آخرين مطالب

مدیرکل کمیته امداد قم خبرداد:

کمک‌های مردمی بیش از منابع دولتی کمیته امداد قم اجتماعي

کمک‌های مردمی بیش از منابع دولتی کمیته امداد قم
  بزرگنمايي:

عصر قم - مدیرکل کمیته امداد استان قم گفت: کل منابع دولتی کمیته امدادقم در سه ماهه اخیر، 12میلیارد و 500میلیون بود که از این مبلغ 9میلیارد و900میلیون تومان مستمری مددجویان بوده است؛ ولی در این مدت حدود 14میلیارد تومان کمک‌های مردمی دریافت شده است که بیش از منابع دولتی است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، اکبر میرشکار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، عنوان کرد: با وجود افزایش درآمدها در سال جاری، به دلیل گستردگی تعداد مددجویان و افزایش هزینه‌ها، مشکلاتی وجود دارد.
وی افزود: صحنه‌های بسیار زیبایی را مردم قم در ماه مبارک رمضان رقم زدند و در مشارکت مردمی طرح اکرام ایتام و محسنین استان قم جزو چند استان اول کشور بود.
**رشد 65درصدی کمک‌های مردمی در روز نیکوکاری
مدیرکل کمیته امداد استان قم بیان کرد: در طی 90روز گذشته، طی چند مرحله کمک‌های مردمی دریافت شد، در جشن روز نیکوکاری، کمک‌های مردمی نسبت به سال قبل 65درصد رشد داشت و بیش از 6میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در این خصوص جمع آوری شد.
**کمک بیش از 3میلیاردی مردم قم به سیل زدگان
وی ادامه داد: مردم قم در قضیه سیل نیز 3میلیارد و 200میلیون تومان کمک کردند و اولین کمک ها از استان قم به مناطق سیل زده ارسال شد.
میرشکار تصریح کرد: درآمدهای کمیته امداد قم در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته94درصد رشد داشته است که نشان دهنده افزایش اعتماد مردم به کمیته امداد است.
**جمع آوری بیش از 2میلیارد صدقه در سه ماهه خیر
وی اضافه کرد: 2میلیارد و 700میلیون تومان طی 80روز گذشته، صدقه از مردم جمع آوری شده است که نسبت به سال گذشته 7درصد رشد داشته است؛ همچنین مردم قم، 1میلیارد و 300میلیون تومان از طریق اکرام ایتام کمک کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم اظهار کرد: ماهانه 350هزار تومان سرانه به حساب ایتام استان قم واریز می‌شود که این مقدار سرانه در کشور بی نظیر است؛ همچنین 105هزارتومان نیز ماهانه به حساب کودکان طرح محسنین واریز می‌شود که نسبت به سال قبل حدود 30هزار تومان افزایش یافته است.
**کمک 550میلیونی مردم قم در شب 21ماه رمضان
وی خاطرنشان کرد: در شب 21ماه رمضان، جمعا حدود 550میلیون تومان کمک‌های مردمی دریافت شد که اکثر این مبلغ اهدایی جهت 4گزارشی از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد بود که مشکلات فراوانی داشتند که این مبالغ با نظارت کمیته امداد برای حل مشکلات این خانواده‌ها، استفاده شد.
میرشکار اظهار کرد: با هماهنگی سپاه علی ابن ابی طالب برای تعمیر و ساخت تعدادی از منازل سیل زدگان در منطقه چگینی لرستان تامین اعتبار صورت گرفته است و به زودی این منازل تعمیر و تکمیل می‌شود.
**دریافت بیش از 487میلیون تومان زکات فطره و کفاره در قم
وی با بیان اینکه امسال دریافت فطریه نسبت به سال قبل 35درصد رشد داشته است، گفت: در مجموع 487 میلیون و 700هزار تومان زکات فطره و کفاره جمع آوری شده است که از این مبلغ 53میلیون و 500هزار تومان کفاره و 434میلیون و 200هزار تومان فطریه بوده است که مبالغ زکات فطره عصر روز عید فطر به حساب افراد مددجویان واریز شد و مبالغ کفاره نیز نان و ماکارانی تهیه شد و بین مددجویان توزیع شد.
**توزیع بیش از 17هزار بسته معیشتی بین مددجویان در ماه رمضان
مدیرکل کمیته امداد قم اظهار کرد: در ماه رمضان 17هزار و 452بسته معیشتی با اعتبار 2میلیارد و 400میلیون تومان بین مددجویان توزیع شد که این آمار در کشور بی سابقه است و به مدد کمک‌های مردمی و لطف مردم قم این اتفاق رخ داد؛ همچنین 8تن گوشت در بین مددجویان روستایی توزیع شد که هر خانواده حدود 3کیلو گوشت دریافت کرد.
وی تاکید کرد: 5هزار و 100پرس غذای گرم در بین مددجویان توزیع شد و 4هزار و 202نفر توسط خیرین در رستوران دعوت و اطعام شدند که این باعث شد صحنه‌های بسیار زیبایی رقم خورد.
میرشکار عنوان کرد: در سه ماهه اخیر، 60 مورد جهیزیه هرکدام به مبلغ حدود9میلیون تومان تامین شد و به نوعروسان نیازمند اهدا شد.
**کمک‌های مردمی بیش از اعتبارات دولتی کمیته امداد است
وی افزود: کل منابع دولتی کمیته امدادقم در سه ماهه اخیر، 12میلیارد و 500میلیون بود که از این مبلغ 9میلیارد و900میلیون تومان مستمری مددجویان بوده است؛ ولی در این مدت حدود 14میلیارد تومان کمک‌های مردمی دریافت شده است که بیش از منابع دولتی است و پیش بینی می‌شود درآمدها به 60میلیارد در پایان سال خواهد رسید.
مدیرکل کمیته امداد قم بیان کرد: در سال جاری، 878مورد با اعتبار 4میلیارد وام کارگشایی اعطا شده است؛ همچنین به 201خانوار ودیعه 10 الی 15میلیونی مسکن اعطا شد و730میلیون تومان اجاره مسکن مددجویان پرداخت شده است.
وی ادامه داد: 1میلیارد و 580میلیون تومان هزینه درمان مددجویان در طول سه ماهه اخیر بوده است؛ همچنین 116مورد در سه ماهه اخیر کمک هزینه ازدواج با اعتباری حدود 400میلون تومان پرداخت شد.
**حمایت از 1200کودک مبتلا به سوءتغذیه
میرشکار تصریح کرد: 1200کودک استان قم که دچار سوءتغذیه بودند شناسایی شدند که بیش از 60درصد آنان نیز تحت پوشش کمیته امداد نبودند و ماهانه 100هزار تومان به حساب آنان واریز می‌شود.
وی اظهار کرد: در سال جاری 7طرح اشتغال زایی در 7روستا استان قم اجرایی می‌شود که باعث درآمدزایی و توانمندسازی روستاییان خواهد شد؛ همچنین وام کمیته امداد از 20میلیون تومان به 50میلیون تومان افزایش یافته است و 560نفر آماده دریافت این تسهیلات هستند.
مدیرکل کمیته امداد قم تصریح کرد: طلاق باعث ایجاد مشکلات اجتماعی بسیاری می‌شود و دلیل بسیاری از طلاق‌ها، اعتیاد است و افزایش آمار طلاق، هزینه‌های بسیاری را بر دوش کمیته امداد و دولت می‌گذارد و در این خصوص باید فرهنگ سازی درستی در این زمینه انجام شود تا شاهد اینگونه موارد نباشیم.
**هزینه تبلیغات کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی است
وی در خصوص هزینه تبلیغات کمیته امداد شفاف سازی کرد و گفت: هزینه تبلیغات کمیته امداد از محل اعتبارات دولتی تامین می‌شود و به هیچ عنوان حتی یک ریال نیز از محل اعتبارات کمک‌های مردمی صرف هزینه تبلیغات نمی‌شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ویزیت بیش از 4500 زائر در موکب درمانی قرارگاه اربعین

نوید اولین بارش پاییزی در استان قم

121 هزار تن از قم در سامانه سماح ثبت‌نام کردند

58 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

اعضای بدن تازه داماد قمی اهدا شد

اربعین کشتی نجات بشریت

مصرف‌کننده بهینه آب متناسب با سبک زندگی اسلامی نیستیم

128 روستای قم به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند

آبرسانی به 20روستای قم توسط تانکر

اصلاح 45نقطه حادثه خیز در محورهای قم

باید تا سال 1400 آبرسانی و برق‌رسانی به روستاهای قم تکمیل شود

آبرسانی به 20روستا قم توسط تانکر

سرانه فضای سبز شهر قم به 20 متر مربع رسید

رهبری: جریانی نخبگان را از ماندن دلسرد می‌کند

خلاء قانونی مصادره خودروهای حامل مواد مخدر برطرف شود

فعالیت در زمینه پیشگیری از اعتیاد باید جدی و مستمر باشد

یک تُن مواد مخدر در قم امحا شد

جوی آرام و آسمانی صاف در قم

تماس‌های غیرضروری اورژانس قم را زمین‌گیر کرده است

واژگونی خودرو درآزادراه قم - تهران دو کشته برجای گذاشت

147 هزار خانوار در قم اجاره‌نشین هستند

دو دهه انتظار برای تصویب قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان

پلیس اطفال باید در کشور راه اندازی شود

3کشته در تصادف خلجستان قم

فرماندار: مشکل آب شرب 33 روستای قم باید برطرف شود

تصادف در بخش دستجرد قم 3 کشته و 3 مصدوم برجای گذاشت

تصادف خودرو در خلجستان قم 3 کشته و 3 مصدوم بر جای گذاشت

آمار کودکان بازمانده از تحصیل در قم، صفر است

کاهش 17درصدی جرایم دانش‌آموزان در قم

82 دستگاه اتوبوس شهرداری قم به مهران اعزام شد

مراجعه به پزشکی قانونی قم 4 درصد افزایش داشت

کلاهبردار حرفه ای را شناسایی کنید

مدیریت بودجه اربعین ازاختیارات شهرداری است

71 درصد بودجه نیمه نخست سال 98 شهرداری قم محقق شد

تعداد استفاده کنندگان از سرویس مدارس قم 25 درصد افزایش یافت

اعزام 70 دستگاه اتوبوس از قم به مرز مهران

افزایش 4برابری زائران و 80درصدی صدور گذرنامه اربعین

پست قم آماده همکاری با بخش خصوصی فعال در حوزه حمل‌ونقل است

ابزارکار پلیس درماموریت‌ها معنویت و اخلاق باشد

صدور گذرنامه زائران اربعین 80 درصد افزایش یافت

مدیرعامل یک مؤسسه حقوقی در قم بازداشت شد

آبفای قم رتبه نخست صنعت آب و فاضلاب کشور را کسب کرد

آماده تأمین امنیت مرزها هستیم/ افزایش 80 درصدی صدور گذرنامه

پلیس ایران در جهان سرآمد است

ارائه خدمت به 21هزار معلول در قم

افزایش 12درصدی کشفیات موادمخدر

کاهش 11درصدی تصادفات فوتی در 6ماه نخست سال

هر واحد صنفی یک پایگاه فرهنگی انقلاب است

جمعیت زنان مطلقه تحت پوشش کمیته امداد قم 2 برابر شده است

1480واحد مسکونی در طرح اقدام ملی درقم تولید می‌شود