پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

کاراته کای قمی در رده بندی جهانی وضعیت مستحکمی ندارد؛

«امیر مهدی زاده» در رده 41 رنکینگ وزن اول المپیکی ورزشی

«امیر مهدی زاده» در رده 41 رنکینگ وزن اول المپیکی
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - فدراسیون جهانی کاراته در حالی تازه ترین فهرست رنکینگ کاراته جهان را منتشر کرده که امیر مهدی زاده در رده 41 رنکینگ وزن اول المپیکی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، امیر مهدی زاده ستاره بین المللی کاراته قم یکی از امیدهای جدی ورزش قم برای حضور در المپیک آینده در ژاپن است اما نتایج مهدی زاده در مسابقات اخیر و وضعیت او در رنکینگ جهانی سبب شده اطمینان مطلق از حضور او در المپیک از بین برود.
مهدی زاده که به دلیل ادغام اوزان در المپیک باید در وزن اول المپیکی شامل ادغام اوزان منهای 60 و منهای 67 به میدان برود اکنون در رده بندی جهانی در رده 41 این رنکینگ قرار گرفته است و موقعیتی حساس دارد.
وزن تخصصی مهدی زاده منهای 60 کیلوگرم است اما فدراسیون جهانی کاراته سهمیه المپیک را به وزن ادغامی منهای 60 و منهای 67 می‌دهد به عبارت دیگر تمامی کاراته کاهای این 2 وزن در جهان در تلاش برای کسب سهمیه یک وزن المپیکی هستند و این به معنای رقبای بیشتر برای مهدی زاده است.
کاراته کای قمی در وزن منهای 60 کیلوگرم نیز همانند گذشته در بین 3 نفر برتر جهان نیست. او در رده بندی گذشته هشتم بود و اکنون در فهرست جدید رنکینگ با یک پله صعود هفتم است و حذف او در دور اول مسابقات کاراته وان مراکش مزید بر علت شد تا او همچنان از جمع برترین‌های این وزن جدا بماند.
در وزن منهای 67 کیلوگرم نیز که مهدی زاده در سری آ در آن شرکت می‌کند در رده 97 قرار دارد و در نتیجه، رتبه نهایی وزن اول المپیکی وی 41 است. بدین ترتیب مهدی زاده در ادوار آینده لیگ جهانی باید نتایج بهتری کسب کند. حضور او در المپیک 2020 به جایگاه او در رده بندی وزن اول المپیکی وابسته است و آنچه واضح است این است که حضور در المپیک برای همه کاراته کاهای اوزان منهای 60 و 67 کیلو به اندازه‌ای جدی است که مهدی زاده نسبت به گذشته رقبای بسیار آماده‌تری پیش روی خود می‌بیند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield