عصر قم

شهرداری تهران

ماجرای خانه های ۲۵ متری به شورا نرسید

عصر قم - شهرداری تهران طرح احداث خانه های ۲۵ متری را پیشنهاد داد و این طرح را به ۲ وزارتخانه ارسال کرد. برخی از اعضای شورا گفتند که این موضوع فقط در حد پیشنهاد بوده و به شورا طرحی در این زمینه ارسال نشده است.

سه اتفاق در موج جدید کرونا

عصر قم - مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی، به بیان خصوصیات متفاوت موج مجدد رجوع، بستری و فوت بیماران مبتلا به کرونا پرداخت.

وضعیت قرنطینه سوالات آزمونهای سراسری

عصر قم - رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: قرنطینه آزمون های سراسری باز نشده است و افراد و طراحان سوال تا پایان برگزاری آزمون ها در قرنطینه باقی می مانند.

شهرداری در اعلام محدودیت تهران به تعهدات قانونی عمل کرده است

عصر قم - شهر: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اساس ابلاغیه استانداری و با هدف انجام تعهدات شهرداری تهران در موعد مقرر محدودیت های یک هفته ای در شهر تهران را اعلام کرده است.

اختلاف نظرها ناشی از فقدان گفتگو و تعامل است

عصر قم - شهر: در عصر جدید با وجود اینکه وسایل ارتباطی پیشرفت زیادی کرده‌اند، اما این پیشرفت سبب تفاهم و دوستی انسان ها با یکدیگر نشده و در واقع این همه اختلاف و درگیری بیش از آنکه ناشی از نقطه نظرات متفاوت باشد از فقدان گفتگو و تعامل سازنده میان افراد نشات می‌گیرد.

تصمیم گیران نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند

عصر قم - شهر: رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در ایران مشکل جامعه جهانی امروز را این دانست که تصمیم گیران لزوما نیاز به گفتگو و تعامل را حس نمی کنند.

سرمایه اجتماعی در ایران بسیار بالاست

عصر قم - شهر: در ایران هیچ خللی در آموزش متخصصان یا نیروی کار وجود ندارد و سرمایه اجتماعی در این کشور بر عکس سایر کشورهای آسیا و اقیانوسیه بسیار بالاست.

باید میزان تاب آوری شهرها را افزایش داد

عصر قم - شهر: نماینده مقیم برنامه توسعه عمران ملل متحد معتقد است: برای مقابله با بحران‌هایی مانند کووید- ۱۹ باید میزان تاب‌آوری شهری را افزایش داد و تقویت کرد و نوعی قرارداد اجتماعی جدید برای جلب اطمینان شهروندان ایجاد کرد.

مشارکت شهرداری تهران با UNDP* در پروژه های شهری

عصر قم - شهرداری تهران با بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی شهری به دنبال ایجاد شهری مناسب برای همه شهروندان است و اعتقاد دارد نیازمند به شنیدن صدای گروه های مختلف اجتماعی و جوامع دیگر هستیم.

ایران همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است

عصر قم - شهر: مذاکرات همیشه همراه بشر بوده و هیچ اصلی به اندازه اصل گفتگو و مذاکره در مسیر صلح موفقیت‌آمیز نبوده، ایران هم همواره به دنبال گفتگوی سازنده بوده است.

کنترل کرونا نیازمند سرمایه گذاری اجتماعی است

عصر قم - شهر: شهردار تهران با تاکید بر لزوم بهره مندی دولت های محلی از تجارب و همکاری سازمان‌های بین‌المللی در مواجه با کرونا گفت: همچنین نیازمند سرمایه‌گذاری اجتماعی برای کنترل بیشتر این ویروس هستیم.

ضدعفونی تمامی اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری

عصر قم - شهر: عملیات ضدعفونی در تمام اتوبوس‌ها پیش از مسافرگیری انجام می‌شود. همچنین تاکنون ۴۴ نفر از مجموعه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

تهران از این طرف/موسیقی پیاده رو

عصر قم - قسمت پنجم پادکست «تهران از این طرف»، به موسیقی خیابانی پرداخته است. راویان این قسمت عبارتند از: پیروز ارجمند: پژوهشگر موسیقی و آهنگ‌سازاو مدیرکل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد است،نسرین خنجری: نمایشنامه‌نویس و معمار، آرش اشعریون: نوازنده‌ی خیابانی، سیتا اسکندری: پیانیست و بازیگر تئاتر، آریا لطیف‌پور: نوازنده‌ی تار و فارغ‌التحصیل موسیقی، امید داستان‌پور: فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر و نوازنده.

چرا هفته بدون پلاستیک؟

عصر قم - به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک، با مدیران شهری گفتگو کردیم . شینا انصاری؛ مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مورد برنامه های شهرداری توضیح می دهد.

استمرار فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی تهران

عصر قم - مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مورد چگونگی فعالیت خطوط شبانه اتوبوسرانی پایتخت گفت: فعالیت این خطوط، کمافی‌السابق استمرار خواهد داشت و با توجه به اینکه تعداد مسافران در ساعات شب به مراتب کمتر از ساعات روز است، اتوبوس‌های تک‌کابین به جای اتوبوس‌های دوکابین در خطوط شبانه به کار گرفته می‌شوند.

اصل شورایاری زیر سوال نرفته است

عصر قم - شهر: اصل شورایاری به عنوان نهاد مردمی که در سطح شهر کار داوطلبانه انجام می‌دهد و کاملا یک انجمن غیر سیاسی و غیرانتفاعی است، زیر سوال نرفته است.

از دپوی هفتگی کپسول های اکسیژن تا هشدار همسایه

عصر قم - شهر: چند روز پس از آتش سوزی، هنوز هم که وارد ساختمان سوخته و بی جان کلینیک سینا اطهر شوید، حضور توامان بوی دود و رنگ غم را می توانید حس کنید. ساختمانی که سوختنش، جان ۱۹ نفر از شهروندان را گرفت. چوب ها، آهن ها، کپسول ها، گل ها و گیاهانی که آنها هم پا به پای این افراد سوختند تا شاهد زنده ای برای پر کشیدن این افراد بی گناه نباشند.

پویش «شهر تراز» وارد مرحله اجرایی شد

عصر قم - شهر: با حضور جمعی از فعالان اجتماعی و اعضای کمپین معلولان و الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران و مجید صالحی شهردار و مدیران شهری ناحیه ۵ منطقه یک، فاز عملیاتی پویش ‘’شهر تراز ‘’با هدف رسیدن به شیوه‌ای کاربردی و ارزیابی راهکارهای مناسب پایش محله به محله شهر تهران از محله کاشانک آغاز شد.

تلاش فراکسیون شوراها و مدیریت شهری برای حل چالش درآمدهای پایدار

عصر قم - فراکسیون شوراها و مدیریت شهری و روستایی مجلس تلاش می‌کند تا با سرعت بخشیدن به بررسی لوایح و یا طرح‌ها در حوزه شهری گامی در جهت حل مشکلات شهرها و بویژه کلانشهری مانند تهران بردارد؛ چرا که هم اکنون یکی از چالش‌های جدی شهرهای بزرگ، مسایل مربوط به درآمدهای پایدار است.

ساختار سازمانی ۶ شهرداری تازه تأسیس با رویکرد جدید ابلاغ شد

عصر قم - مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: ساختار سازمانی شش شهرداری تازه تأسیس زاووت، جولکی، انبر، سلطان آباد، شهیون‌ در استان خوزستان و بخ در استان یزد ابلاغ شد.

کاهش ۷۰ درصدی مسافران تاکسی

عصر قم - مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: تا کنون ۴۵۰ نفر از رانندگان تاکسی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۳۵ نفر فوت کرده‌اند.

شهرداری تهران محدودیت های یک هفته ای در پایتخت را اعلام کرد

عصر قم - شهر: در پی مصوبه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، شهرداری تهران اعمال محدودیت های یک هفته ای برای شهر تهران به دنبال اوج گیری کرونا در پایتخت و قرار گرفتن تهران در وضعیت هشدار را اعلام کرد.

تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه از دیوان عدالت اداری است

عصر قم - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: تصمیم شهرداری در خصوص شورایاری‌ها منوط به ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری و نظر شورای شهر تهران است.

نیاز کلانشهرها به پلاسمای بهبودیافتگان کرونا

عصر قم - سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کووید_۱۹، گفت: درخواست‌ها برای پلاسمای بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، مازندران، البرز و فارس زیادتر است.

افزایش پنج برابری تست مثبت کرونا

عصر قم - مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران با اشاره به اینکه نتیجه مثبت تست کرونای شهروندان در کلینیک‌ها و مراکز درمانی شرکت شهرسالم چهار تا پنج برابر شده است، گفت:‌ میزان ابتلا به کرونا درشهرداری به ویژه در محل اسکان کارگری هم افزایش داشته است.

ابعاد اقتصادی جریمه‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست

عصر قم - معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به اینکه ابعاد اقتصادی رسیدگی به جرایم پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ اولویت نخست شهرداری نیست بیان کرد: تقابل طرح تفصیلی قدیم و بازنگری جدید آن سبب شده که تعیین تکلیف برخی پرونده‌ها نیاز به بازنگری داشته باشد.

پژوهش اداره شهر را بهبود می بخشد

عصر قم - به اعتقاد نماینده مردم تهران در مجلس استفاده از نتایج مطالعات انجام شده در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تصویب لوایح و قوانین حوزه شهر تهران تاثیرگذار خواهد بود.

ساماندهی ساختمان‌های ناایمن ورای وظایف و توان شهرداری است

عصر قم - معضل ساختمان های ناایمن با گذر زمان پیچیده‌تر می‌شود. بسیاری از حوادث ناشی از ساختمان‌های فاقد ایمنی با اندکی همکاری بین دستگاهی قابل پیشگیری هستند اما باید توجه کرد که شهرداری به تنهایی نه توان قانونی مقابله با این ساختمان‌ها را دارد و نه نهاد سیاست‌گذار برای مقابله قانونی در این زمینه است.

بهشت زهرا تا ۵ سال دیگر پر می شود

عصر قم - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

روزانه ۵۰ تا ۷۰ هزار نفر به بهشت زهرا تردد می کنند

عصر قم - شهر: رئیس سازمان بهشت زهرا می گوید که تلخ ترین سال بهشت زهرا در ۵۰ سال گذشته سال ۱۳۹۸ است و بحران کرونا سخت ترین و طولانی ترین بحرانی است که این سازمان تا به حال با آن روبرو شده است.

«تا پلاک ۱۴۰» معرفی شد

عصر قم - نشست معرفی کتاب «تا پلاک ۱۴۰» یکشنبه ۲۲ تیر ماه با حضور نویسنده کتاب و سرپرست مدیریت امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار شد.

برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" در ناحیه ۲ منطقه ۱۰ پایتخت

عصر قم - مراسم اختتامیه جشنواره "محله از نگاه من" با حضور شهردار و جمعی از مدیران ناحیه ۲ و مسئول دفتر توسعه محلی در سرای محله امام خمینی (ره) با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

شهرداری تهران با سفارت اتریش همکاری می کند

عصر قم - شهر: تفاهمنامه همکاری بین المللی شهرداری تهران با سفارت اتریش در حوزه فرهنگی و اجتماعی در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران امضا شد.

بکارگیری نیروی انسانی متخصص، حس تعلق سازمانی را افزایش می دهد

عصر قم - اسحاق بهادری مدیر کل منابع انسانی شهرداری تهران و هیئت همراه، با حضور در منطقه ۱۶، ضمن دیدار و گفتگو با همکاران شاغل در این منطقه، در جلسه بررسی و ارائه گزارش عملکرد حوزه ها و ادارات معاونت توسعه منابع انسانی این منطقه با حضور پیمان پورنصر شهردار منطقه شرکت کردند.

مجمع سالانه مترو به ریاست شهردار تهران برگزار شد

عصر قم - تبدیل شرکت مترو به هلدینگ، تمدید پروانه مجتمع‌های ایستگاهی که پروانه آن‌ها از اعتبار ساقط‌ شده بود، تاییدیه‌ها و بدهی‌های بانکی و نیز فروش زمین دردشت ازجمله موارد مطرح‌شده در مجمع سالانه شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) است.

احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در منطقه ۱۵

عصر قم - شهردار منطقه ۱۵ از احداث ۲ مسیر دوچرخه سواری در راستای اجرای پروژه های توسعه‌ی محله ای در منطقه ۱۵ خبر داد.

جوادی یگانه: منتظر ابلاغ دادنامه هیات عمومی دیوان عدالت اداری هستیم

عصر قم - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران درباره ابلاغیه دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال انتخابات شورایاری‌ها افزود: تا مشخص شدن کیفیت و جزئیات این ابلاغیه، شورایاری ها همچون گذشته به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

ساير مطالب

افزایش 30 تا 35 درصدی قیمت لوازم خانگی

358 طرح صنعتی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی درقم وجود دارد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/15

وزارت صنعت، خواستار افزایش قیمت خودرو شد

یکهزار و 273 بازرسی از واحدهای صنفی قم صورت گرفت

80 درصد واحدهای صنعتی قم همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق دارند

467 میلیارد ریال تسهیلات برای بانوان کشاورز قمی اختصاص یافت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/14

قیمت‌ های عجیب و غریب در بازار مسکن

چقدر با ونزوئلایی شدن فاصله داریم؟

فقط نیمی از ادارات و سازمان‌های قم در مدیریت مصرف برق همکاری دارند

احتمال اختصاص یارانه بنزین به خانوار‌ها

18 هزار تن کالا از گمرکات قم صادر شد

2400 فرصت شغلی جدید در قم ایجاد می‌شود

50 درصد تالارها ورشکسته مطلق شدند

هدف گذاری صادرات غیرنفتی امسال ایران 41 میلیارد دلار است

قیمت ارز، واردات بی رویه به کشور را کاهش داد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/12

جزئیات جدید از تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران

صنعت استان قم در حال حرکت به سمت تولیدمحوری است

حمایت از تولیدکنندگان اولویت برنامه‌های اقتصادی قم است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/11

حل نوسانات مرغ گرم در چند روز آینده؛کمبود مرغ نداریم حل می‌شود

رییس جهاد کشاورزی قم: سورگوم در قم کشت می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/10

فرزندان بازنشستگان وام 20میلیونی می‌ گیرند

سود سپرده‌ های بانکی مشمول مالیات می‌ شوند؟

قیمت مرغ با ورود 250 تن مرغ منجمد به قم کاهش می یابد

قیمت مرغ در قم کاهش می‌یابد

85 درصد بازنشستگان زیر خط فقر زندگی می‌ کنند

152 پروژه آبخیزداری در قم اجرا می‌شود

فعالیت 102 معدن در قم/ حرکت بر ریل «جهش تولید»

740 هکتار از باغات قم زیر کشت گیلاس است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/09

جزئیات مصوبه مهم دولت برای حمایت از مستاجران

فرمانداری تهران: خبر اجاره پشت‌ بام‌ ها صحت ندارد

قیمت آپارتمان‌ های نقلی در تهران

570 میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری درقم نهایی شد

شاغلان صنعت هتلداری قم در انتظار بیمه بیکاری

11 نیروگاه خورشیدی دربقعه‌های متبرک قم آماده بهره‌برداری است

تحقق توسعه اقتصادی قم درهمراهی صنعت با محیط زیست

448 هکتار از مزارع قم زیر کشت گل محمدی است

قیمت جدید انواع محصولات لبنی اعلام شد

پایین‌ ترین رشد اقتصادی کشور رقم خورد

رونمایی از خودروی جدید ایران‌ خودرو

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/08

از سلطان مسکن هم رونمایی شد

طرح ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی در استان قم اجرا می‌شود

وام مسکن افزایش می‌ یابد؟

خبر مهم مدیر عامل ایران خودرو برای خریداران

دستورات مهم روحانی به وزرا درباره ارز و مسکن

حذف جریمه‌ های خروج از طرح بعد از ساعت 14

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/07

چراغ سبز دولت برای ساخت آپارتمان‌ های 25 متری

قیمت لبنیات رسما افزایش یافت

هزینه یک خانوار شهری در تهران چقدر است؟

قیمت هر شانه تخم‌ مرغ به 28 هزار تومان رسید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/05

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/01/30

جزئیات پرداخت وام با مبلغ بالاتر به 4میلیون خانوار

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/01/31

نرخ جدید سود بانکی تصویب شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/01

بسته حمایتی ماه رمضان واریز شد

سقوط بی‌ سابقه قیمت نفت در بازار جهانی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/02

اطلاعیه بانک مرکزی درباره زمانِ واریز وام کرونا

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/03

وام یک میلیون تومانی واریز شد

چرا وام برخی خانوارها واریز نشد؟

زمان افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی تهران

نرخ رسمی انواع نان در ماه رمضان اعلام شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/06

آخرین مهلت ثبت‌ نام برای دریافت وام یک میلیونی

چند درصد مردم تهران نیازمند کمک دولت هستند؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/07

هجوم مردم به طلا فروشی‌ ها برای فروش طلا

پرداخت حقوق از خرداد مشروط می‌ شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/08

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/09

آغاز پیش فروش محصولات ایران‌ خودرو

وام 50 میلیونی ازدواج فقط 18میلیون!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/10

دستور رئیس قوه‌ قضائیه برای بررسی دستمزد کارگران

چگونه متوجه شویم سهام عدالت داریم یا خیر؟

زمان افزایش حقوق بازنشستگان مشخص شد

امکان ثبت نام جاماندگان سهام عدالت وجود ندارد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/11

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/13

قیمت پراید 7میلیون تومان کاهش یافت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/14

احتمال افزایش نرخ کرایه‌ ها از خرداد ماه

زمان واریز وام یک میلیونی به حساب جاماندگان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/15

چهار صفر حذف؛ واحد پول ایران، تومان می‌ شود

تومان و قران جایگزین اسکناس‌ ها می‌ شود

فرمول قیمت‌ گذاری خودرو نهایی شد

یک قواره چادر مشکی به قیمت 2 میلیون تومان!!

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/02/16

احکام تازه متهمان بانک سرمایه و صندوق فرهنگیان