عصر قم

آخرين مطالب

آمادگی قم برای انتخاباتی باشکوه؛

وقتی شور انتخابات در خاستگاه انقلاب به اوج می‌رسد سیاسی

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - انتخابات یکی از مهمترین مظاهر مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است و قم به عنوان خاستگاه انقلاب همواره در برگزاری پرشور آن نقش بسزایی دارد.

در حالی به زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نزدیک می‌شویم که دشمنان نظام اسلامی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب با انواع توطئه‌ها از جمله ایجاد تحریم‌های شدید اقتصادی، تمام تلاش خود را برای دور کردن مردم از نظام به کار بسته اند اما در این میان، مسئولان استان قم با فراهم کردن شرایط حضور گسترده مردم ولایتمدار قم همراه با سایر ملت ایران در پای صندوق‌های رای، فضا را برای نمایش شکوهی دیگر در مسیر حمایت از آرمان‌های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب مهیا ساخته اند.
گزارش خبرنگاران ایرنا در قم از ساعات نخست آغاز تبلیغات انتخاباتی حاکی از شور و نشاط ویژه ستادهای انتخاباتی، نامزدها و طرفداران آنها در ایجاد یک رقابت گسترده در نقاط مختلف شهر و استان قم است و انتظار می رود در ساعات و روزهای آینده وسعت بیشتری نیز بیابد.
اولویت قم ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات است
در همین رابطه استاندار قم، ‌اولویت استان را ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات عنوان کرد و گفت: مسئولان مکلف به اجرای دقیق وظایف قانونی خود در انتخابات هستند و باید از هرگونه جانبداری در راستای برگزاری انتخابات پرشور، سالم و باشکوه اجتناب ورزند.
بهرام سرمست با بیان ابعاد بین المللی انتخابات و اهمیت مشارکت حداکثری، اظهار کرد: تعامل و هماهنگی همه بخش ها و مجریان برگزاری انتخابات از ضروریات اجرای انتخابات است .
وی به تکالیف قانونی هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها اشاره کرد و افزود: حضور افراد متدین، باتجربه و متعهد در این هیات ها نوید برگزاری سالم و قانونمند انتخابات را می دهد.
استاندار قم با بیان اینکه خوشبختانه همگرایی و هماهنگی لازم بین اعضای برگزاری انتخابات و هیات های نظارت و بازرسی بخوبی شکل گرفته است، افزود: از الزام های برگزاری انتخاباتی قانونمند و سالم اجرای دقیق قانون برگزاری انتخابات در مراحل مختلف دانست .
وی به بروز بحران های مختلف در طول سالهای گذشته در کشور اشاره و ابراز کرد: دشمنان نظام در هر زمان مترصد فرصتی هستند تا با ضربه به نظام و کشور به اهداف شوم خود دست یابند که خوشبختانه با عمل به منویات مقام معظم رهبری توجه به اصل قانون اساسی و نیز تعامل همه جانبه از تمام این بحران ها با اقتدار عبور کرده ایم.
استاندار قم جایگاه بین المللی قم و لزوم برگزاری انتخابات در طراز جایگاه ویژه قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در انتخابات سال جاری با توجه به حضور بزرگان و علما و مراجع معظم در قم، و تعامل ارکان قوای سه گانه در استان و نیز نقش نیروهای مردمی، در خاستگاه انقلاب اسلامی صحنه های پر شور انتخابات را نمایش می دهیم.
وی همچنین با تاکید بر تکلیف مسولان استان در برقراری امنیت و سلامت در انتخابات، بیان داشت: در چنین شرایطی، زمینه رقابت سالم و انتخاب آگاهانه و با اطمینان مردم باید فراهم شود که نتیجه آن حضور حداکثری مردم و بازتاب اقتدار ملی را در پی خواهد داشت.


عصر قم


قم آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری است
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری قم نیز گفت:‌ همه پیش‌بینی‌های لازم در ستاد انتخابات استان مورد توجه قرارگرفته و قم آماده برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم است.
بیژن سلیمان پور بیان کرد: از چند ماه پیش ستاد انتخابات استان و کمیته‌های زیرمجموعه آن بر اساس قانون و تکالیف مشخص، کار خود را آغاز کرده‌اند.
وی افزود: انجام فرآیندهای انتخاباتی در استان بر اساس قانون و در زمان‌بندی مشخص صورت می‌گیرد و همه‌چیز برای برگزاری انتخاباتی مطلوب در دوم اسفندماه آماده‌است.
وی ادامه داد: انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی یک فرصت بی‌بدیل در مسیر تقویت و نمایش سرمایه اجتماعی خود است؛‌ زمانی که مردم با شور و اشتیاق در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند،‌ پشتوانه مردمی نظام اسلامی در جهان خودنمایی‌ می‌کند.
سلیمان پور با تأکید بر اهمیت برگزاری انتخابات برمبنای قانون، گفت: همه مجریان انتخابات در سراسر کشور و استان قم تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و گسترده به کار خواهند گرفت و فضا به بهترین صورت برای حضور مردم در این صحنه مهم فراهم خواهد شد.
وی بیان کرد: رقابت، ویژگی اصلی انتخابات است که در چارچوب قانون شکل می‌گیرد و در همین راستا مجریان و ناظران انتخابات در استان مصمم به رعایت حقوق همه نامزدها هستند.
وی با اشاره به این‌که مشارکت عنصر مهم دیگر انتخابات است،‌ ادامه داد: مردم ما که همواره ثابت کرده‌اند بااحساس تکلیف درصحنه انتخابات حاضر می‌شوند،‌ در انتخابات سال جاری نیز با توجه به ویژگی‌های خاص نظام بین‌الملل و توطئه‌های شدید دشمنان، با مشارکت حداکثری حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی به نمایش می‌گذارند و مجریان برگزاری انتخابات موظف به تسهیل حضور مردم در پای صندوق‌های رای هستند.
معاون سیاسی استانداری قم گفت: تلاش خواهیم کرد تا همچون دوره‌های گذشته سلامت انتخابات از اول تا پایان مراحل برگزاری آن به‌صورت کامل محقق شود و همه مجریان و ناظران بر اساس اصل بی‌طرفی، وظایف خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: در مورد امنیت انتخابات نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است تا این رخداد مهم سیاسی درنهایت نظم و آرامش برگزار شود و مردم با سهولت کامل رای خود را در صندوق‌ها بیندازند.
20 هزار تن روند انتخابات قم را برگزار می‌کنند
معاون استاندارقم همچنین گفت: 20 هزار تن در جریان برگزاری انتخابات در این استان در بخش اجرا و نظارت مشارکت خواهند کرد.
وی بیان کرد: قم از اردیبهشت ماه سال‌جاری برای برگزاری انتخابات یازدهمین دروه مجلس شورای در حال برنامه ریزی و تامین زیرساخت‌ها بوده‌است.
وی ادامه داد: قم از نظر اجرایی، پشتیبانی، آموزشی، نظارتی و موارد دیگر در یک فضای تعامل و مبنتی بر مر قانون قرار دارد.
وی اهمیت انتخابات را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: انقلاب اسلامی درتمام ارکان و شقوق آن وابسته به انتخابات و رای مردم است.
سلیمان پور اضافه کرد: جلب مشارکت حداکثری مهمترین مساله‌ای است که در انتخابات پیش رو دنبال می شود.
اسامی 112 نامزد تایید صلاحیت شده قم اعلام شد
فرماندار قم نیز، آمار نهایی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم را 112 نفر اعلام و بیان کرد اسامی آنان از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار گرفته است.
مرتضی حیدری افزود: 201 نفر از حوزه انتخابیه قم ثبت نام کردند که از این تعداد صلاحیت 131 نفر معادل 65 درصد افراد ثبت نام کننده تایید شده است.
وی گفت: از 131 نفر تایید صلاحیت شده، پس از انصراف و نقل و انتقال حوزه انتخابیه تعدادی از کاندیداها، 112 نفر به مرحله نهایی جهت اخذ آرای مردم در حوزه انتخابیه قم باقی مانده اند که از این تعداد 11 نفر خانم و 101 نفر آقا هستند.
فرماندار قم، اظهار داشت: بنابر ماده 56 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی این نامزدها از ابتدای روز بیست و چهارم بهمن ماه امکان آغاز فعالیت تبلیغاتی خود را داشته اند.
حیدری تاکید کرد: تمامی نامزدهای محترم می توانند با مراجعه با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری قم کد نامزدی خود را مشاهده کنند.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون تبلیغات توسط کاندیداها و حامیان آنها افزود: تبلیغات نامزدها تا 24 ساعت قبل از انتخابات ادامه خواهد داشت ضمن اینکه تبلیغات کاندیداهای نخستین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز که از هفته گذشته آغاز شده است تا 24 ساعت قبل از انتخابات ادامه خواهد داشت.
فرمانداری قم با اشاره به حضور حماسی مردم انقلابی قم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم ولایتمدار قم همانگونه که در 22 بهمن با حضور گسترده خود حماسه آفریدند و موجب یاس و ناامید دشمنان این سرزمین شدند در انتخابات پیش رو نیز حماسه دیگری خلق می کنند.
حیدری تاکید کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری باعث تضمین انقلاب در گام دوم خواهد شد.
مردم تخلف‌های انتخاباتی را به بازرسی قم گزارش دهند
رییس هیات بازرسی و انتخابات شهرستان قم نیز گفت: مردم هر گونه موارد نقض و تخلف از قوانین و مقررات و شکایت درخصوص تخلفات انتخابی را به هیات بازرسی انتخابات قم گزارش کنند.
احمد زارع بیان کرد: مردم قم می‌توانند گزارش‌های تخلف انتخاباتی را به صورت مکتوب و مستدل به هیات بازرسی شهرستان قم مستقر در فرمانداری ارسال کنند.
وی اضافه کرد: همچنین مردم می‌توانند برای ارائه گزارش‌های تخلف انتخاباتی با شماره‌های تماس هیات 37117307 و 37117398 تماس حاصل نمایند.
وی عنوان کرد: امانتداری و صیانت از آرای مردم و عمل به قانون و حرکت در خط قانون از شاخص های هیات بازرسی انتخابات می‌باشد.
زارع گفت: براساس ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان برگزاری انتخابات است.
وی با اشاره به اهداف تشکیل هیات بازرسی انتخابات در وزارت کشور اظهارداشت: حرکت بر مدار قانون و صیانت از آرای مردم مهمترین شاخصه هیات بازرسی است.
انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.
سه نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند؛ همچنین این استان یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد./
برچسب‌ها
قم انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت سیاسی استانداری قم
پروندهٔ خبری
گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یارکشی

15 نکته از اظهارات سعادتمند

صعود موقت ختافه به صدر جدول

رنکینگ باشگاه‌های فوتبال جهان/ صعود یک پله‌ای پرسپولیس در آسیا

مهاجم سابق استقلال در سبد خرید منصوریان

توقع عجیب بازیکن استقلال

لطف دوم عیسی به پرسپولیس

جدی‌ترین گزینه هدایت استقلال؛ فرهاد مجیدی!

گلزنان سرخابی در نظرسنجی جدید AFC

سعادتمند با الکس نوری تمام کرد؟

این گرت بیلِ رئال مادرید نیست!

خرید جدید مورینیو نمره قبولی گرفت

مدیریت استقلال وارد بحرانی شده که هنر عبور از آن را ندارد

رقابت تیم‌های لیگ برتری برای جذب مدافع بارسلونا

خرید جدید بارسلونا وارد اسپانیا شد

هشدار رئیس سازمان مدیریت بحران تهران درباره زلزله پایتخت

یادی از استاد عباس جوانمرد، آن روزهای خوب... + عکس

فلیک: آیا من عصبی به نظر میرسم؟

لیگ قهرمانان سکوی پرتاب توست

استقلالی‌ها در زمین بر سر هم فریاد می‌کشیدند

واکنش وزارت ورزش به گزارش جنجالی 20:30/ شرکت نمایشگا‌ه‌های بین‌المللی باید پاسخگو باشند

ستاره انگلیسی در راه پاریس

واکنش رویس به مقایسه ستاره دورتموند با رونالدو

سرپرستی من در استقلال کذب محض است

ستاره گرانقیمت بارسلونا در آستانه انتقال به یونایتد

پرسپولیس-پاختاکور؛ یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان

قبلا قوانین خطای هند ساده‌تر بود

سعادتمند به 48 ساعتی که قولش را داد می‌رسد؟

ترکیب فعلی پرسپولیس از تیم برانکو قوی‌تر است

منابع غیر رسمی از جدایی مدیر عامل استقلال خبر می‌دهند

5 گل برتر بالاک در بوندسلیگا

سعادتمند از مدیرعاملی استقلال برکنار شد

زیدان: انتقادات از هازارد؟ او یک مشکل بزرگ دارد

آخرین پیشنهاد هنگفت یونایتد هم رد شد!

تیاگو آلکانتارا به ویروس کرونا مبتلا شد

بازگشت خلیل‌زاده به تمرینات پرسپولیس

بازگشت منصور ابراهیم زاده از آمریکا به ایران

واکنش سعادتمند به خبر برکناری‌اش از مدیرعاملی استقلال

بارسلونا در این فصل برای همه چیز می‌جنگد

خوشحالم لوییس سوارز از بارسلونا جدا شد!

فولاد اکسین برنده جدال مدعیان/ سومین شکست سنگین سیرجانی‌ها

نیمکت نشینی محمدی در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا

خرید بعدی اینتر قطعی شد

گلزنی بهنام بانی دربازی دوستانه ستارگان هنر - شیراز

شکست خانگی رئال سوسیداد مقابل خفاش‌ها

بازیکن سپاهان جراحی شد

تاثیرگذاری مارتینز و قهرمانی بایرن مونیخ در 2 سوپرکاپ

الکس نوری در آستانه حضور در استقلال

از مدیرعاملی استقلال استعفایی نداده‌ام

رونمایی سرمربی بارسلونا از اسطوره، ترانه و غذای محبوبش