پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

شرکت بیش از 215هزار نفر رشته در مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم فرهنگی

شرکت بیش از 215هزار نفر رشته در مسابقات دانش‌آموزی قرآن کریم
  بزرگنمايي:

عصرقم- حمیدرضا شیخ‌الاسلام ظهر امروز در نشست شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم که در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه 255 هزار دانش‌آموز در استان قم داریم، عنوان کرد: ‌15 هزار نفر در مقطع پیش‌دبستانی و 70 هزار نفر در پایه‌های اول و دوم ابتدایی تحصیل می‌کنند که شرایط حضور در فعالیت‌های قرآنی را ندارد اما جامعه بیش از 160 هزار نفری دانش‌آموزان قمی در حوزه فعالیت‌های قرآنی مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت 72 هزار دانش‌آموز قمی در 6 رشته قرآنی اضافه کرد: بیش از 215 هزار نفر رشته در مسابقات قرآنی آموزش و پرورش استان قم شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در 14 رشته مختلف یاد کرد و گفت: مهم‌ترین هدف ایجاد فضای رقابت و انگیزه برای بهبود فعالیت‌های قرآنی است؛ یکی از دستاوردهای آموزش و پرورش این است که 38 نفر از دانش‌آموزان قمی فعال در رشته‌های قرآنی به مسابقات کشوری اعزام شدند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت کمیسیون آموزش عمومی شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان قم بر عهده اداره‌کل آموزش و پرورش است، تصریح کرد: هر چند تاکنون هیچ اعتباری به این اداره‌کل اختصاص نیافته است اما تلاش می‌کنیم تا کارهای مرتبط با فعالیت‌های آموزشی ستاد توسعه فرهنگ قرآنی بر زمین نماند.

شیخ‌الاسلام از شرکت 44 هزار نفر از دانش‌آموزان قمی در برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی با عنوان «درس‌هایی از قرآن کریم» یادآور شد: در طرح خانواده ختم قرآن کریم 49 هزار نفر در سطح کشور هر روز یک حزب قرآن کریم را ختم می‌کنند.

وی با اشاره به اعلام آمادگی بیش از 390 نفر از فرهنگیان استان قم برای شرکت در دوره آموزشی تخصصی قرآن کریم تصریح کرد: فرهنگیان در حوزه ترویج آموزه‌های قرآنی نقش مهمی دارند به همین علت تقویت و آموزش آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield