پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

اقتصادی

جهش تولید با مشارکت مردم درفعالیت های اقتصادی محقق می‌شود

عصر قم - قم - مدیرکل سیاسی استانداری قم با اشاره به این که تحقق رونق و جهش تولید با مشارکت مردمی امکان پذیر است، گفت: باید فضایی بر کشور حاکم شود که همه مردم خودشان را در عرصه اقتصاد و پیشرفت جامعه،‌ موثر بدانند.

ثبت بیش از 10 هزار تخلف در بازرسی واحدهای تجاری قم

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از ثبت 10 هزار و 417 مورد تخلف مربوط به واحدهای صنفی در قم خبر داد و گفت: بیشترین تخلفات مربوط به عدم درج قیمت و نصب نرخنامه است.

قم سربلند در تحقق راهبرد رونق تولید

عصر قم - قم - بررسی عملکرد بخش‌های مختلف اقتصادی استان قم طی سال گذشته به خصوص در حوزه صنعت و کشاورزی نشان از آن دارد که قم در تحقق راهبرد رونق تولید موفق و سربلند بوده و برای جهش تولید در سال جاری نیز آماده است.

تعطیلی مراکز تجاری و فروشگاه‌های قم الزامی است

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم اظهار داشت: دستور تعطیلی به تمام پاساژها، مراکز تجاری و فروشگاه‌های قم داده شده است و با متخلفین در این زمینه برخورد می‌شود.

جهش تولید در سایه بایدهای زیست‌محیطی

عصر قم - قم ـ ایرنا ـ در شرایط کنونی اقتصادی در کشورمان، مسؤولان امر باید در راستای «جهش تولید» نسبت به تسهیل و رفع موانع تولید در بخش های مختلف اهتمام ویژه ای داشته باشند، اما بدون تردید رشد و توسعه اقتصادی به شکل پایدار اگر در بستر حفاظت از منابع زیستی و رعایت بایدها و نبایدهای زیست محیطی نباشد، به بیراهه خواهد رفت.

دستور تعطیلی به مراکز تجاری قم ابلاغ شد

عصر قم - قم - سازمان صنعت، معدن و تجارت قم روز سه‌شنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد: دستور تعطیلی به تمام پاساژها، مراکز تجاری و فروشگاه‌های قم ابلاغ شده‌است.

چه راهکارهایی برای کاهش آسیب اقتصادی ناشی از شیوع کرونا وجود دارد؟

عصر قم - ایسنا/قم یک کارشناس اقتصادی گفت: در چنین شرایطی و با شیوع ویروس، در بازار تقاضا با وقفه 2-3ماهه روبرو هستیم و اغلب افراد خریدهای خود را به آینده موکول کرده‌اند، پس نیاز وجود دارد، اما به تعویق افتاده است، در این وضعیت وقفه چند ماهه، دولت باید متوجه واحدهای تولیدی باشد، از اقداماتی که باید صورت بگیرد، معافیت مالیاتی تولید کنندگان برای مدت کسادی بازار و تخفیف حق بیمه آنان است.

تولیدات مواد بهداشتی و ضدعفونی در قم پاسخگوی نیاز استان نیست

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: تولیدات مواد بهداشتی و ضدعفونی در قم پاسخگوی نیاز استان نیست و باید برای تأمین این اقلام از استان‌های دیگر وارد کنیم.

سامانه حفاظت از اراضی دولتی قم راه‌اندازی شد

عصر قم - قم - مدیرکل راه و شهرسازی قم گفت: سامانه تلفنی 1656 به منطور حفاظت از اراضی دولتی و ملی و آماده‌باش یگان حفاظت از اراضی ملی این استان در ایام نوروز 99 راه اندازی شد.

مستأجران آستان مقدس حضرت معصومه(س) از پرداخت اجاره بها معاف شدند

عصر قم - قم - معاون اجرایی آستان مقدس حضرت معصومه گفت: به دستور آیت‌الله سعیدی، همه مستأجران آستان مقدس حضرت معصومه(س) از پرداخت اجاره بها در ماه‌های اسفند 98 و فروردین 99 معاف شدند.

مردم با استفاده از بانکداری الکترونیک از سلامت خود حفاظت کنند

عصر قم - قم - رییس اداره امور شعب بانک ملی استان قم گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا،‌ با وجود خدمات گسترده بانکداری الکترونیک،‌ نیازی به مراجعه حضوری به شعب بانک نیست و مردم با استفاده از این امکانات نقش مهمی برای حفاظت از سلامت خود و کارکنان شعب ایفا خواهند کرد.

معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات با تکنولوژی بالا به قم

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از معافیت گمرکی برای واردات ماشین آلات جدید با تکنولوژی بالا در قم خبر داد و گفت: طی امسال 146 مورد مجوز معافیت گمرکی در قم صادر شده است.

معافیت گمرگی برای واردات ماشین آلات با تکنولوژی بالا به قم

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از معافیت گمرگی برای واردات ماشین آلات جدید با تکنولوژی بالا در قم خبر داد و گفت: طی امسال 146 مورد مجوز معافیت گمرکی در قم صادر شده است.

861 فقره جواز واحد تولیدی و صنعتی درقم صادر شد

عصر قم - قم - رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن ماه، 861 فقره جواز تاسیس واحد صنعتی و تولیدی با سرمایه گذاری 51هزار و 830 میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای 15 هزار و 390 تن در این استان صادر شده‌است.

فعالیت 15 کارخانه تولید ماسک و دستکش در قم

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در استان قم 15 کارخانه تولید دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده با 50 درصد ظرفیت مشغول به فعالیت هستند.

آماده باش صنعت برای مقابله با کرونا درقم

عصرقم- با شیوع ویروس کرونا در قم، تعداد قابل توجهی از واحدهای صنعتی در این استان با تغییر خط تولید خود، برای تولید لوازم مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا،‌ وارد میدان شدند.

اقساط اسفند واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی قم به انتهای اقساط آنها منتقل می‌شود

عصر قم - ایسنا/قم مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم بیان کرد: اقساط اسفند ماه سال جاری تا اردیبهشت ماه سال99 واحدهای تولیدی مستقر در شهرکهای صنعتی را بدون هیچ گونه تعدیلی به انتهای اقساط آنها منتقل می‌شود.

آمار عجیب فوتی‌ های الکلی در خوزستان

عصر قم - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت:تعداد جان باختگان ناشی از مسمومیت الکلی در خوزستان تا ظهر چهارشنبه به 40 نفر رسید

تیغ کرونا بر گردن کسب‌وکار رنجور قم

عصر قم - قم - با مشخص شدن شیوع ویروس کرونا در قم و خطراتی که ادامه حضور اجتماعی مردم در گسترش آن دارد، مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز تحصیلی حوزه و... تعطیل و تا حدی از حجم رفت‌وآمدها در شهر کاسته شد و این آغاز روزشماری است که نگرانی از فروپاشی کسب و کارهای خرد و متوسط را در این استان یک میلیون و دویست هزار نفری دامن می‌زند.

خط تولید برخی صنایع قم برای تهیه مواد ضدعفونی تغییر کرد

عصر قم - قم - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: به‌منظور تامین محصولات موردنیاز شهروندان در مقابله با ویروس کرونا،‌ خط تولید برخی واحدهای صنعتی این استان برای تهیه مواد ضدعفونی تغییر کرد.

سقف کارت به کارت 10میلیون تومان شد

عصر قم - مدیر اداره نظام‌های پرداخت بانک مرکزی از افزایش سقف کارت به کارت به 10 میلیون تومان در ابزارهای خودپرداز، کیوسک، اینترنت بانک و همراه بانک خبر داد

زمان 6 ماهه برای سهمیه بنزین تمدید می‌ شود؟

عصر قم - شیوع ویروس کرونا برنامه های سفر را به چالش کشیده و موجب شده که نگرانی هایی برای سهمیه بنزین خودروها بعد از شش ماه به وجود آید که باید دید دولت چه تصمیمی برای حفظ سهمیه بنزین پس از فروردین ماه اتخاذ خواهد کرد

کالاهای اساسی موردنیاز شب عید در قم تامین شده است

عصر قم - قم - رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: با اقدام‌های صورت گرفته در حوزه تنظیم بازار و تدارک محصولات ضروری، کالاهای اساسی موردنیاز شب عید مردم در استان تامین شده است.

سایه کرونا بر اقتصاد ایران

عصر قم - کرونا تا کجا بر بخش‌های اقتصاد ایران تأثیر می‌گذارد، به دوره ماندگاری آن در کشور بستگی دارد. هرچه این دوره طولانی‌تر باشد، آثار منفی آن براقتصاد جدی‌تر و گسترده‌تر خواهد بود و درصورتی که درمدت کوتاهی قادر به مهار آن شویم، این آثار محدودتر خواهد بود

قابلیت‌های صنایع شیمیایی قم برای تولید مواد ضدعفونی به کار گرفته می‌شود

عصر قم - قم - رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت:‌ به‌منظور افزایش حجم تولید مواد و لوازم بهداشتی در سطح استان، قابلیت برخی صنایع شیمیایی فعال در قم برای تولید مواد ضدعفونی به کار گرفته می‌شود.

آغاز به کار قرارگاه مردمی خدمت‌رسانی نور

عصر قم - قرارگاه مردمی خدمت رسانی نور همزمان با فرارسیدن ماه رجب در مجموعه فرهنگی نور واقع در منطقه نیروگاه قم آغاز به کار کرد.

عیدی کارگران امسال چقدر است؟

عصر قم - طبق قانون کار، کارگران که کمتر از یک سال کارکرد دارند، نیز مشمول عیدی آخر سال بوده و برمبنای مدت حضور، حداقل و حداکثر عیدی آن‌ها مشخص است

نیاز جدی اصناف قم به اقدامات حمایتی دولت برای عبور از رکود تحمیلی کرونا

عصر قم - قم - رییس اتاق اصناف مرکز قم گفت: سایه وضعیت ناشی از پدیده کرونا در چنین ایامی آنچنان بر بازار، به خصوص بازار و کسب کار قم سنگین شده که وضعیت فعالیت‌های اصناف را در آستانه سال نو دچار رکود و کسادی شدید کرده‌است و اصناف برای عبور از این شرایط تحمیلی نیاز به حمایت های ویژه دولت دارند.

حقوق کارگران در سال 99 چقدر خواهد بود؟

عصر قم - همه ساله با نزدیک شدن به زمان عید نوروز و پایان سال و عیدی کارگران، بسته معیشتی و تعیین میزان حقوق آن‌ها برای سال جدید تبدیل به موضوعی داغ در صدر اخبار می‌شود

ثبت اعتراضات فقط در سامانه اقدام ملی مسکن امکان‌پذیر است

عصر قم - قم - مدیرکل راه و شهرسازی قم از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن خواست با توجه به شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا و جهت حفظ سلامتی خود از مراجعه حضوری به ادارات راه و شهرسازی استان اجتناب و اعتراض خود را در سامانه الکترونیکی طرح ثبت کنند.

ساير مطالب

از تجهیز آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا تا تولید روزانه 200 هزار ماسک درقم

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/07

سهمیه بنزین نوروزی مشخص شد

اقتصاد مقاومتی با محوریت روستا محقق می‌شود

استقبال کشاورزان قمی از کشت‌های گلخانه‌ای رو به افزایش است

کشف انبار احتکار سه طبقه از اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده

زنجبیل کیلویی 120هزار تومان شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/06

رییس اتاق اصناف: برپایی نمایشگاه بهاره در قم لغو شد

حجم زیادی از واردات به قم مواد اولیه واحدهای صنعتی است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/05

تصمیم دولت در خصوص سهمیه بنزین نوروز

طرح ویژه نظارتی نوروز 99 در قم اجرا می‌شود

قم آمادگی تبدیل شدن به قطب تولید لوازم خانگی را دارد

ایران از لیست کشورهای عضو FATF خارج شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/04

چه کسانی سود سهام عدالت 205 هزار تومانی می‌ گیرند؟

قم ظرفیت ویژه‌ای در صادرات فرش دستباف دارد

قیمت خودروهای وارداتی 98/12/03

قیمت خودروهای داخلی 98/12/03

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/12/03

کمیته تجدیدنظر مشاغل سخت و زیان آور در استان قم برگزار شد

واکنش بانک مرکزی به اقدام FATF: مشکلی نیست!

ایران رسما در لیست سیاه FATF قرار گرفت

خداحافظی با صفر‌های پول ملی تا 2 سال دیگر

نحوه افزایش کرایه حمل و نقل عمومی در سال 99

همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99

فرصت پیوستن ایران به FATF تمدید نمی‌ شود

عرضه 20 هزار تُن گوشت و مرغ به بازار شب عید

ماجرای فرار بزرگ متهم 6میلیارد یورویی از کشور چیست؟

با 200 تا 300 میلیون چه خودرویی می‌ توان خرید؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/30

دومین نشست تبیین بیانیه گام دوم با موضوع اقتصاد برگزار شد

راهبرد تغییرالگوی کشت موجب ارتقا سلامت محصولات کشاورزی قم می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/29

وعده تازه بانک مرکزی برای کاهش نرخ دلار

«قمکارت» به زودی در قم اجرایی می‌شود

ترخیص پنج هزار خودرو از گمرک تا سه ماه آینده

لیست خودرو‌های 70 تا 100میلیونی در بازار

توسعه صنایع تبدیلی راهبردی مهم در بخش کشاورزی قم است

پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد

بنزین تک نرخی نمی‌ شود

معمای دلالی این روز‌ها در بازار خودرو

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/27

پیش‌ بینی افزایش دستمزد کارگران در سال آینده

امکان تولید خودرو برقی درمنطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم فراهم است

آخرین وضعیت سهمیه بنزین نوروزی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/26

احتمال کاهش تحریم نفتی ایران چقدر است؟

مالیات، قیمت خودرو را پایین می‌ آورد؟

ادغام بانک‌ های نظامی، شاید پایان امسال

از سرمایه‌گذاری در انرژی‌های خورشیدی تا برق‌رسانی به آخرین روستای قم

صنعت قم ایستاده در برابر موج تحریم

وضعیت بازار گوشت و میوه در شب عید

احتمال آزادسازی واردات خودرو‌های هیبریدی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/23

تاکید استاندار قم بر توسعه سرمایه گذاری در بخش انرژی خورشیدی

نرخ عوارض آزاد راه تهران - شمال تعیین شد

قیمت خودروهای داخلی 98/11/23

14 هزار بهره‌بردار دربخش کشاورزی قم فعالیت می‌کنند

فعلاً از سهمیه‌ بنزین نوروزی خبری نیست

هشدار سازمان حمایت به دو خودروساز: قیمت‌ ها را به قبل برگردانید

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/21

حمل‌ونقل مسافر از راه‌آهن قم 2 برابر شده است

جزئیات اعطای سهمیه بنزین نوروزی اعلام شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/20

دلار با چه قیمتی سال 98 را به پایان می‌ برد؟

توضیح دولت درباره ساخت مسکن در سوریه

کشت گیاهان علوفه‌ای کم آب‌بر در قم توسعه می‌یابد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/19

جزئیاتی از میزان افزایش کرایه‌ ها در سال 99

زمان واریز عیدی کارمندان مشخص شد

نیازهای صنعتی کشور با داخلی سازی رفع می‌شود

8 پروژه بهداشتی و درمانی در قم به بهره‌برداری رسید

طرح توانمندسازی بانوان شاغل استان قم اجرایی می‌شود

اتفاق عجیب در بازار پراید

طرح ویژه نظارت بر بازار قم از اول اسفند آغاز می‌شود

معافیت عراق از تحریم‌ های ایران تمدید می‌ شود

آغاز پرداخت عیدی مستمری‌ بگیران از دیروز

جزئیات پرداخت عیدی به فرهنگیان

مشتریان کالا‌های ایرانی کدام کشور‌ها هستند؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/16

گام‌های استوار کشاورزی قم درمسیر تغییر الگوی کشت

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/15

قدرت خرید ایرانی‌ ها چند درصد کمتر خواهد شد؟

428 مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی درقم شناسایی‌ شده‌است

حمل دام بدون پلاک بارکدار در قم ممنوع شد

زمان واریز و مبلغ عیدی کارگران قراردادی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/14

نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با موضوع اقتصاد برگزار شد

نرخ جدید عوارض ورود به طرح ترافیک تصویب شد

نیاز فناورانه صنعت انگشترسازی قم برطرف می‌شود

یارانه 93 هزار تومان می‌شود؟

افتتاح ٢٤ پروژه کشاورزی در ایام دهه فجر

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/13

26صندوق اعتبار زنان روستایی درقم فعال است

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/11/12

روند هجدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در قم مثبت بود

از رشد 96 درصدی صادرات از سلفچگان قم تا افتتاح 250 طرح در دهه فجر

قم ظرفیت بالایی برای بومی‌سازی محصولات وارداتی دارد