پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

استفاده از ظرفیت پیشکسوتان موجب تحول در کاراته قم می شود ورزشی

استفاده از ظرفیت پیشکسوتان موجب تحول در کاراته قم می شود
  بزرگنمايي:

عصرقم- علیرضا برخوردار،افزود: آموزش استعدادهای کاراته قم با استفاده از ظرفیت قهرمانان پیشکسوت به طور جدی پیگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه علیرضا کتیرایی استاد و قهرمان ملی سابق کاراته و از ورزشکاران با اخلاق قم به عنوان مسئول کمیته استعدادیابی هیات کاراته قم انتخاب شده است افزود: چهارمین دوره آموزشی استعدادیابی با حضور 60 تکواندو کار زیر نظر این استاد برجسته کاراته ، هفته جاری در خانه این هیات در قم برگزار می شود.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به رده سنی پایه و تمرکز بر آموزش گفت: دوره های آموزش استعدادهای کاراته قم سال های گذشته به صورت مستمر برگزار می شد که خروجی و دستاوردهای خوبی نیز برای این رشته ورزشی در سطح ملی و بین المللی به همراه داشت که بار دیگر برگزار دوره های آموزشی به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است.
وی توجه به توسعه ورزش کاراته در بخش بانوان را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: سال گذشته دو جشنواره به منظور استعدادیابی در رده سنی نونهالان در قم برگزار شد و برنامه ریزی لازم برای برگزاری دوره های آموزشی ویژه بانوان و دختران مستعد کاراته قم در ماه های آینده اجرایی می شود.
برخوردار با اشاره به ظرفیت های تکواندو قم در بخش بانوان گفت: تیم مرداس قم در روزهای گذشته موفق شد تا در سوپر لیگ کاراته کشور حائز مقام اول شود که تعدادی از بازیکنان این تیم از ورزشکاران بومی استان بوده است.
علیرضا کتیرایی 44 ساله یکی از این قهرمانان خوشنام قمی است که علاوه بر سابقه مربیگری تیم ملی ایران، قهرمانی کاراته آسیا و بازی‌های آسیایی و حضور در مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه خود دارد. کتیرایی از پر افتخارترین ورزشکاران تاریخ استان قم محسوب می‌شود.
هم اکنون حدود 2 هزار و 500 کاراته کار آقا و یک هزار بانوی کاراته کار در قم وجود دارد و هر ساله حدود 90 درصد مدال های بین المللی این استان توسط کاراته کاران کسب می شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield