اعتیاد در قم روند نزولی یافته‌است

دفتر تبلیغات اسلامی باید واسطه حوزه و نیازهای اجتماعی جامعه باشد

فرمانده انتظامی شهرستان قم: با 16 عطاری متخلف برخورد شد

5128 قمی در آزمون قرآن وزارت ارشاد ثبت‌نام کردند

تاکسی‌های قم از دی‌ماه به سیستم پرداخت الکترونیک مجهز می‌شوند

صدور 16 هزار کارت معلولیت جدید برای معلولان استان قم

همایش «نخبگان ایران و جهان عرب» در قم برگزار می‌شود

واکنش ارتش عراق به اعدام خیابانی یک نوجوان

استاندار قم: ارتباط صنعت و مراکز پژوهشی قم تقویت شود

امام‌ جمعه تهران: بنزین باید 500 تومان گران می‌ شد

نفی و نقد با هدف تهییج افکارعمومی

حسن نصرالله: تظاهرات در لبنان علیه ایران نیست

آیت‌ الله سیستانی: نیروی مسلح خارجی نباید باشد

از بررسی مشکلات تولیدکنندگان قم تا تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام درمانی

جانسون، پیروز انتخابات پارلمانی انگلیس شد

توجه به اقتصاد دانش‌بنیان تنها راه شکوفایی اقتصادی است

یادواره شهیدان منطقه مصلی قدس قم برگزار شد

2 هزار شغل در واحدهای فناور قم ایجاد شد

72 شرکت دانش بنیان درقم به ثبت رسید

امام جمعه موقت قم: همگان به قانون و اخلاق در انتخابات پایبند باشند

چراغ سبز آمریکا؛ احتمال آزادی اموال ایران در ژاپن

شرکت گسترده در انتخابات اقتدار کشور را ارتقا می‌دهد

مسئولان از جایگاه علمی کشور صیانت کنند

اهدای خون در قم کاهش یافت/ کمبود ذخایر خونی

تاج‌ زاده، مسئولیت بیانیه 77 نفر را پذیرفت

حرف آخر خاتمی: در انتخابات شرکت می‌ کنیم

اما و اگرهای الحاق 133 هکتاری به قم/وجود 45 هزار خانه خالی در شهر