آخرين مطالب

طی مراسمی؛

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه معارفه شد سياسي

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه معارفه شد
  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و همچنین معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی مراسمی با حضور رئیس این دفتر معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام احمد واعظی در مراسم تکریم و معارفه معاون فضای مجازی، هنر و رسانه و رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تاریخ جمهوری اسلامی یک موقعیت را پیش روی روحانیت و افراد متدین گذاشت تا بتوانند بار جدیدی را در خصوص مجاهدت در راه خدا تجربه کنند.
وی گفت: جنس انقلاب و آرمان‌هایی که امام راحل در عالم تشیع پیش گرفتند، جنسی بود که بر خلاف جهت سکولار در دنیا است و استقرار چنین آرمان ها و دنبال چنین هدف هایی رفتن هم استقامت و هم صبر بلندی میخواهد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند در آیه 31 سوره محمد (ص) می فرماید «خداوند شما را مبتلا می کند و می آزماید تا مشخص شود چه کسی مجاهد و چه کسی صابر است».
وی با اشاره به مفهوم مجاهد و مجاهدت و جهاد در قرآن افزود: مجاهدت در سنت دینی ما منحصر به مصداق واحد نیست، صبر هم مصداق واحد ندارد، چرا که صبر در مقابل مشکلات، اموال و نفس توصیه شده است، لذا ما که در فضای انقلاب و اسلام زندگی می کنیم و با امام (ره) و انقلاب پیمان بسته ایم، باید مجاهد و صابر باشیم و به صورت جهادی به مسائل نگاه کنیم.
حجت الاسلام واعظی با تأکید بر اینکه انسان مزد صبر خود را می‌گیرد، اظهار داشت: همواره باید این سؤال را از خودمان بپرسیم که چقدر در راه خدا و در راه ایفای مسئولیت خود دچار صبر شده ایم؛ حضرت علی (ع) فرمودند: انسان خردمند، متکی و دلخوش به عمل خویش است و انسان نادان دلخوش به آمال و آرزوهایش است.
وی گفت: در 8 سال دفاع مقدس میدان قتالی که وجود داشت، میدان مجاهدین بود و مجاهده همان مبارزه‌ای بود که سر از زندان و اسارت در میآورد و اکنون که میدان جهاد فرهنگی و اعتقادی به روی ما گسترده شده، می طلبد که وارد این میدان شویم و ان شاءالله بتوانیم مقابل امام (ره) و پیشگاه امام زمان (عج) روسفید باشیم.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به برکت مسأله محوری، وظیفه سنگینی به دوش کشید و پیشرفت خوبی حاصل شده است، تصریح کرد: بنده شهادت به وجدان می دهم و به اطلاع می گویم که دفتر، مخصوصاً مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به سبب مسأله محوری رشد قابل توجهی پیدا کرده است، حتی کارشناسان ما رشد بالایی به برکت مسأله محوری و بار مسأله محوری پیدا کردند.
وی افزود: اگر مرکز برنامه ریزی پویا و قوی باشد، می تواند با پشتیبانی از برنامه‌ها و طرح های صفوف به این راه ادامه دهد.
حجت الاسلام واعظی در خصوص تکریم از رئیس جدید مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی و تعامل ایشان با رئیس سابق این مرکز تأکید کرد: فقدان منیت‌های ظاهری در حجت الاسلام عبدالله نظرزاده «رئیس جدید مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی» و درک از کمالات حجت الاسلام علیزاده «رئیس سابق این مرکز» همکاری خوبی بین این دو بزرگوار ایجاد کرد.
وی گفت: از ویژگی بسیار خوب حجت الاسلام نظرزاده تعلق سازمانی بالای ایشان است و این برای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مفید است که فرد خودش را از مجموعه بداند و ان شاءالله میدانی برای صبر و مجاهد بیشتر در کارها باشد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم موفقیت‌های دفتر را حاصل یک اصل مسلم دانست و تصریح کرد: اگر زحمات مدیران میانی و خدمات کارکنان و کارشناسان نمونه و خدوم نباشد، کار به جایی نمی رسد و اگر دفتر تبلیغات اسلامی کاری را انجام داده و رضایت مقام معظم رهبری را جلب کرده و ایشان در جلسه اخیر نیز به کرات به این رضایت اشاره فرمودند، نشان از زحمات همکاران نمونه است که برخوردار از فضل، تقوا و متنعم از نعمت مدیریت هستند.
وی با اشاره به اینکه دفتر تبلیغات اسلامی سال‌هاست در فضای مجازی کار می‌کند و بناست یک ارتقای خاصی پیدا کند، افزود: از دو سال پیش طرح تأسیس معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دنبال شد و به دنبال فردی توانا هم بودیم و هیأت محترم امناء نیز تأکید ویژه بر عملیاتی شدن آن داشتند ولی چون مسأله محوری کار سنگینی بود و نیاز به ریل گذاری داشت و بعد از 5 سال این ریل گذاری انجام شد، اکنون این مجال فراهم شده تا در فضای مجازی، ظرفیت ها و کارها را ارتقا ببخشیم.
حجت الاسلام واعظی با تأکید بر اینکه فضای مجازی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پیشبرد اهداف دفتر مثل خونی می‌ماند که باید در رگ‌های دفتر جاری شود، اظهار داشت: نباید فضایی ایجاد کنیم که به علت اینکه یک معاونت تأسیس شده، دیگر صفوف کاری به معاونت فضای مجازی نداشته باشند و فعالیت های خود را زمین بگذارند.
وی با بیان اینکه معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه تأسیس شده تا استمداد فضای مجازی را در دفتر و کشور تقویت کند، خاطرنشان کرد: تأسیس معاونت جدید، نادیده گرفتن ظرفیت های جدید نیست، بلکه باید ظرفیت های جدید را به کار گرفت و از تمام ظرفیت های موجود استفاده شود.
هدف همه مجموعه‌های متولی تدین این است که تراز دینداری جامعه ارتقاء پیدا کند
حجت الاسلام مهدی علیزاده نیز در این مراسم اظهار داشت: بیش از 6 سال در سمت مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی در خدمت همکاران تلاش کردم و مهمترین رسالت ما در بحث مهم مسئله محوری که کاری جدید بود و بسیاری از سکان داران کشور به ریاست دفتر تبلیغات اسلامی گفته بودند این کار را انجام دهند و وظیفه ما مدل سازی، مستقر کردن و پیوند زدن این اندام واره جدید به پیکر مجموعه بود.
وی گفت: کار پیچیده و سنگینی در مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی داشتیم و سعی کردیم زمینه را برای ورود استعدادها آماده کنیم که با اخلاص و فرهنگ جهادی پای کار بودند و بتوانیم پاسخگوی خون شهدا و مجاهدت های سترگ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) باشیم.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به جهت تقدیر از همکاران مجموعه مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی تصریح کرد: در اداره کل راهبردی، گروه آینده پژوهی را راه اندازی کردیم، یک پروژه کلیدی را انتخاب کردیم که به آینده مسئله محوری دفتر تبلیغات اسلامی گره می خورد.
وی گفت: امر تدین، مقوله‌ای است که ما به عنوان متولی رسمی این امر مقدس، مسئول این هستیم که مردم تدینشان به کدام سمت می‌رود و اینکه بدانیم چه اتفاقی در حال افتادن است؛ هدف همه مجموعه‌های متولی تدین این است که تراز دینداری جامعه ارتقاء پیدا کند.
حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه در اداره راهبردی حدود 10 پروژه کلیدی را دنبال کردیم، اظهار داشت: در بحث مدیریت استعداد در خدمت معاونت منابع انسانی و پشتیبانی بودیم و در موضوع مدیریت دانش، پنل مدیریت دانش را تکمیل کردیم؛ بحث بسیار مهم مدل سنجش اثربخشی اقدامات که بزرگواران در دفتر مقام معظم رهبری می فرمودند که روی زمین مانده و یکی از نقاط کور سکانداری فرهنگی کشور است و هنوز نتوانسته به یک نرم افزار کلی برسد.
وی افزود: ارزیابی سامانه مسئله محوری در اداره کل راهبردی سپرده شد و در حال بهره وری است و در اداره کل رصد 66 محصول به عنوان برون داد و خروجی در سه قالب گزارش تحلیلی، رصد میدانی و پیمایش اجرا کردیم.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه با تأکید بر اینکه که ما امروز می توانیم با دو رویداد بزرگ سازمان سرمان را بالا نگه داریم، تصریح کرد: امروز دفتر تبلیغات اسلامی به بحث بودجه ریزی عملیاتی و سامانه نظام ارزیابی مسلح است که دو عمل کاملاً پیشتازانه و ملی است که این دو ابزار پرقدرت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی است که جای تقدیر و تشکر از عزیزان ما در اداره کل بودجه، نظارت و ارزیابی و ساختارها و قوانین در معاونت منابع انسانی و پشتیبانی دارد.
وی ادامه داد: در حوزه فناوری اطلاعات حرکت خیلی جدی اتفاق افتاد و 20 سامانه را به 40 سامانه رساندیم و همچنین انبار داده ها را طراحی و اتاق سرورها را با امنیت بالا اجرا و راه اندازی کردیم؛ در حوزه فرایندها، پروسه های چرخه مربوط به قطب ها اتفاق افتاد و آموزش و بکارگیری اتوماسیون اداری انجام شد.
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه امروز به لحاظ ریخت شناسی اجتماعی با جامعه شبکه ای روبرو هستیم، اظهار داشت: در دنیا می گویند دولتها و ملت ها و شهروندهایی بوجود آمده که طرف شهروند مملکتی است بنام فیس بوک و یا توئیتر و در پلت فرم های بزرگ اتفاقاتی افتاده که زندگی در فضای رئال هم تحت تأثیر قرار گرفته و مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید انقلاب بزرگی به بزرگی انقلاب اسلامی اتفاق بیافتد.
وی گفت: ابزار کارآمد هنر که می تواند نظام ابلاغ و بلاغ دین را کارآمدتر بکند، باید مورد تأیید و تأکید قرار بگیرد و امروز باید فضای هنری جدی گرفته شود.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امروز دنیا با امپراطوری رسانه ای در حال کنترل، هدایت و اجماع سازی است، خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یک مجموعه پیشتار انقلابی شایستگی این را دارد که در فضای رسانه هم پیشتاز باشد و تحت هدایت ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی که ان شاءالله با عنایت حضرت ولی عصر (عج) در خدمت مجموعه هستم.
معارفه رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی خوب در دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در حال یک تحول بسیار مناسب و مثبتی برای الگو قرار گرفتن برای مجموعه های دیگر است.
حجت الاسلام عبدالله نظرزاده اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی ظرفیت نیروی انسانی خوبی را در اختیار دارد که اگر در مجموعه های دیگر حاضر بودند، توانایی هدایت یک مرکز برنامه ریزی را داشتند.
وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حال یک تحول بسیار مناسب و مثبتی برای الگو قرار گرفتن برای مجموعه های دیگر است، گفت: ما در رابطه با سامانه هایی که در اختیار داریم، مشتری هایی برای آنها وجود دارد که جای افتخار است که هم خودمان از این ظرفیت بهرهمند هستیم و هم اینکه می توانیم به سایر مجموعه های فرهنگی و مذهبی کمک کنیم.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی با بیان اینکه در این 5 سالی که در خدمت حجت الاسلام علیزاده بودیم، بسیار استفاده کردم و یاد گرفتم، گفت: از این به بعد هم از مشاوره های ایشان که بنیانگذار و ریل گذار این دوره در مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی بوده اند، استفاده خواهیم کرد.
حجت الاسلام نظرزاده ضمن درخواست همکاری از همه معاونین و شعب و صفوف دفتر، خاطرنشان کرد: ان شاءالله بتوانیم یک سازمان یکدست در خدمت فرهنگ و جامعه قرار بگذاریم و از اعتماد رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تشکر می کنم و از تجربیات ریاست قبلی مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز استفاده خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روایت موکبی که 4 جوان قمی در طریق الحسین(ع) برپا کردند

بررسی مشکلات ورزش قم ازدیدگاه کارشناسان و اعضای خانه احزاب

جان باختن دانش آموز قمی در سالن ورزشی در دست پیگیری است

موضوع جانباختن دانش آموز قمی در سالن ورزشی درحال پیگیری است

موضوع جان باختن دانش آموز قمی در سالن ورزشی درحال پیگیری است

مراحل ساخت تله‌فیلم «یاسین» با موضوع اربعین نهایی شد

نهضت حسینی(ع) مبتنی بر عفو و گذشت است/ مصادیق عفو در قرآن

تاکنون 130 هزار تن از مردم قم در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند

تئاتر امیرکبیر درقم به روی صحنه رفت

تاکنون 130 هزار تن از مردم قم در سامانه سماح ثبت نام کردند

947 هزار زائر از مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات اعزام شدند

97 آهن فروشی در شهرک صنوف قم مستقر شده است

10 هزار اثر فرهنگی و تاریخی در موزه حرم حضرت معصومه(س) نگهداری می‌شود

پایان چشم انتظاری در عمود 1407

پاریس: روح‌ الله زم در فرانسه پناهنده بود

هدف انسان در کارها باید کسب رضای الهی باشد

تشویق سرمایه‌گذاران مهمترین راهکار مقابله با جنگ اقتصادی است

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان موتور محرکه توسعه قم است

کاهش 4 درجه‌ای دمای هوای قم در روزهای آینده

بانک‌ها به فکر اقشار ضعیف جامعه باشند

آخرین تصویر از روح الله زم قبل از بازداشت

اعضای هیات بازرسی ستاد انتخابات قم معرفی شدند

آخرین وضعیت درمانی آیت‌الله امینی

دانشگاه‌ها در تبیین راهکارهای علمی توسعه قم نقش‌آفرین باشند

تقدیر مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه از نیروهای اطلاعاتی سپاه پاسداران

ادعای فیگارو درباره دستگیری روح الله زم

دیدار روح‌ الله زم با آیت‌ الله سیستانی تکذیب شد

برادر رئیس جمهور به زندان رفت

حال عمومی آیت الله امینی رو به بهبود است

تقدیر مجمع نمایندگان طلاب و فضلا از نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران

آیت الله امینی به زودی از بیمارستان مرخص می‌شود

تلاش آمریکا و صهیونیست‌ها برای سوء استفاده از جریانات اخیر عراق

ادعای فیگارو درباره دستگیری ورح الله زم

عیادت استاندار قم‌ از آیت‌الله امینی

روحانی از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کرد

ضریب ایمنی شهرک صنعتی شکوهیه قم بهبود می‌یابد

وزیر بهداشت لبنان به قم سفر کرد

ساخت و ساز در قم 30 درصد رشد یافت

237 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم جذب شد

بازارچه صنایع دستی در قم دایر شود

انسان باید عمر خود را در راه اسلام و خدمت به‌ نظام صرف کند

استاندار قم از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کرد

قدردانی آیت‌الله نوری همدانی از اقدام اطلاعاتی اخیر سپاه

عدم حضور مسئولان آستان حضرت معصومه(س) درجلسات پروژه تقاطع کیوانفر

بازرسان نظارتی در مراکز تجاری قم مستقر می‌شوند

18 طرح گردشگری قم تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد

کار جالب کودکان عراقی در طریق العلما

پیاده روی اربعین یک حرکت سیاسی مهم است/ تأکید بر توجه به قوانین

بستری شدن آیت‌الله امینی در یکی از بیمارستان‌های قم

اقدام سپاه در دستگیری مزدوران ضد انقلاب قابل‌تقدیر است