پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

27 خانه ورزش روستایی در قم تجهیز و راه اندازی می شود ورزشی

27 خانه ورزش روستایی در قم تجهیز و راه اندازی می شود
  بزرگنمايي:

عصرقم- احمد کشوری فرد با اشاره به اجرای طرح توسعه و تجهیز خانه های ورزش روستایی قم از سال 94 افزود: روند احداث خانه های ورزش روستایی در سال های گذشته افزایشی بوده به گونه ای که کمبود جدی در این زمینه در استان وجود ندارد.
وی با اشاره به وجود 69 خانه ورزش روستایی در قم، ادامه داد: از سال 94 تا پایان سال 97، به ترتیب 8، 15، 20 و 26 خانه ورزش روستایی در استان احداث شده که این روند در سال جاری نیز با تخصیص اعتبار لازم به صورت جدی در دستور کار است.
وی اظهار داشت: خانه های ورزش در روستاهایی که فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت های ورزشی است با همکاری دهیاران و بخشداران راه اندازی و تجهیز می شود.
کشوری فرد، حداقل مساحت خانه های ورزش روستایی را 50 متر مربع اعلام کرد و گفت: مکان لازم برای راه اندازی این خانه های ورزشی توسط دهیاری و بخشداری های منطقه به اداره کل ورزش و جوانان واگذار می شود و این اداره کل تجهیز این مکان ها را برعهده می گیرد.
وی با تاکید بر اینکه برای تجهیزخانه های ورزش روستایی در استان هیچگونه محدودیتی وجود ندارد، ادامه داد: هر چه مساحت زمین های واگذار شده برای بهره برداری این خانه های ورزشی بزرگتر باشد، تجهیزات و رشته هایی که راه اندازی می شود نیز افزایش می یاید.
وی ادامه داد: دارت، میز پینگ پنگ، فوتبال دستی، شطرنج، تاتمی و تشک برای فعال سازی رشته های رزمی از جمله امکاناتی است که برای تجهیز این خانه ها در نظر گرفته شده است.
قم دارای پنج بخش مرکزی، کهک، خلجستان، سلفچگان و جعفرآباد و پنج شهر قم، قنوات ، کهک، دستجرد و جعفریه ، 10 دهستان و 363 آبادی است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال 1395، استان قم دارای 127 روستا با جمعیت بالای 20 خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی قم بیش از 55 هزار و 865 تن است که در قالب 17 هزار و 385 خانوار زندگی می کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield