پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

آمادگی قم برای انتخاباتی باشکوه؛

وقتی شور انتخابات در خاستگاه انقلاب به اوج می‌رسد سیاسی

وقتی شور انتخابات در خاستگاه انقلاب به اوج می‌رسد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - انتخابات یکی از مهمترین مظاهر مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است و قم به عنوان خاستگاه انقلاب همواره در برگزاری پرشور آن نقش بسزایی دارد.

در حالی به زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نزدیک می‌شویم که دشمنان نظام اسلامی در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب با انواع توطئه‌ها از جمله ایجاد تحریم‌های شدید اقتصادی، تمام تلاش خود را برای دور کردن مردم از نظام به کار بسته اند اما در این میان، مسئولان استان قم با فراهم کردن شرایط حضور گسترده مردم ولایتمدار قم همراه با سایر ملت ایران در پای صندوق‌های رای، فضا را برای نمایش شکوهی دیگر در مسیر حمایت از آرمان‌های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب مهیا ساخته اند.
گزارش خبرنگاران ایرنا در قم از ساعات نخست آغاز تبلیغات انتخاباتی حاکی از شور و نشاط ویژه ستادهای انتخاباتی، نامزدها و طرفداران آنها در ایجاد یک رقابت گسترده در نقاط مختلف شهر و استان قم است و انتظار می رود در ساعات و روزهای آینده وسعت بیشتری نیز بیابد.
اولویت قم ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات است
در همین رابطه استاندار قم، ‌اولویت استان را ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات عنوان کرد و گفت: مسئولان مکلف به اجرای دقیق وظایف قانونی خود در انتخابات هستند و باید از هرگونه جانبداری در راستای برگزاری انتخابات پرشور، سالم و باشکوه اجتناب ورزند.
بهرام سرمست با بیان ابعاد بین المللی انتخابات و اهمیت مشارکت حداکثری، اظهار کرد: تعامل و هماهنگی همه بخش ها و مجریان برگزاری انتخابات از ضروریات اجرای انتخابات است .
وی به تکالیف قانونی هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها اشاره کرد و افزود: حضور افراد متدین، باتجربه و متعهد در این هیات ها نوید برگزاری سالم و قانونمند انتخابات را می دهد.
استاندار قم با بیان اینکه خوشبختانه همگرایی و هماهنگی لازم بین اعضای برگزاری انتخابات و هیات های نظارت و بازرسی بخوبی شکل گرفته است، افزود: از الزام های برگزاری انتخاباتی قانونمند و سالم اجرای دقیق قانون برگزاری انتخابات در مراحل مختلف دانست .
وی به بروز بحران های مختلف در طول سالهای گذشته در کشور اشاره و ابراز کرد: دشمنان نظام در هر زمان مترصد فرصتی هستند تا با ضربه به نظام و کشور به اهداف شوم خود دست یابند که خوشبختانه با عمل به منویات مقام معظم رهبری توجه به اصل قانون اساسی و نیز تعامل همه جانبه از تمام این بحران ها با اقتدار عبور کرده ایم.
استاندار قم جایگاه بین المللی قم و لزوم برگزاری انتخابات در طراز جایگاه ویژه قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در انتخابات سال جاری با توجه به حضور بزرگان و علما و مراجع معظم در قم، و تعامل ارکان قوای سه گانه در استان و نیز نقش نیروهای مردمی، در خاستگاه انقلاب اسلامی صحنه های پر شور انتخابات را نمایش می دهیم.
وی همچنین با تاکید بر تکلیف مسولان استان در برقراری امنیت و سلامت در انتخابات، بیان داشت: در چنین شرایطی، زمینه رقابت سالم و انتخاب آگاهانه و با اطمینان مردم باید فراهم شود که نتیجه آن حضور حداکثری مردم و بازتاب اقتدار ملی را در پی خواهد داشت.


عصر قم


قم آماده برگزاری انتخاباتی پرشور و حداکثری است
معاون سیاسی،‌ امنیتی و اجتماعی استانداری قم نیز گفت:‌ همه پیش‌بینی‌های لازم در ستاد انتخابات استان مورد توجه قرارگرفته و قم آماده برگزاری انتخاباتی پرشور با حضور حداکثری مردم است.
بیژن سلیمان پور بیان کرد: از چند ماه پیش ستاد انتخابات استان و کمیته‌های زیرمجموعه آن بر اساس قانون و تکالیف مشخص، کار خود را آغاز کرده‌اند.
وی افزود: انجام فرآیندهای انتخاباتی در استان بر اساس قانون و در زمان‌بندی مشخص صورت می‌گیرد و همه‌چیز برای برگزاری انتخاباتی مطلوب در دوم اسفندماه آماده‌است.
وی ادامه داد: انتخابات برای نظام جمهوری اسلامی یک فرصت بی‌بدیل در مسیر تقویت و نمایش سرمایه اجتماعی خود است؛‌ زمانی که مردم با شور و اشتیاق در پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند،‌ پشتوانه مردمی نظام اسلامی در جهان خودنمایی‌ می‌کند.
سلیمان پور با تأکید بر اهمیت برگزاری انتخابات برمبنای قانون، گفت: همه مجریان انتخابات در سراسر کشور و استان قم تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و گسترده به کار خواهند گرفت و فضا به بهترین صورت برای حضور مردم در این صحنه مهم فراهم خواهد شد.
وی بیان کرد: رقابت، ویژگی اصلی انتخابات است که در چارچوب قانون شکل می‌گیرد و در همین راستا مجریان و ناظران انتخابات در استان مصمم به رعایت حقوق همه نامزدها هستند.
وی با اشاره به این‌که مشارکت عنصر مهم دیگر انتخابات است،‌ ادامه داد: مردم ما که همواره ثابت کرده‌اند بااحساس تکلیف درصحنه انتخابات حاضر می‌شوند،‌ در انتخابات سال جاری نیز با توجه به ویژگی‌های خاص نظام بین‌الملل و توطئه‌های شدید دشمنان، با مشارکت حداکثری حمایت قاطع خود را از نظام اسلامی به نمایش می‌گذارند و مجریان برگزاری انتخابات موظف به تسهیل حضور مردم در پای صندوق‌های رای هستند.
معاون سیاسی استانداری قم گفت: تلاش خواهیم کرد تا همچون دوره‌های گذشته سلامت انتخابات از اول تا پایان مراحل برگزاری آن به‌صورت کامل محقق شود و همه مجریان و ناظران بر اساس اصل بی‌طرفی، وظایف خود را انجام دهند.
وی بیان کرد: در مورد امنیت انتخابات نیز تدابیر لازم اندیشیده شده است تا این رخداد مهم سیاسی درنهایت نظم و آرامش برگزار شود و مردم با سهولت کامل رای خود را در صندوق‌ها بیندازند.
20 هزار تن روند انتخابات قم را برگزار می‌کنند
معاون استاندارقم همچنین گفت: 20 هزار تن در جریان برگزاری انتخابات در این استان در بخش اجرا و نظارت مشارکت خواهند کرد.
وی بیان کرد: قم از اردیبهشت ماه سال‌جاری برای برگزاری انتخابات یازدهمین دروه مجلس شورای در حال برنامه ریزی و تامین زیرساخت‌ها بوده‌است.
وی ادامه داد: قم از نظر اجرایی، پشتیبانی، آموزشی، نظارتی و موارد دیگر در یک فضای تعامل و مبنتی بر مر قانون قرار دارد.
وی اهمیت انتخابات را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: انقلاب اسلامی درتمام ارکان و شقوق آن وابسته به انتخابات و رای مردم است.
سلیمان پور اضافه کرد: جلب مشارکت حداکثری مهمترین مساله‌ای است که در انتخابات پیش رو دنبال می شود.
اسامی 112 نامزد تایید صلاحیت شده قم اعلام شد
فرماندار قم نیز، آمار نهایی نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در قم را 112 نفر اعلام و بیان کرد اسامی آنان از طریق رسانه‌ها در اختیار مردم قرار گرفته است.
مرتضی حیدری افزود: 201 نفر از حوزه انتخابیه قم ثبت نام کردند که از این تعداد صلاحیت 131 نفر معادل 65 درصد افراد ثبت نام کننده تایید شده است.
وی گفت: از 131 نفر تایید صلاحیت شده، پس از انصراف و نقل و انتقال حوزه انتخابیه تعدادی از کاندیداها، 112 نفر به مرحله نهایی جهت اخذ آرای مردم در حوزه انتخابیه قم باقی مانده اند که از این تعداد 11 نفر خانم و 101 نفر آقا هستند.
فرماندار قم، اظهار داشت: بنابر ماده 56 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی این نامزدها از ابتدای روز بیست و چهارم بهمن ماه امکان آغاز فعالیت تبلیغاتی خود را داشته اند.
حیدری تاکید کرد: تمامی نامزدهای محترم می توانند با مراجعه با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری قم کد نامزدی خود را مشاهده کنند.
وی با تاکید بر ضرورت رعایت قانون تبلیغات توسط کاندیداها و حامیان آنها افزود: تبلیغات نامزدها تا 24 ساعت قبل از انتخابات ادامه خواهد داشت ضمن اینکه تبلیغات کاندیداهای نخستین انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز که از هفته گذشته آغاز شده است تا 24 ساعت قبل از انتخابات ادامه خواهد داشت.
فرمانداری قم با اشاره به حضور حماسی مردم انقلابی قم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: مردم ولایتمدار قم همانگونه که در 22 بهمن با حضور گسترده خود حماسه آفریدند و موجب یاس و ناامید دشمنان این سرزمین شدند در انتخابات پیش رو نیز حماسه دیگری خلق می کنند.
حیدری تاکید کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری باعث تضمین انقلاب در گام دوم خواهد شد.
مردم تخلف‌های انتخاباتی را به بازرسی قم گزارش دهند
رییس هیات بازرسی و انتخابات شهرستان قم نیز گفت: مردم هر گونه موارد نقض و تخلف از قوانین و مقررات و شکایت درخصوص تخلفات انتخابی را به هیات بازرسی انتخابات قم گزارش کنند.
احمد زارع بیان کرد: مردم قم می‌توانند گزارش‌های تخلف انتخاباتی را به صورت مکتوب و مستدل به هیات بازرسی شهرستان قم مستقر در فرمانداری ارسال کنند.
وی اضافه کرد: همچنین مردم می‌توانند برای ارائه گزارش‌های تخلف انتخاباتی با شماره‌های تماس هیات 37117307 و 37117398 تماس حاصل نمایند.
وی عنوان کرد: امانتداری و صیانت از آرای مردم و عمل به قانون و حرکت در خط قانون از شاخص های هیات بازرسی انتخابات می‌باشد.
زارع گفت: براساس ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده 76 آیین نامه اجرایی انتخابات خبرگان رهبری و وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان برگزاری انتخابات است.
وی با اشاره به اهداف تشکیل هیات بازرسی انتخابات در وزارت کشور اظهارداشت: حرکت بر مدار قانون و صیانت از آرای مردم مهمترین شاخصه هیات بازرسی است.
انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم‌ اسفندماه سال‌جاری برگزار خواهد شد.
سه نماینده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می‌شوند؛ همچنین این استان یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد./
برچسب‌ها
قم انتخابات مجلس شورای اسلامی مشارکت سیاسی استانداری قم
پروندهٔ خبری
گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اصولگرایان پیشتاز انتخابات مجلس در قم هستند/ پیروزی آیت الله یزدی

پایان اخذ رای و آغاز شمارش آرا در حوزه انتخابیه قم

انتخاب در کرونا؛ برگ زرین دیگری در کارنامه قم

زمان اخذ رای در قم تا ساعت 23 تمدید شد

حضور مردم قم در انتخابات چشمگیر بوده است

انتخابات در قم باشکوه بود

معاون استاندار: شاهد حضور معنا دار مردم قم در انتخابات بودیم

مردم احساس رعب و وحشت نداشته باشند/تامین ماسک مراکز درمانی قم

هیچ تخلفی در انتخابات قم گزارش نشده است

انتخابات قم در امنیت و سلامت کامل در حال برگزاری است

مردم احساس رعب ووحشت نداشته باشند/تامین ماسک برای مراکزدرمانی قم

تحریم شورای نگهبان به دلیل وحشت آمریکا از نهادهای تأثیرگذار است

دست نوشته‌های قمی‌ها در انتخابات/ ما ملت شهادتیم

امام‌جمعه قم: حضور در پای صندوق‌های رای بر اقتدار نظام می‌افزاید

امروز نظام اسلامی بیش از هر زمان دیگر در اوج اقتدار قرار دارد

شرکت در انتخابات تعیین کننده خط مشی آیندگان است

مجلس شورای اسلامی و خبرگان محل خدمت به مردم است

حضور در انتخابات یک تکلیف شرعی است

حماسه آفرینی قمی‌ها در انتخابات

انتظار مهندسان از نمایندگان مجلس توجه به اشتغال و معیشت آنان است

آیت‌الله جوادی آملی: نامزدهای پایبند به قانون اساسی، قرآن و عترت را انتخاب کنید

حجت‌الاسلام سعیدی:مجلس، ریل گذار پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی است

حضور رئیس مجلس در شورای تامین استان قم برای پیشگیری و مقابله با "کرونا"

امروز ایران در لیست سیاه FATF قرار می‌ گیرد؟

مردم نامزدهای پایبند به قانون اساسی، قرآن و عترت را انتخاب کنند

تمهیدات لازم برای کنترل کرونا در قم/ درج اثر انگشت الزامی نیست

گزارشی مبنی بر تخلف درانتخابات قم دریافت نشده‌است

رفع مشکلات کشور در گرو انتخاب اصلح است

واکنش آیت‌ الله یزدی به تحریم توسط آمریکا

حذف الزام درج اثر انگشت روی تعرفه در برخی شعب

فاضل لنکرانی: شرکت در انتخابات باید موردتوجه همه باشد

مردم شرکت در انتخابات را به ساعات پایانی موکول نکنند

160 هزار تعرفه انتخاباتی در قم استفاده شد

آیت‌الله علوی گرگانی: مردم افراد خدوم و باتقوا را انتخاب کنند

کرونا هم نتوانست از شور مردم انقلابی قم در انتخابات بکاهد

تشریح آخرین وضعیت کنترل کرونا در قم

حضوری دیگر در شهر انقلاب/ حماسه‌ای با انگشت‌های رنگی

شرکت در انتخابات پشتیبانی سیاسی و امنیتی از نظام است

لاریجانی در قم رای داد/حضور حداکثری مردم کارآمدی سیستم را برای حل مسائل کشور افزایش می‌دهد

مراجع تقلید در قم آرای خود را به صندوق انداختند

استاندارقم:‌160 هزار تعرفه انتخاباتی درقم استفاده شد

آیت‌الله فاضل لنکرانی: شرکت در انتخابات باید موردتوجه همه باشد

حضور پرشور قمی‌ها در انتخابات/ کرونا مانع حماسه آفرینی نشد

فرمانده انتظامی استان قم: فرایند انتخابات در قم در امنیت و آرامش در حال پیگیری است

الزام درج اثر انگشت روی تعرفه رای در برخی شعب رای‌گیری برداشته شد

انتخابات در قم با امنیت کامل در حال برگزاری است

آیت الله مکارم شیرازی:شرکت در انتخابات وظیفه‌ای الهی و اجتماعی است

شرکت در انتخابات یک تکلیف اجتماعی است

مردم به افراد کاردان رأی دهند

رئیس مجلس در قم رای داد/ این روز روز سرنوشت ملت ایران است