عصر قم

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اجرای طرح کاپ در نواحی پنجگانه منطقه ۷

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح کاپ، کم حجم سازی و تفکیک پسماند در مبدا در نواحی پنجگانه این منطقه خبر داد.

فعالیت شبانه روزی گرمخانه شمال شرق تهران

عصر قم - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از اجرای طرح جمع آوری و اسکان افراد بی سرپناه در زمستان ۹۹ خبر داد و گفت: در روزهای سرد زمستانی گرمخانه شهرداری منطقه چهار آماده پذیرش افراد بی خانمان و کارتن خوابها است.

افزایش آلاینده ها در اطراف ۴ نیروگاه +تصاویر

عصر قم - شهر:مقایسه تصاویر آلودگی ناشی از سوخت گوگرد دی اکسید نیروگاه های اطراف تهران در دو سال ۱۳۹۹ و ۹۸ نشان می دهد که به غیر از نیروگاه برق شهید رجایی قزوین که در سال گذشته نیز ۲۲۰۰ *PMPOL آلایندگی داشته در سال جاری ۴ نیروگاه دیگر نیز به فهرست نیروگاه های پرآلاینده افزوده شده است.

بازدید از پروژه های شاخص و توسعه محله ای منطقه ٢٠

عصر قم - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران ضمن حضور ۱۰ ساعته در منطقه ۲۰ از پروژه های شاخص و کوچک مقیاس محله ای بازدید کردند.

اقدامات محلی؛ اثرات جهانی

عصر قم - شهر: سرعت بالای شهرنشینی، روند توسعه و پیشرفت شهرها را با چالش های عظیم اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، زیست محیطی و غیره روبرو کرده است، چالش هایی که در شهرها و مکان های جغرافیایی متفاوت بروز نموده اند، با همکاری های گسترده بین المللی در حوزه شهری و هم افزایی و مشارکت کشورهای مختلف، می تواند چشم انداز دستیابی به برنامه هایی موثر، کارآمد و تعمیم پذیری را فراهم کند.

سه سد نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور

عصر قم - در تهران حدود ۸۰ هزار تاکسی فعال هستند که از این تعداد ۳۷ هزار دستگاه به سن فرسودگی رسیده اند، با توجه به این آمار وضعیت حوزه تاکسیرانی در بخش نوسازی وضعیت مساعدی نیست.

خروج از فریز

عصر قم - شهر: منتفی شدن طرح تعریض خیابان کرمان در کمیسیون ماده ۵ به تصویب رسید تا شهرداری منطقه بتواند از املاکی که در گذشته برای اجرای این طرح تملک شده برای ایجاد سرانه ها و امکاناتی مانند میدان میوه و تره بار، آتش نشانی، فضای سبز و پیاده راه استفاده کند و علاوه براین املاک این خیابان بعد از حدود ۴۰ سال از فریز خارج شوند.

شهردار تهران لایحه  بودجه ۱۴۰۰ را تقدیم شورای شهر کرد

عصر قم - شهر: شهردار تهران گفت: رقم اصلی بودجه ۱۴۰۰، ۴۷ هزار و ششصد و هشتاد و هفت میلیارد تومان است و دو هزار و دویست و هفتاد و چهار میلیارد تومان بودجه پیشنهادی است که برای پروژه های خاص در نظر گرفته شده و بودجه تکمیلی خواهد بود.

توسعه ناوگان اتوبوسرانی یکی از مولفه های بودجه سال آینده

عصر قم - معاون شهردار تهران در بازدید شبانه شهردارشب اول بهمن ماه که با حضور و همزمانی اولین روز کاری دستیاران ستادی معاونت منابع انسانی همراه بود از توقف گاه سامانه ۲ شرکت واحد اتوبوس رانی تهران، مرکز آموزش آتش نشانی و سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار و میدان میوه و تره بار مرکزی بازدید کرد.

تاب آوری مهمترین محور در برابر پاندمی هایی مثل کروناست

عصر قم - رییس دانشکده شهرسازی دانشکده شهید بهشتی معتقد است که در جشنواره خشت طلابی مهمترین موضوع امروز تاب آوری شهر در برابر بحرانی مانند پاندمی کروناست که قبلا کمتر به آن توجه شده بود.

تاریخ رها شده؛ باغ کیهانی

عصر قم - در شهر تهران خانه های تاریخی زیادی وجود دارد که به دلایل مختلف رها شده اند و مکانی برای تجمع معتادان و کارتن خواب ها هستند. این خانه های قدیمی اغلب دارای ارزش های مادی و معنوی بسیاری هستند که با توجه مسئولین و تملک و بازسازی آنها می توان از این بناها استفاده های فرهنگی و هنری زیادی کرد.با همت شهرداری منطقه ۱۲ بنای فوق در حال مرمت و بازسازی است.

بیست بیست / قسمت بیست و هشتم

عصر قم - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و هشتم این برنامه را ببینید.

طرح انضباط شهری در خیابان شهرداری اجرا می شود

عصر قم - طرح انضباط شهری و جمع آوری سدمعبر کنندگان صنفی، سیار و بساط گستر در خیابان شهرداری با همکاری یگان حفاظت شهرداری منطقه یک، شرکت شهربان و حریم بان و پیمانکار رفع سد معبر اجرا می شود.

آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با مشارکت توان یابان

عصر قم - آیین گرامیداشت هفته هوای پاک با حضور پیمان پور نصر شهردار منطقه ۱۶، آزاده دل مدیر توسعه سیستم های حمل ونقل پاک سازمان ترافیک شهرداری تهران، کریم پور معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه و جمعی از توان یابان و جانبازان شهر تهران با همکاری هیات ورزش های جانبازان و معلولان در بوستان ترافیک منطقه ۱۶ برگزارشد.

ظرفیت مددسرای منطقه۹ تکمیل است

عصر قم - پیرو تاکیدات شهردار تهران مبنی بر خدمت رسانی به افراد بی سرپناه در سردترین فصل سال که توسط گشت های فوریت های خدمات اجتماعی انجام می شود؛ منطقه ۹ همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری، پذیرایی از مددجویان را به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار داده است.

رنگ و هنر بر المان های شهری نقش بست

عصر قم - به منظور زیباسازی و ایجاد جلوه های بصری در فضاهای شهری منطقه۲ با اجرای پالت رنگی ،المان های شهری جلوه زیبا گرفتند.

به وقت پریدن

عصر قم - شهر: در میان قبرهای خاک گرفته امامزاده حمیده خاتون، یک گوشه زنان و مردان سیاه پوش سر به زیر ایستاده بودند تا دهان باز کردن زمین را برای دربرکشیدن جوانی که عاشق آسمان بود نظاره کنند.

یازده معبر منطقه ۱۳ به نام شهدا مزین شد

عصر قم - ویژه برنامه ابتکاری شهرداری منطقه ۱۳ در خصوص نامگذاری و تغییر نام یازده معبر طی برنامه ای تحت عنوان "خیابان شاهد" با حضور محمدجواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳، جمعی از مسئولین و مدیران شهری و خانواده های معظم شهیدان در مجتمع فرهنگی کوثر برگزار شد.

۴۸۰مددجو در گرمخانه‌های منطقه۵ اسکان داده شد

عصر قم - محمود کلهری شهردار منطقه۵ از راه اندازی گشت ویژه و فوریتی در این منطقه و اسکان ۴۸۰مددجو از ابتدای بهمن ماه در گرمخانه های منطقه۵ خبر داد و گفت: از ابتدای فصل زمستان خصوصا در شبهای سرد گذشته، گشت ویژه ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی در منطقه۵ فعال شده تا علاوه بر گشتهای معمول، عوامل نواحی و خدمات شهری نیز با گشت زنی در سطح محدوده افراد بی سرپناه را شناسایی و به محل مناسب انتقال دهند.

رسانه و شهروندان مطالبه گر ایمنی اماکن باشند

عصر قم - مجتبی شکری شهردار منطقه ۱۳ در چهارمین سالگرد شهدای حادثه ساختمان پلاسکو ضمن تأکید بر اشاعه تفکر و اندیشه شهدای آتش نشان؛ خواستار مطالبه گری مردم از مسئولین در ایمن سازی اماکن و پیشگیری از این حوادث شد.

بهره برداری از کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی مدائن در جنوب غرب پایتخت

عصر قم - کانال جمع آوری و هدایت آبهای سطحی مدائن در منطقه ۱۸ همزمان با بازدید میدانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از پروژه های عمرانی جنوب غرب پایتخت، مورد بهره برداری قرار گرفت.

نصب مانیتورهای اطلاع رسانی در ورودیهای کوهستان؛ پایان بهمن‌ماه

عصر قم - رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اتمام پروژه نصب مانیتورهای اطلاع رسانی و هشدار در مبادی ورودی کوهستان تا پایان بهمن‌ماه جاری در مناطق ۲،۱، ۵ و ۲۲ خبر داد.

گلپایگانی: ممیزی املاک گامی بزرگ برای تهرانی بهتر است

عصر قم - شهر: معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران معتقد است که مبنای برنامه ریزی در شهر داشتن اطلاعات است و بدون آن برنامه ریزی کامل نخواهد بود. او امیدوار است که با این ممیزی گام بزرگی برای بهتر شدن شرایط فردای تهران برداشته شود.

حناچی: ممیزی املاک، کیفیت زندگی تهرانی ها را تغییر می دهد

عصر قم - شهر: شهردار تهران ممیزی املاک شهر تهران را منشاء تغییرات، کیفیت زندگی و تصیمیم سازی دانست و گفت تمام تلاش شهرداری باید این باشد که اطلاعات دقیق را تحصیل کند و همان چیزی که در سطح شهر اتفاق می افتد در پایانه ها درج شود.

۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ملک ممیزی می شود

عصر قم - شهر: در دوره پنجم ممیزی املاک -سال ۱۳۸۷ - ۷۰۰ دستگاه تبلت، ۵۰۰ دستگاه رایانه و ۵۰۰ دستگاه متر لیزری تهیه شد تا ممیزی املاک شهر تهران انجام شود. این در شراطی است که در این دوره جذب نیرو انجام نشده و از کارشناسان دفاتر خدمات الکترونیک شهر استفاده می‌شود.

«دست به کار شیم»

عصر قم - کمپین «دست به کار شیم» در راستای نظافت و تمیزی بازار تهران، به عنوان یکی از مشکلات جدی بازار، شروع به کار کرده و طی آن، مرمت و بازسازی دیواره‌ها، نظافت کف بازار و کوچه‌های اطراف، و ترمیم، خاک‌گیری و رنگ‌آمیزی سقف بازار انجام شده و همچنان ادامه دارد.

پلاسکو و تلنگری که به مدیریت شهری زد

عصر قم - شهر: افکار عمومی در حادثه پلاسکو نقد اصلی را به مدیریت شهری و بی توجهی آن به سازمان آتش نشانی و نبود تجهیزات لازم داشت و به همین دلیل بود که تهرانی ها در انتخابات سال ۹۶ چهره های جدیدی را برای شورای شهر تهران برگزیدند تا مدیریت شهری و شهرداری تغییر کند.

نخستین فرهنگسرای شهر تهران به ساختمان دوستدار دوچرخه پیوست

عصر قم - پیمان پورنصر شهردار منطقه ۱۶، اظهار داشت: در راستای تدابیر شهرداری تهران در استفاده از حمل و نقل پاک و همزمان با پویش سه شنبه های بدون خودرو، هر هفته یکی از ساختمان های سطح منطقه دوستدار دوچرخه می شوند.

نمایشگاه نقاشی کودکان در خانه هنرمندان

عصر قم - نمایشگاه نقاشی کودکان تهران با عنوان «شهری که من دوست دارم ببینم» از ۶ تا ۱۴ بهمن ماه در خانه هنرمندان به نمایش در خواهد آمد.

درخواست حناچی از شهروندان در شب‌های سرد

عصر قم - شهردار تهران از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان نیازمند کمک در شب‌های سرد، با یکی از دو شماره ۱۳۷ یا ۵۵۵۲۲۳۲۲ تماس بگیرند.

شهرنگار؛ محله بریانک

عصر قم - بریانک از محلات نسبتا قدیمی واقع در جنوب شهر تهران است و بافت غالب خانه‌ها در آن قدیمی می‌باشد. همان‌طور که در تمام مناطق تهران شاهد افزایش ساخت‌و ساز و مدرن شدن هستیم. این اتفاق در این محله هم افتاده است و هر سال بر تعداد آپارتمان‌های نوساز و چندطبقه افزوده می‌شود. بد نیست بدانید که محله بریانک یکی از محلات پرتراکم شهر تهران به شمار می‌رود که به قیمت نسبتا مناسب و دسترسی به وسایل حمل‌ونقل عمومی متقاضیان بسیاری پیدا کرده است.

بیست بیست / قسمت بیست و هفتم

عصر قم - برنامه خبری بیست بیست با نگاهی جدید به خبرهای تهران نگاه می کند. قسمت بیست و هفتم این برنامه را ببینید.

باز شدن گره ۳۹ ساله محور کرمان

عصر قم - تعریض خیابان کرمان در منطقه ۱۴ از سال ۱۳۶۰ در دستورکار شهرداری‌ها بوده است. رئیس کمیسیون شهرسازی شورا می‌گوید طبق مطالعات ترافیکی، نیازی به تعریض این خیابان نبوده و مصوبه تعریض بر این انگاره بوده که مشکل ترافیک با تعریض حل می‌شود، در حالی که این رویکرد شهر انسان‌محور را به ماشین‌ها تحویل می‌داد.

زمینه ابطال قرارداد «باملند» در مرجع قضایی فراهم است

عصر قم - سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در رابطه با احداث مجموعه "باملند"، ابتدا یک قرارداد واگذاری عرصه پروژه به سازمان سرمایه گذاری از طرف شرکت عمرانی کارکنان (به نیابت از سازمان بازنشستگی) و سپس یک قرارداد مشارکت و بهره برداری با یک شرکت خصوصی منعقد شده است.

ساير مطالب

اجرای طرح فوریتی جمع آوری کارتن خواب در منطقه2

شهرداری پیاده رو فروشی نمی کند

ممیزی املاک شهرداری؛ از شناسایی تا به روزرسانی

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19

استفاده از بانک اطلاعاتی پروژه های شهری در خشت طلایی

آغاز به کار دومین پویش آزادسازی مادران زندانی

باید از آزمون و خطا عبور کنیم

گذر زیست محیطی منطقه21 میزبان مدیران شهری ورودی غربی پایتخت

نهمین شماره مجله چند رسانه‌ای «وقایع شمیران» منتشر شد

انهار شمال شرق تهران مرمت و بازسازی می شوند

کاشت 300 نهال مثمر و غیر مثمر در منطقه 3 به مناسبت هفته هوای پاک

آغاز اجرای پویش ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی در محله عباس آباد

برگزاری دوره های آموزشی بهبود رفتارهای صحیح ترافیکی

اولین دوره مسابقات تنیس روی میز پارکی برگزار شد

اجرای دو طرح همیار آتش نشان و حامی ایمنی در جنوب شهر

خشت طلایی به انباشت تجربه در حوزه شهرسازی کمک می کند

تهران،نماینده ایران در مجامع بین المللی است

تهیه آیین نامه ساز و کار فرماندهی میدان در پایتخت هنگام وقوع بحران

آغاز حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو

برگزاری افتتاحیه هفته فرهنگی غزه در باغ موزه هنر ایرانی

حادثه پلاسکو، نقطه عطفی در مباحث ایمنی و حقوق عمومی شد

شفاف‌سازی و پیشگیری از رانت، مهم‌ترین دستاورد سامانه اطلاعات پیمانکاران است

مراجعه تاکسی ها به مراکز معاینه فنی 3 برابر شد

پلاسکو، 4 سال بعد

تهران از این طرف/ ویژه پلاسکو و یادواره‌ای برای شیده لالمی

اکران آثار کودکان خاص در دومین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران

یک گام تا تکمیل پروژه مدیریت سیلاب بزرگراه آزادگان

بازدید معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از منطقه 19

حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط 6 مترو آغاز شد

دهه فجر از سامانه الکترونیک سلامت رونمایی می شود

اختتامیه خشت طلایی؛ 7 بهمن

وضعیت سفید در ایستگاه شوش

باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران جانمایی می شود

پنجشنبه 30 دی 1395

فعالیتهای مدیریت شهری در ابعاد بین المللی قابل رویت است

کاشت 53 درخت روت بال زیتون تلخ در منطقه 9

کنترل، نظارت دقیق و شفافیت در صدور پروانه ها

نقش آفرینی مردان نقره ای در ترویج فرهنگسازی ایمنی به موتورسواران منطقه 3

شهردار منطقه21 میهمان ویژه "پارک ملی هوافضا"

اجرای برنامه های فرهنگی آموزشی منطقه 4 در هفته هوای پاک

طرح ارتقای امنیت بانوان در محیط های شهری در منطقه 20 کلید خورد

ابلاغ دستورالعمل کمپین همسایه هم توسط معاون شهردار تهران

توقف مسافرگیری در ایستگاه شوش تا اطلاع ثانوی

معرفی سرپرستان جدید مناطق 2 و ٨

برگزاری دوره های آموزشی رایگان ترافیکی برای شهروندان شمال شرق تهران

ایمن سازی و آشکارسازی خط 2 اتوبوس های تندور خیابان قزوین

لایروبی مستمر کانال ها و مسیل های منطقه 2

از کاشت نهال تا برگزاری دوره های آموزشی آنلاین محیط زیست در منطقه 15

تاکید کلهری برتعامل سازمان‌های خدمات‌رسان برای کنترل بیماری کرونا

امنیت بانوان در شهر ارتقاء می یابد

رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان الزامی است

احداث همراه سرا در اطراف مراکز درمانی منطقه 6

امضای تفاهمنامه سازمان فرهنگی و معاونت حمل و نقل

مدیریت شهری با عملکرد مطلوب، تضمین کننده ارتقاء کیفیت زندگی است

حق شهروندان نیست که با تاکسی فرسوده تردد کنند

پلاسکو ؛ متمایزترین خاطره ام

30 درصد ساختمان های پرخطر منطقه 12 ایمن شدند

سهم حمل و نقل عمومی از قوانین مصوب باید پرداخت شود

100 پلاسکو در شهر

شاخص های سنجش آلودگی هوا سختگیرانه تر شد

هیچ اراده‌ای برای اجرای مصوبات حمل و نقلی در دولت نیست

منتظر اقدام عاجل دولت و مجلس هستیم

الزام اخذ معاینه فنی خودروهای تهرانی از مراکز پایتخت

شهرداری، قرارداد چند پروژه به ارزش 40هزار میلیارد تومان را فسخ کرد

تفکر شهروندی و اراده متولیان دو راهکار اصلی کاهش آلودگی هواست

خشت طلایی؛ مبنای زایش ایده های جدید در کلان شهرها

بیست بیست / قسمت بیست و ششم

سرعت احداث فاز نخست بزرگراه شهید بروجردی افزایش یافت

تداوم بهسازی انهار و شبکه آبهای سطحی معابر در جنوب شرق تهران

اجرای نمایش خیابانی روز هوای پاک در میدان کتاب

از آئین درختکاری تا همایش دوچرخه‌سواری

ارائه 10 میلیون نفر ساعت آموزش مجازی مقابله با بحران

مدیریت پسماندهای شیشه ای در منطقه 19

جوایز بین‌المللی سبب تغییر نگرش مدیران می‌شود

موافقت کمیسیون ماده ٥ با طرح اصلاحی کرمان

4 سال دور از خانه

تعصبی که در محلات کمرنگ شده است

گشایش 10 ایستگاه مترو در بهمن و اسفند 99

آغاز زندگی تجاری پلاسکو؛ 1400

دریافت گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت توسط سازمان عمرانی مناطق

کرونا در تهران از کجا شروع شد؟

توسعه شمالی خط 3 مترو تهران سال آینده آغاز می‌شود

معاینه فنی تاکسی های پایتخت به مدت یک هفته رایگان شد

ظرفیت پذیرش مسافران ایستگاه کمیل 2 برابر می شود

شرایط شکننده است، فریب نخورید

رینگ تاریخی اراک به پیاده راه تبدیل شد

قدردانی از دوچرخه سواران منطقه 3 در روز هوای پاک

کاهش اختیارات شهردار در قانون جدید بحران سلیقه ای است

فرهنگ‌سرای آفتاب پویش مردمی «گره‌گشا» را برگزار می‌کند

توسعه متروی تهران؛ ورودی شرقی مترو کمیل

هنرمندان می‌توانند به گفت‌وگوی عمومی درباره خیابان ولیعصر کمک کنند

آخرین وضعیت شن‌چاله‌های خلیج‌فارس

ثابت بودن عوارض شهری در مناطق مختلف عادلانه نیست

دومین گردهمایی سازندگان و طراحان منطقه یک برگزار می شود

تنفیذ احکام هیات رئیسه و دبیران شورایاری محلات منطقه 7

شعرخوانی آیینی در محلات جنوب شهر

آغاز کاشت 300 درخت چنار در مرکز شهر تهران

فراخوان ثبت نام رویداد برخط آلودگی هوا و صدا

دانش منبعث از کاربست، مانع تکرار اشتباهات است

ویژه برنامه های شهرداری منطقه 4 در سالروز شهادت فاطمه (س)