پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مطرح کرد؛

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش منطقه آزاد کیش

  بزرگنمايي:

عصر قم - رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان: اقداماتی در راستای مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش صورت گرفته است که با هیچ جایی از کشور نمی‌توان این ظرفیت و پتانسیل را مقایسه کرد و در آینده نزدیک شاهد نخستین مکانی از کشور خواهیم بود که این بیماری کنترل و مهار شده است

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جلسه هم‌اندیشی و ارائه گزارش‌های عملکرد از اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا با حضور حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همراه با محمود حسین‌پور معاون بهداشتی و عبدالله عزیب‌زاده معاون درمان این دانشگاه، سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی، محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل، سعید پورزادی مدیریت فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش، علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد، مصطفی نادعلی‌نژاد رییس بیمارستان کیش و محمدرضا رضانیا رییس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش و دیگر نماینده‌های دستگاه‌های اجرایی مستقر در کیش، پنجشنبه چهاردهم فروردین در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد.
حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به بازدید خود از جزیره کیش گفت: اقدامات خوبی در کیش انجام شده است. در بازدیدی که امروز از سطح جزیره و بیمارستان کیش داشتیم این اقدامات مشهود بود. درخواست من این است که از این فعالیت‌های عملیاتی، کتابی به زبان انگلیسی تهیه شود تا با ارسال آن به سازمان جهانی بهداشت دست‌آوردهای کیش مورد مطالعه قرار گیرد.
فرشیدی با بیان این‌که اقدامات انجام شده در بیمارستان کیش از استانداردهای جهانی بیش‌تر است افزود: این‌که تمام ورودی‌ها بسته شده و ورود و خروج‌ها کاملا تحت کنترل است یکی از اقدامات بسیار موثر در مقابله با ویروس کرونا به‌شمار می‌رود. این نشان از دید بالای بهداشتی است که در جزیره کیش در بین مدیران آن وجود دارد. این درحالی است که در این مدت جزیره ضررهای مالی بسیاری متحمل شده اما نگاه مدیران سازمان قابل تقدیر است که اگر بیماری وارد کیش می‌شد کل آینده را از دست می‌دادیم. با همین رویکرد امیدواریم که کیش زودتر از شهرهای دیگر به چرخه تولید کشور بازگردد و همه دستگاه‌های اجرایی مستقر در جزیره کیش با تعامل و همکاری می‌توانند از این بحران سخت با موفقیت عبور کنند.
وی با بیان این‌که با شناسایی دو گروه از افراد در سطح جزیره می‌توان شیوع ویروس کرونا را کاهش داد گفت: افرادی که در ریسک بالای عوارض ناشی از بیماری‌های قلبی، ریوی، سیستم ضعف ایمنی، دیابت، سیگاری و وزن بالا دارند که 80 درصد آنان در جزیره کیش شناسایی شده است. و همچنین اگر افرادی که در ریسک بالای ابتلا به بیماری هستند شامل: پرستاران، کادر درمان، راننده‌های تاکسی، شناسایی شوند به‌طور حتم ظرف 4 هفته آینده می‌توانیم جزیره‌ای پاک و عاری از ویروس داشته باشیم.
فرشیدی افزود: باتوجه به اینکه جزیره کیش از نظر اقتصادی ضرر کرده است اما این واقعیت را باید درک کنیم که اگر این ویروس ماندگار شود کل آینده را از دست خواهیم داد پس بنابراین با تمام توان و تلاش خود این ویروس را مهار خواهیم کرد.
وی عنوان کرد: از ترس ابتلا شدن به ویروس کرونا نگران نباشید زیرا عدم شناسایی افراد مبتلا و تردد آنان در جامعه باعث افزایش شیوع این ویروس خواهد شد.
محمدرضا رضانیا رییس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش نیز با بیان اینکه حمایت‌های غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در اقدامات صورت گرفته در جزیره کیش تاثیرگذار بود؛ گفت: پیش از شروع اپیدمی ایران؛ منطقه آزاد کیش در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اقدامات خود را آغاز کرد.
وی افزود: آنچه که در توان ما و مجموعه مرکز توسعه سلامت کیش درخصوص ارائه خدمات به بیماران وجود دارد، پیشقدم هستیم.
در ادامه این جلسه سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش قطع زنجیره انسانی و کاهش سرعت شیوع ویروس کرونا در کیش را از اقدامات صورت گرفته در این منطقه عنوان کرد و گفت: بیماریابی و رصد ارتباطات بیمار در راستای آگاهی و اطلاع‌رسانی و ترغیب به حفاظت فردی و بهداشتی ساکنین جزیره کیش در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است.
پورعلی بر لزوم ارتقای ظرفیت درمانی بیمارستان و اجرای پرتکل‌های مرکز بهداشت اشاره داشت و افزود: تهیه و تدارک بیمارستان پشتیبان، درمان و نقاهتگاه، افزایش تخت‌های بیمارستان و قرنطینه‌سازی یکی از اقدامات مهم در این جزیره بود که با هماهنگی و تعامل با دیگر دستگاه‌های اجرایی مستقر در کیش تحقق یافت.
علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه‌های منطقه آزاد کیش با بیان اینکه پروازهای نوروز سال گذشته هزار پرواز و 142هزار نفر ورودی به جزیره کیش داشتیم، افزود: پروازهای نوروز 99 به 63 پرواز و 1800 ورودی از مسیر هوایی به جزیره کیش کاهش یافته است.
وی عنوان کرد: پروازها از 29 اسفند به صفر رسیده است، و پرواز بندرعباس، تهران به کیش به‌دلیل پروازهای اوژانسی و ضروری برای کادر پزشکی و درمانی و پرسنل نظامی و انتظامی در نظر گرفته شده بود.
علی عرب خاطر نشان کرد: در مسیر دریایی نیر نوروز 98؛ 14200 خودرو سواری وارد جزیره شده بودند این درحالی است که امسال این ورودی به صفر رسیده و مسافران ورودی سال گذشته 16 هزار مسافر بود که امسال به 100 نفر رسیده است.
محمد پورسینا مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش ضمن تشکر از نگاه مثبت رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به جزیره کیش؛ گفت: در حوزه اطلاع‌رسانی و کار آموزشی و تبلیغات با هماهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان و مرکز توسعه سلامت کیش در دو بخش تبلیغات محیطی و در فضای مجازی فعالیت‌های خود را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا آغاز کرده‌ایم.
پورسینا افزود: با همکاری مرکز توسعه سلامت کیش 4000 نسخه بروشورهای آموزشی به کیشوندان در سطح جزیره کیش توزیع شده است.
مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش از تولید 5000 نسخه پوستر در جزیره کیش خبر داد و عنوان کرد: با تولید کلیپ و فعال کردن تلویزیون‌های شهری و نصب استند در مراکز تجاری و خدماتی در کیش؛ اقدامات پیشگیرانه از شیوع ویروس کرونا در کیش صورت گرفته است.
وی افزود: هر چه از حضور در شهر فاصله گرفته شد؛ با منتشر کردن کلیپ‌های آموزشی و تبلیغی فضای مجازی پررنگ‌تر شده است.
پور سینا خاطر نشان کرد: ضمن اینکه گزارش‌های سخنگوی شورای سلامت کیش بعد از پایان جلسه، در قالب یک کلیپ تهیه و در مرکز صدا و سیمای کیش و فضای مجازی منتشر می‌شد؛ فعالیت بخش‌های مختلف و نحوه توزیع اقلام ضدعفونی‌کننده نیز به صورت کلیپ در فضای مجازی انتشار داده شده است، تا مردم از اقدامات صورت گرفته در این زمینه مطلع شوند.
محمد پور سینا از موشن‌های تولیدی روابط عمومی با محوریت آموزشی در فضای مجازی خبر داد و عنوان کرد: مخاطبان ما کیشوندان بودند که با همکاری دکتر محمدرضا رضانیا رییس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش صورت گرفت.
وی همچنین در این خصوص به حضور سلبریتی‌ها اشاره داشت و گفت: با تولید کلیپ‌هایی برای جلوگیری از تجمعات مردمی در سطح شهر از کمک آنان استفاده کردیم.
سعید پورزادی مدیریت فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش فعالیت پروژه‌های ساختمانی کیش را در قالب یک پادگان معرفی کرد و اظهار داشت: در راستای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا؛ این کارگران اجازه خروج از پروژه‌ها را ندارند و طی معاینات صورت گرفته همه آنان در سلامتی کامل هستند.
وی در همین خصوص تصریح کرد: برخی از پروژه‌ها با اختصاص یک ون، چهار نفر اجازه خروج از آن پروژه را دارند که خریدهای روزانه پروژه را انجام می‌دهند و بعد از ورود به پروژه کاملا اقدامات ضدعفونی صورت می‌گیرد و حتی این چهار نفر اجازه ارتباط با دیگر کارگران را ندارند و همچنین برخی پروژه‌ها تب‌سنجی و ضدعفونی کارگاه‌ها را به‌صورت مستمر انجام می‌دهند.
سعید پورزادی عنوان کرد: ضمن اینکه تلاش می‌کنیم این شیوه فعالیت را نیز در دیگر پروژه‌های فعال در جزیره کیش اجرایی کنیم درخصوص پروژه‌های سازمانی هم این کنترل و نظارت‌ها اعمال می‌شود و تعدادی از حضور کارگرها را در این پروژه‌ها کاهش داده‌ایم.
پورزادی در پایان سخنان خود افزود: تمام اعضای هیئت مدیره و مدیران ساختمان، مجتمع‌های مسکونی و اقامتی مکلف شده‌اند با تشکیل جلسات پیوسته و مستمر نسبت به اجرای ضوابط پیشگیری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده از سوی سازمان اقدام کنند.
در پایان حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تلاش‌های سازمان منطقه آزاد کیش، مرکز توسعه سلامت و بیمارستان کیش و دیگر دستگاه‌های مستقر در جزیره کیش که در راستای پیشگیری از ویروس کرونا ایفای نقش می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پذیرش 29 بیمار مشکوک به کرونا در قم/ حال 45 نفر وخیم است

آمار کرونا در قم؛ حال 45 نفر وخیم است

عکس/ بازگشایی مسجد جمکران به روی منتظران

ابلاغ آخرین مصوبات شورای سلامت کیش

مراجع عظام تقلید از خدمات علی لاریجانی تجلیل کردند

2023 ابتلا و 34 فوتی جدید کرونا در کشور / 19 استان بدون فوتی

صحن مسجد مقدس جمکران بازگشایی شد

حرم حضرت معصومه(س) منبع فیض و عقلانیت دینی است

درهای ضریح حضرت معصومه(س) به زودی به روی زائران باز می‌شود

حرم کریمه اهل بیت(س) به روی عاشقان دل خسته باز شد

گشایش درب‌های مسجد مقدس جمکران با حضور خانواده شهدا

بازگشایی درب‌های مسجد جمکران با حضور جمعی از خانواده شهدا

15 هکتار از منطقه حفاظت شده پلنگ دره قم در آتش سوخت

بازگشایی حرم کریمه اهل بیت(ع) پس از 70 روز تعطیلی

فضلای قم: ریاست لاریجانی در مجلس، نماد تدبیر، عقلانیت و بصیرت بود

پاسداشت خدمات 12 ساله لاریجانی در پیام مراجع تقلید

درهای حرم حضرت معصومه(س) به روی زائران بازگشایی شد

بسته شدن اماکن مذهبی از خسارت‌های شیوع ویروس کرونا بود

صحن های مسجد جمکران بازگشایی شد

سعیدی: ضریح مطهر حضرت معصومه س نیز بزودی بازگشایی می شود

اراضی پلنگ‌دره قم در آتش بی‌توجهی گردشگران سوخت

سانحه رانندگی در محور قم به سلفچگان 9 مصدوم برجای گذاشت

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

15 هکتار از اراضی پلنگ دره قم در آتش سوخت

خادمان بااشتیاق خدمتگزار زائران هستند/الزام رعایت دستورات بهداشتی

نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم - صبح یکشنبه

پیام استاندار قم به مناسبت عید سعید فطر

درهای مسجد جمکران از فردا دوشنبه به روی زائران باز است

حرم مطهر حضرت معصومه(س) منبع عقلانیت دینی است

سانحه رانندگی در محور قم به سلفچگان 9 مصدوم بر جا گذاشت

تصادف در محور سلفچگان با 9 مصدوم

پیام مشترک تولیت‌های آستان‌های مقدس در خصوص بازگشایی حرم‌های مطهر

پذیرش 34 بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم/ بهبودی 21 نفر

«عید فطر» روز فطرت و بازگشت به سرشت خویش است/ فلسفه زکات فطره

تقدیر آیت‌الله فاضل لنکرانی از دکتر لاریجانی

قمی‎ها در 600 مسجد نماز عید فطر خواندند

وجود تعداد کم مسؤولان خیانتکار هم زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

آیا معمای حضور در فضای مجازی حل خواهد شد؟

شناسایی 2180 ابتلای جدید کووید19 در کشور/ انجام بیش از 800 هزار تست تشخیصی

آیت الله علوی گرگانی از خدمات علی لاریجانی قدردانی کرد

آیت الله فاضل لنکرانی از خدمات رئیس سابق مجلس قدردانی کرد

جزییات بازگشایی درب‌های حرم حضرت فاطمه معصومه(س) اعلام شد

نماز عید فطر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

دمای قم به 40 درجه می‌رسد

پذیرش 23 بیمار با احتمال ابتلا به کرونا در مراکز درمانی قم

نماز عید فطر درقم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود

طرح آزاد راه سردار سلیمانی قم اجرا می‌شود

عید بندگی را با هم‌نوعان خود تقسیم کنیم

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش