پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

فوتبال قم بدون متولی ورزشی

فوتبال قم بدون متولی
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم – ایرنا – هیات فوتبال استان قم بعد از مجمع فوق‌العاده‌ و برکناری رییس این هیات، اکنون بدون متولی است و فوتبالی‌ها با توجه به بازگشایی اماکن ورزشی و صدور مجوز برگزاری مسابقات در انتظار تصمیم فدراسیون فوتبال هستند.

فوتبال قم که بعد از سقوط صبا دیگر رونقی ندارد و دلش را به برگزاری لیگ‌های داخلی و برخی اعزام‌ها به لیگ‌های رده‌های سنی پایه خوش کرده، حالا با برکناری رییس هیات فوتبال مواجه شده است.
این مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان قم در حضور سرپرست فدراسیون فوتبال بود که رای به برکناری رییس این هیات داد و حالا تمام فوتبالی‌ها منتظرند یا اداره کل ورزش و جوانان استان قم یک نفر را به‌عنوان سرپرست این هیات معرفی کند یا فدراسیون فوتبال در این خصوص تصمیم بگیرد.
بعد از مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان قم که رای به برکناری کریم بهرامی از ریاست این هیات داد، راجع به اینکه با توجه به عدم حضور مدیرکل ورزش و جوانان قم و رییس هیات، آیا این مجمع قانونی است و تصمیماتی که در آن گرفته شد اعتبار دارد یا خیر؟ حریف و حدیث بسیار زیاد است.
عده‌ای می‌گویند این مجمع جنبه قانونی نداشت و دلایل خود را برای اثبات این موضوع مطرح می‌کنند و عده‌ای دیگر می‌گویند کاملا قانونی و معتبر است، اما اکنون این فوتبالی‌ها هستند که با توجه به بازگشایی اماکن ورزشی منتظر تعیین تکلیف هیات فوتبال قم هستند.
بهرامی: این برکناری به من ابلاغ نشده است
کریم بهرامی مدعی است که مجمع غیرقانونی بوده و شخصا به کار خود در این هیات ادامه می‌دهد و حتی بعد از پایان ماه مبارک رمضان و عید فطر برنامه ادامه مسابقات و فعالیت‌های این هیات را اعلام خواهد کرد.
وی بابیان اینکه دلایل قانونی برای برکناری مشاهده نکرده، معتقد است که روند قانونی برگزاری مجمع انجام نپذیرفته و همچنین سه نفر از حاضرین در این مجمع، عضو مجمع نبوده‌اند، ضمنا این برکناری به وی ابلاغ نشده است.
منعم: فدراسیون فوتبال به نامه‌های ما پاسخی نداد
رسول منعم مدیرکل ورزش و جوانان استان قم نیز با گلایه از نحوه برنامه‌ریزی و برگزاری مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان قم، دلیل عدم حضور خود در این مجمع را این‌گونه بیان کرد: ما دو بحث روی این موضوع داشتیم، یک موضوع نامه‌هایی بود که در آن درخواست توضیحاتی از فدراسیون داشتیم یکی راجع به نحوه دعوت و دیگری در خصوص اسامی نفراتی که متقاضی برگزاری مجمع فوق‌العاده بودند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه فدراسیون فوتبال به نامه‌های ما پاسخی نداد، همچنین بحث بعدی ما در خصوص نحوه دعوت اعضا به جلسه بود، در اساسنامه هیات فوتبال که اساسنامه خاصی است در ماده 17 اشاره‌شده که دعوت‌نامه باید دو هفته قبل از برگزاری مجمع با ذکر تاریخ، محل و زمان جلسه ابلاغ شود که متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.
نامه فدراسیون به هیات فوتبال قم 14 روز پیش از تشکیل مجمع
خبرنگار ایرنا در پیگیری‌های خود برای بررسی موضوع‌های اشاره‌شده توسط مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات فوتبال قم، به نامه شماره 9910538 – 14/2/1399 ارسالی فدراسیون فوتبال به هیات فوتبال استان قم به امضاء محمدمهدی نبی دبیر کل این فدراسیون رسید.
با توجه به اینکه مسئول برگزاری مجمع علی احمدی دبیر هیات فوتبال استان قم است، در این نامه خطاب به احمدی آمده است: احتراما بازگشت به نامه جمعی از اعضای مجمع هیات فوتبال استان قم مبنی بر برگزاری مجمع فوق‌العاده به دلیل موضوع‌های مطروحه در نامه مذکور و درخواست استیضاح رییس هیات که به پیشنهاد یک‌سوم اعضاء (طبق بند 12 ماده 24 اساسنامه هیات‌ها) ارائه و به تایید این فدراسیون رسیده است، لذا ترتیبی اتخاذ فرمایید تا با رعایت ماده 17 اساسنامه هیات‌ها، در روز یکشنبه 28/2/1399 ساعت 10 صبح اقدام لازم معمول و از نتیجه، این فدراسیون را مطلع نمایید.
با توجه به اینکه نامه فدراسیون فوتبال به مسئول برگزاری مجمع دو هفته قبل از تشکیل مجمع در این فدراسیون ثبت و به هیات فوتبال قم ارسال‌شده، باید منتظر ماند و دید که مدیرکل ورزش و جوانان و رییس هیات فوتبال قم و حتی علی احمدی دبیر این هیات چه توضیحاتی برای دفاع از موضع خود دارند.
یاسر جان‌جان یکی از اعضای حاضر در مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان قم است که به‌عنوان نماینده بازیکنان در این مجمع حضور یافته و می‌گوید: ازنظر ما بازیکنان، بزرگ‌ترین مشکل موجود در فوتبال قم نبودن امکانات این رشته و همچنین نبودن زمین مناسب برای فوتبال است.
سعید توسلی که از بازیکنان خوش‌نام فوتبال قم و از پیشکسوتان این رشته ورزشی در تیم‌های باشگاهی مختلف نظیر میلادی قم محسوب می‌شود و در آموزش‌وپرورش شاغل است، در این مجمع به‌عنوان نماینده آموزش‌وپرورش گفت: اگر بهرامی می‌آمد و از خودش دفاع می‌کرد بهتر بود.
سید مهدی غیاثی که در فوتبال و فوتسال چهره باسابقه و شناخته‌شده‌ای است و سال گذشته یکی از اعضای هیات مدیره تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم در لیگ برتر باشگاه‌های کشور بود، در حاشیه مجمع گفت: حتما باید رییس هیات فوتبال قم در مجمع حضور پیدا می‌کرد، حتما نماینده اداره کل هم باید حضور پیدا می‌کرد و این عدم حضور به‌طور حتم در ادامه مسیر تبعات خوبی ندارد.
بهاروند:‌ افرادی که قانون را قبول ندارند چرا اصلاً به فوتبال آمدند؟
مجمع فوق‌العاده هیات فوتبال استان قم در حالی رای به برکناری رییس این هیات داد که حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال گفت: استیضاح رییس هیات فوتبال به درخواست تعدادی از اعضای مجمع صورت گرفته و وظیفه فدراسیون است که به درخواست مجامع توجه کند.
وی در ادامه تصریح کرد: دوستان ما در اینجا از هیات فوتبال حضور ندارند تا از خودشان دفاع کنند، آن‌ها اگر رزومه خوبی داشتند می‌آمدند اینجا و از عملکرد خود دفاع می‌کردند، به‌طور حتم عدم حضور آن‌ها تبعاتی را در پی خواهد داشت و این در اساسنامه فدراسیون پیش‌بینی‌شده است.
سرپرست فدراسیون فوتبال عدم حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در این مجمع را بی‌احترامی به اعضای مجمع توصیف کرد و گفت: هیات فوتبال زیرمجموعه فدراسیون فوتبال است و باید در این مجمع حضور پیدا می‌کرد و در این رابطه فدراسیون تصمیم‌گیری‌ خواهد کرد.
وی تصریح کرد: افرادی که قانون را قبول ندارند چرا اصلاً به فوتبال آمدند؟ مگر همین مجمع ایشان را به‌عنوان رییس هیات فوتبال قم انتخاب نکرد؟، همین مجمع هم می‌تواند ایشان را استیضاح و از کار برکنار کند.
بهاروند عنوان کرد: در کار اجرایی همه ایراد دارند و اگر کسی بگوید و ادعا کند که ایرادی ندارد، دروغی بیش نیست، رییس هیات فوتبال در این مجمع می‌توانست حضور یافته و به سوال اعضا پاسخ دهد و آن‌ها را توجیه کند.
سرپرست فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در فوتبال این مجموعه است که حرف اول و آخر را می‌زند، ممکن است روزی یک نفر با 30 رای بیاید و روزی با 30 رای برود. ر.ج/
برچسب‌ها
قم فدراسیون فوتبال ایران وزارت ورزش و جوانان حیدر بهاروند


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پاسداشت خدمات 12 ساله لاریجانی در پیام مراجع تقلید

درهای حرم حضرت معصومه(س) به روی زائران بازگشایی شد

بسته شدن اماکن مذهبی از خسارت‌های شیوع ویروس کرونا بود

صحن های مسجد جمکران بازگشایی شد

سعیدی: ضریح مطهر حضرت معصومه س نیز بزودی بازگشایی می شود

اراضی پلنگ‌دره قم در آتش بی‌توجهی گردشگران سوخت

سانحه رانندگی در محور قم به سلفچگان 9 مصدوم برجای گذاشت

رونمایی از کتاب مجموعه عکس های ژوزف پلروس در کیش

15 هکتار از اراضی پلنگ دره قم در آتش سوخت

خادمان بااشتیاق خدمتگزار زائران هستند/الزام رعایت دستورات بهداشتی

نگاهی به مهم‌ترین اخبار کرونایی قم - صبح یکشنبه

پیام استاندار قم به مناسبت عید سعید فطر

درهای مسجد جمکران از فردا دوشنبه به روی زائران باز است

حرم مطهر حضرت معصومه(س) منبع عقلانیت دینی است

سانحه رانندگی در محور قم به سلفچگان 9 مصدوم بر جا گذاشت

تصادف در محور سلفچگان با 9 مصدوم

پیام مشترک تولیت‌های آستان‌های مقدس در خصوص بازگشایی حرم‌های مطهر

پذیرش 34 بیمار مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم/ بهبودی 21 نفر

«عید فطر» روز فطرت و بازگشت به سرشت خویش است/ فلسفه زکات فطره

تقدیر آیت‌الله فاضل لنکرانی از دکتر لاریجانی

قمی‎ها در 600 مسجد نماز عید فطر خواندند

وجود تعداد کم مسؤولان خیانتکار هم زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

آیا معمای حضور در فضای مجازی حل خواهد شد؟

شناسایی 2180 ابتلای جدید کووید19 در کشور/ انجام بیش از 800 هزار تست تشخیصی

آیت الله علوی گرگانی از خدمات علی لاریجانی قدردانی کرد

آیت الله فاضل لنکرانی از خدمات رئیس سابق مجلس قدردانی کرد

جزییات بازگشایی درب‌های حرم حضرت فاطمه معصومه(س) اعلام شد

نماز عید فطر با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود

افزایش دوقلوزایی حیات وحش تهران در سال جاری

دمای قم به 40 درجه می‌رسد

پذیرش 23 بیمار با احتمال ابتلا به کرونا در مراکز درمانی قم

نماز عید فطر درقم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می‌شود

طرح آزاد راه سردار سلیمانی قم اجرا می‌شود

عید بندگی را با هم‌نوعان خود تقسیم کنیم

آغاز طرح فروش آنلاین دارو و محصولات آرایشی بهداشتی در کیش

درهای حرم حضرت معصومه(س) از روز دوشنبه باز می‌شود

روند مراجعه به بیمارستان‌های قم نزولی است

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر قم معارفه شد

آیت الله سبحانی: لاریجانی در حساس ترین مراحل مجلس وظیفه خود را به نحو احسن انجام داد

اعمال شب عید فطر

آیت‌الله مظاهری: مدیریّت موفّق لاریجانی در مجلس حقّاً و انصافاً مایۀ تحسین و مباهات است

اطلاعیه آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در مورد آغاز خدمت به زائران

پلمپ قلیان سرای یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

پلمپ یک رستوران در جزیره کیش به دلیل عدم رعایت ضوابط بهداشتی

وحدت، همدلی و انسجام یکی از ویژگی اصلی مقاومت در مقابل دشمنان ایران

راه اندازی لنج بادبانی چوبی در آب های جزیره کیش

مستکبران مانع انتشار سخن حق در رسانه‌های بین‌المللی می‌شوند

برخی با تأثیرپذیری از فضای مجازی اعتقادات خود را کنار می‌گذارند

هشدار نسبت به فعالیت سامانه بارشی و کاهش 12 تا 18 درجه‌ای دما در برخی استان‌ها

فرهنگ سازی رعایت ضوابط بهداشتی در مراکز تجاری جزیره کیش