عصر قم

آخرين مطالب

نماینده حماس درتهران: معامله قرن مرز بین حق و باطل است سیاسی

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- نماینده حماس در تهران با اشاره به حساسیت طرح یک جانبه معامله قرن گفت: معامله قرن مرز بین حق و باطل است.

خالد القدومی عصر چهارشنبه در همایش مکتب مقاومت در مجتمع فرهنگی نور در قم بیان کرد: اصطلاح معامله قرن اولین بار در سال 2006 میلادی و در چهار چوب همایش موسوم به تفاهمات "ایهود المرت نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی و محمود عباس بکار برده شد.
وی افزود: در سال 2010 میلادی پیشنهاد "گیورا آیلند مشاور سابق امنیت ملی رژیم صهیونیستی" با هدف حل و فصل مساله فلسطین در قالب فدرالیته ( اردنی – فلسطینی) ویا مبادله اراضی میان سینا و نقب مطرح شد.
وی ادامه داد: طی آن قرار بود اهالی غزه در سینا اسکان داده شوند و در عوض اسرائیل غاصب همه شهرک‌ها را در کرانه باختری و ماورای دیوار حائل را به خود ملحق و ضمیمه کند.
نماینده جنبش حماس در تهران تصریح کرد: معامله قرن از گذشته برای مردم فلسطین توسط استکبار جهانی پی‌ریزی شده‌است.
القدومی گفت:‌معامله قرن در گذشته مطرح شده و به صورت گام به گام در طول تاریخ از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم‌ فلسطین اجراء شده تا نیت‌های استکباری خود را به کشور فلسطین تحمیل کند.
وی با اشاره انگیزهای طرح معامله قرن ترامپ گفت: انگیزه مقطعی این طرح بحران عدم کفایت ترامپ است که با آن رو بروست و از سوی هم، تبلیغ برای نتانیاهو می‌باشد که با تهدید محاکمه فساد مالی روبروست.
وی بیان کرد: ترامپ گفت که با معامله قرن و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و فشار به مردم مسلمان منطقه توانسته است به پیروزی‌هایی دست پیدا کند.
القدومی گفت: ترامپ نمی‌داند که با این مواردی که گفته است به پیروزی که نرسیده، بلکه با این اقدامات پوچ خود مردم منطقه و مسلمانان جهان را حول محور مقاومت متحد کرده‌است و این مساله را در شهادت حاج قاسم سلیمانی همگان ملاحظه نمودند.
وی ادامه داد: حال که سازو کار جنگی صهیونیسم نتوانسته است این رویا را محقق سازد و در برابر دژ مستحکم پایداری مقاومت دلاورانه ملت فلسطین شکست خورده در پی اجرای طرح معامله قرن برآمده است.
عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برنامه‌ریزی شده‌است
وی افزود: نتانیاهو در پی آن است که این هدف را در قالب چهار چوب راه حل سیاسی با همکاری عده ای از کشورهای همراه در منطقه (عربی – اسلامی ) تحقق ببخشد به همین خاطر یکی از مهمترین بندهای اعلام شده دراین طرح را مبارزه با آنچه که تروریسم و مقاومت فلسطینی می خوانند، عنوان کرده‌است.
نماینده جنبش حماس در تهران اظهار داشت: سخن گفتن از رویای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی دیگر خیال‌پردازی نیست بلکه مشخص شده که یک برنامه تنظیم شده‌است.
وی یادآور شد: هدف این است تا از این رهگذر ،رهبریت فلسطینی رام و مطیع شود وبه واقعیت موجود تن دهد.
القدومی تصریح کرد: اما اینجا سخن از واقعیت موجود است و نه عدالت و نه حتی تلاش برای آنچه ممکن است تحقق یابد و یا رعایت انصاف در حق ملتی که نزدیک به یک قرن است زیر یوق اشغالگری زیسته‌است.
نماینده جنبش حماس در تهران گفت: ما فلسطینیان دیگر نیازی نداریم که بفهمیم چه کسی دوست و چه کسی دشمن ماست و در حوزه فلسطین وحدت ملی مهم ترین برنامه‌ای است که باید آغاز شود.
وی بیان کرد: در حوزه عربی- اسلامی باید بگویم که یاری رساندن و به کمک ملت مظلوم فلسطین یک تعهد است.
القدومی گفت:‌مردم ما با وحدت کلمه، معامله قرن را رد کردند و شایسته است که کشورهای دیگر نیز این خواسته مردم فلسطین را محترم بشمارند.
وی ادامه داد: درحوزه بین الملل باید این بازی که راستگرایان تندرو در آمریکا و رژیم صهیونیستی به راه انداخته اند پایان یابد در غیر این‌صورت ملت فلسطین هیچ چاره‌ای جز راه مقاومت به معنای فراگیر آن ( نظامی، سیاسی و اقتصادی ) در برابر این طرح نخواهد داشت.
دو دستگی مسلمانان خواست درونی رژیم صهیونیستی است
نماینده جنبش حماس در ادامه و در پاسخگویی به سئوالات دانشجویان، اظهار کرد: باید بین جوانان کشورهای محور مقاومت اتحاد و وحدت ایجاد شود و آنان باید با توسل به اشتراکاتی که دارند مانع از نفوذ کشورهای استعمارگر شوند.
وی گفت: اختلاف و دو دستگی چیزی است که دشمنان به دنبال آن هستند وتاکنون نیز با این شیوه بین ملت‌های مسلمان اختلاف افکنده‌اند.
القدومی افزود: اگر ملت‌های مسلمان به مشترکات خود توجه کرده و به یکدیگر نزدیک شوند قطعا دشمنان شکست خواهند خورد.
القدومی گفت: من با شناختی که از ایران دارم می دانم که جمهوری اسلامی یک کشوری متمدن و زیباست و فرهنگ اصیل و با شکوهی دارد اما حتی یک کتاب هم به زبان عربی درباره ایران نوشته نشده‌است.
وی یادآور شد: یک کتاب به زبان عربی در رابطه با واقعیت های ایران نوشته نشده که آن را در اختیار جوانان عرب قرار دهیم، در حالی که دشمنان شما چهره‌ای زشت و نازیبا از ایران در دنیا معرفی می‌کنند.
یک مجاهد سوری نیز در این همایش با بیان شرایط فعلی سوریه گفت: شهید سردار سلیمانی حلقه اتصال بین کشورهای مقاومت بود به همین علت آمریکا سعی کرد این مرد بزرگ را از سر راهش بردارد.
حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین الکریمو اضافه کرد: ترامپ می‌خواهد معامله قرن را شخصی سازی کند اما این موضوع فقط به فلسطین و اسرائیل غاصب مربوط نمی‌شود و ما باید با اتحاد خود مانع از اجرای طرحی شویم که حق مردم مسلمان فلسطین را نادیده می‌گیرد.
وی با بیان رهنمود بنیانگذار جمهوری اسلامی بیان داشت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند اگر همه مسلمانان یک سطل آب بر روی اسرائیل بریزند این غده سرطانی نابود خواهد شد.
وی با بیان وضعیت گذشته سوریه و دمشق اظهار داشت: در دوران اوج قدرت داعش من و انگشت شماری از طلاب علوم دینی در جنوب حرم حضرت زینب(س) مقاومت کردیم ، درحالی که بر روی دیوارهای حرم می‌نوشتند که مقاومت بی فایده است و شما و نظام بشار اسد رفتنی هستید.
وی ادامه داد: وضع سوریه و دمشق طوری بود که داعش با موشک مواضع ما و حرم حضرت زینب(س)‌ را مورد هدف قرار می داد و به برکت حضرت زینب(س) و توکل به خداوند، دشمن نتوانست به هدف شوم خود برسد.
شیخ حسین الکرایمو افزود: در مقاومتی که از حرم حضرت زینب(س) داشتیم این برای من تداعی شد که گنبد حرم وسعت یافته و ما را در برگرفته است و با این روحیه توانستیم با چنگ و دندان از حرم اهل بیت(ع) دفاع کنیم.
این مجاهد سوری بیان داشت: اگر کل مسلمانان در رهنمودهای امام(ره) ثابت قدم باشند می‌توانند رژیم غاصب اسرائیل را نابود کنند و بدانید که مسیری که مقاومت را به پیروزی می رساند رهنمود های مقام معظم رهبری است.
معامله قرن شامل انضمام کامل شهر قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است که با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان روبه رو شده است.
گفتنی است این همایش تا 25بهمن ماه ادامه دارد.
برچسب‌ها
قم رژیم صهیونیستی فلسطین
پروندهٔ خبری
داستان معامله قرن


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 7 مهر 99

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال آینده

1400 راننده برون‌شهری قمی وام کرونا دریافت کردند

ایستادگی و مقاومت راه سربلندی ملت ایران است

وضعیت 142 بیمار کرونایی در قم وخیم است

وضعیت عمومی نماینده قم در مجلس مطلوب است

غیبت 3 ملی‌پوش تراکتور در تمرینات

ساعت نشست خبری گل محمدی و مربی پاختاکور مشخص شد

مطهری: پرسپولیس اهدافی فراتر از لیگ ایران دارد

ورود VAR به لیگ قهرمانان آسیا با اعلام AFC

مذاکرات چشمی با اُم صلال تایید شد

آغاز رویارویی پرسپولیس و پاختاکور از هتل!

انصاریان: پاختاکور فوتبال مدرنی بازی می‌کند

حضور بحث برانگیز آنیلی در باشگاه میلان

بهنام ابوالقاسم‌پور: سوءمدیریت باعث حذف استقلال شد

جلسه هیات مدیره استقلال لغو شد

شاهرخ بیانی: استقلال درگیر شخص پرستی شده و برخی درون تیم باند تشکیل دادند

کروس به ال‌کلاسیکو می‌رسد

کاپ لیگ قهرمانان آسیا خراب شد!

بازیکن سالاری و داستان متفاوت سرخابی/ وقتی یحیی نگذاشت علیپور، امیرارسلان شود!

گفت‌وگو با سرپرست تیم پرسپولیس

مربیان استقلال خواهان برخورد با ارسلان مطهری!

اولین ناهار علیپور در فونچال

جایزه خاص عزت‌اللهی بعد از بهترین شدن

شایعاتی درباره پیوستن قایدی به تیم قطری

اعتراض شدید کشتی‌گیران به جوایز وزارت ورزش

دنده به دنده سیدحسین حسینی!

پرتاب مواد آتش زا مقابل دادگاه انقلاب شیراز

نجات قاتل همسر و فرزند از چوبه دار

عضویت در شبکه شاد برای دانش آموزان اجباری است؟

آخرین وضعیت کرونا در ایران؛ 3512 مورد جدید ابتلا شناسایی شدند

توضیحات ناجا درباره پیامک اخطار بی‌حجابی به رانندگان

آغاز آزمون‌های استخدامی بخش خصوصی از امروز

شهرداران لواسان، شهریار و رودهن دستگیر شدند

معاون حقوقی قوه قضائیه: 80 هزار نفر مشمول قانون کاهش مجازات حبس شدند

آزادی و تخفیف مجازات 80 هزار زندانی بر اساس قانون کاهش حبس

٢٨٨ روز اسارت در قاره سیاه

از میان 142 شهید محیط‌بان، تنها 42 نفر شهادتشان احراز شده است

برنامه های سازمان حفاظت محیط زیست برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس

تزریق واکسن آنفلوانزا به کادر درمان قم آغاز شد

پرداخت 257 میلیارد ریال تسهیلات به اصناف آسیب‌دیده از کرونا درقم

احداث 350 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه در قم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ایلام در جلسه انعقاد تفاهم نامه آموزشی عنوان کرد: توانمندسازی شغلی در حوزه کشاورزی در سایه آموزشهای مهارتی فنی و حرفه ای میسر خواهد شد

پرداخت 451 میلیارد ریال تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا در خراسان شمالی

توجه و تمرکز بر توسعه کارآفرینی و بها دادن به کارآفرینان در شرایط سخت اقتصادی گره‌گشا است

با شیوع ویروس کرونا 8604 نفر در استان کرمانشاه مشمول دریافت بیمه بیکاری شدند

بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان خبر داد: شفافیت در پرداخت ها، شرط معافیت مالیاتی خیریه ها

ایجاد اشتغال ایثارگران و فرزندان شاهد در البرز تسهیل می شود

پرداخت یک هزار میلیارد و 612 میلیون ریال تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا در اصفهان