آخرين مطالب

اقتصادي

630 میلیارد تومان پروژه در صنعت برق قم عملیاتی می‌شود

عصر قم - مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: تا کنون 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه توزیع برق قم سرمایه‌گذاری شده و به زودی 630 میلیارد تومان پروژه در صنعت برق قم عملیاتی می‌شود.

آینده اقتصاد ایران از مسیر بورس خواهد گذشت

عصر قم - یک تحلیل‌گر و کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه آینده اقتصاد ایران از مسیر بورس خواهد گذشت، گفت: با جوان شدن کشور، جهت‌گیری اقتصاد ایران از بانک محوری و بازار پول به سمت بازار سرمایه و بورس تغییر مسیر خواهد داد.

پنج طرح صنعت برق قم به بهره برداری رسید

عصر قم - پنج طرح صنعت برق قم با اعتبار 2 هزار و 260 میلیارد ریال روز سه شنبه با حضور همایون حائری معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو در قم به بهره‌برداری رسید.

قمرود قطب پرورش شتر استان قم است

عصر قم - قم - رئیس مرکز جهاد کشاورزی قمرود گفت: این منطقه قطب پرورش شتر در قم است و حدود 70 درصد فعالیت‌های مرتبط با پرورش شتر استان درآن انجام ‌می‌شود.

شترداری جز مشاغل سنتی مردم بخش مرکزی استان است

عصر قم - قم - کارشناس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ شترداری جز مشاغل سنتی مردم بخش مرکزی استان است و هم اکنون بیش از هفت هزار نفر شتر در این منطقه پرورش می‌یابد.

باغداران قمی در برداشت محصول انار تسریع کنند

عصر قم - سامانه تهک کشاورزی استان قم به علت شروع بارندگی و احتمال خسارت ترک‌خوردگی میوه انار، تسریع در برداشت این محصول را به باغداران قمی توصیه کرد.

مشخصات پنج هزار انبار در سامانه جامع قم ثبت شد

عصر قم - معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: طبق اعلام دبیرخانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز قم تا بیست و ششم شهریورماه سال جاری مشخصات پنج هزار و 46 انبار در سامانه جامع انبار این استان ثبت شده‌است.

ایجاد 780 شغل توسط بنیاد برکت در روستاهای قم

عصر قم - معاون توسعه‌ی کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) عنوان کرد: با فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 780 شغل در استان قم ایجاد می‌شود.

7300 واحد دامداری در قم فعال است

عصر قم - قم - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ در حال حاضر هفت هزار و 300 واحد دامداری صنعتی، نیمه‌صنعتی و سنتی در قم فعالیت می‌کند.

نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی در قم اجرا می‌شود

عصر قم - قم- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: از فرصت ایجادشده از تحریم‌های صنعتی، نهضت داخلی سازی قطعات صنعتی در این استان اجرا و باقدرت دنبال خواهد شد.

400 واحد صنعتی طی 2 سال اخیر در قم ایجاد شد

عصر قم - قم ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به عملکرد دولت دوازدهم در این استان گفت: در 2 سال گذشته 400 واحد صنعتی جدید در قم ایجاد و به بهره‌برداری رسیده است.

جنگ اقتصادی کنونی نیازمند قوانینی درحمایت از تولید است

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم افزود: جنگ اقتصادی کنونی نیازمند قوانین جدید و متناسب با این شرایط است که باید با درک صحیح شرایط کنونی، قوانین را به نفع تولید منعطف کرد.

81 درصد راه های قم در 40 سال گذشته احداث شده است

عصر قم - قم- ایرنا- معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: طول راه های این استان یک هزار و 804 کیلومتر می باشد که 81 درصد آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در 40 سال گذشته احداث شده است.

24 کیلومتر از محورهای روستایی قم آسفالت می‌شود

عصر قم - قم- معاون فنی و امور پیمان های اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت: تا پایان امسال 24 کیلومتر از محورهای روستایی این استان که در بخش‌های جعفریه، ‌کهک و مرکزی قرار دارد، آسفالت خواهد شد.

ورودی محور جعفریه به قم تا پایان سال اصلاح شود

عصر قم - قم- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: با توجه به حجم آمدوشدهایی که در محور قم- جعفریه صورت می‌گیرد، ورودی این محور باید تا پایان سال و قبل از آغاز مسافرت‌های نوروزی اصلاح شود.

کشتار دام در قم 34 درصد کاهش نشان می‌دهد

عصر قم - قم- مدیرکل دامپزشکی قم گفت: در نیمه نخست امسال کشتار دام سبک 34 و کشتار دام سنگین 28 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال در این استان کاهش‌یافته‌است.

5830 تخلف توسط بازرسان سازمان صنعت قم ثبت شد

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: بازرسان این سازمان از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه، پنج هزار و 830 تخلف صنفی را ثبت کردند.

1021 واحد صنعتی در قم فعال است

عصر قم - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: 1021 واحد صنعتی با 29هزار نفر اشتغال‌زایی در قم فعال است که این ظرفیت مهم اقتصادی نیازمند ارتقای ایمنی در همه ابعاد است.

5 روز بازار درقم استانداردسازی شد

عصر قم - قم- معاون خدمات شهری شهرداری قم گفت: 11 روز بازار درسطح شهر قم فعال است که از این بین 5 روز بازار استانداردسازی و فعالان آنان ساماندهی شدند.

قم به یکی از قطب های کشت گلخانه کشور تبدیل می شود

عصر قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و تنش های محیطی در قم، توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار قرار دارد و این استان در آینده نزدیک به یکی از مهمترین قطب های مهم کشت گلخانه ای کشور تبدیل می شود.

توسعه حمل‌ونقل ریلی قم برای سرمایه‌گذاران توجیه شود

عصر قم - قم – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم با تاکید بر فراهم شدن شرایط لازم برای توسعه حمل‌ونقل ریلی در این استان گفت: این موضوع باید به لحاظ اقتصادی برای سرمایه‌گذاران متقاضی توجیه شود.

نیوکاسل، 180هزار مرغ گوشتی در قم را تلف کرد

عصر قم - مدیرکل دامپزشکی استان قم با بیان اینکه به دلیل شیوع بیماری نیوکاسل، درصد تلفات مرغ گوشتی در استان قم در شش ماه اول نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد، گفت: کل تلفات مرغ گوشتی در استان قم به واسطه بیماری نیوکاسل 180 هزار قطعه مرغ است.

210 خانوار قمی در امر پرورش شتر فعالیت دارند

عصر قم - قم - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: 210 خانوار قمی در امر پرورش شتر در سطح مناطق مختلف استان،‌ فعالیت می‌کنند.

176 میلیون خط تلفن همراه با بیش از 115 میلیون کاربر فعال در کشور

عصر قم - تهران- سازمان تنظیم مقررات در تازه‌ترین گزارش خود، شاخص‌های آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان سه ماه نخست امسال اعلام کرده‌ است. گزارش‌هایی خدمات ارتباطی (تلفن ثابت و همراه)، خدمات پهن‌باند و خدمات پستی بررسی کرده و عدد و رقم جالبی از ترافیک ورودی و خروجی مکالمات بین اپراتورها را نشان می‌دهد.

اجرای طرح تغییر الگوی کشت افزایش درآمد کشاورزان قمی را درپی دارد

عصر قم - قم - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ اجرای طرح تغییر الگوی کشت که طی سال های اخیر با پشتیبانی دولت در قم آغاز شده است علاوه بر کاهش مصرف آب و ارتقا بهره وری،‌ با کمک به اقتصادی شدن فرآیند تولید محصولات، افزایش درآمد کشاورزان استان را در پی داشته است.

3300 شغل 6 ماه نخست امسال در قم ایجاد شد

عصر قم - قم – رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: در 6 ماه نخست امسال، سه هزار و 300 فرصت شغلی جدید با سرمایه‌گذاری هفت هزار و 780 میلیارد ریال در استان ایجاد شده است.

4500 تن گوشت گوساله در مجتمع دامشهر تولید می‌شود

عصر قم - قم - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در سال جاری چهار هزار و 500 تن گوشت گوساله و 840 تن گوشت گوسفند در مجتمع دامشهر تولید می‌شود.

2.8درصد صنایع و واحدهای تولیدی کشور در قم است

عصر قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم با اشاره به 2هزار و 300 واحد صنعتی در این استان گفت: قم 2.8درصد سهم صنعت کشور را به خود اختصاص داده است.

727 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در بخش صنعت قم مصوب شد

عصر قم - قم - رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت:‌ در 6 ماه نخست سال جاری، تسهیلات رونق تولید برای 20 واحد صنعتی استان به مبلغ 727 میلیارد ریال و تثبیت اشتغال 887 نفر مصوب و به بانک‌های عامل معرفی شد.

نرخ بالای اجاره‌نشینی در قم/وجود 45هزار واحد مسکونی خالی

عصر قم - مدیر کل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اینکه 45 هزار واحد خانه خالی در استان وجود دارد، تصریح کرد: با وجود احداث 43هزار واحد مسکن مهر و 45هزار واحد خانه خالی، اما 147 هزار خانوار اجاره‌نشین در شهر قم وجود دارد.

توسعه روستاهای قم پس از انقلاب با ایجاد کسب و کار دنبال شد

عصر قم - قم- مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری قم گفت: ایجاد اشتغال از جمله مهمترین راهکارهای حفظ جمعیت روستاهاست و به همین دلیل سیاست های توسعه روستایی در این استان پس از انقلاب اسلامی با ایجاد کسب و کار پایدار دنبال شد.

قم از نظر تورم نقطه به نقطه وضعیت مطلوبی دارد

عصر قم - قم- فرماندار قم گفت: قم درمقایسه با سایر استانهای کشور از نظر تورم نقطه به نقطه وضعیت مطلوب‌تری دارد که یکی از عوامل مهم آن جاری بودن روحیه انصاف در بین اصناف است.

ساير مطالب

120 هکتار گلخانه در قم احداث می‌شود

دبی آب سد 15 خرداد برای تامین حقابه دریاچه نمک کافی نیست

استفاده کشاورزان از حقابه رودخانه قمرود قم به نفع محیط زیست است

ازپرداخت 5 میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی تا شناسایی 250 واحد صنعتی راکد درقم

مساله مالیات از منظر فرهنگی برای مردم تبیین شود

حمایت از کارآفرینان و فعالان اقتصادی در دستور کار دولت است

40 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد

ضرورت ارائه مشوق‌های مالیاتی برای فعالان عرصه‌ی تولید

کیفیت محصولات گلخانه‌ای در قم پایش می‌شود

مشکلات دامداران منطقه دامشهر قم برطرف می‌شود

جمعیت دام سبک کشور 30 درصد افزایش یافته‌ است

رئیس سازمان صمت: 250 واحد صنعتی راکد در قم شناسایی شد

افزایش تمایل خانواده‌های بجنوردی‌ به خرید نوشت‌افزار ایرانی

دستور توقف 24 مورد عملیات ساختمانی در قم

تکمیل حلقه‌های تولید اولویت سرمایه‌گذاری در قم است

قم، دومین استان کشور از نظر مطلوبیت تورم نقطه به نقطه

لزوم واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی

نجات کشاورزی قم با عبور از آبیاری سنتی

سلام تلخ «ماه مدرسه» به جیب خالی مردم/ تأکید بر خرید کالای ایرانی

10 طرح تولیدی با اشتغال 337 تن در قم تکمیل می‌شود

تکمیل حلقه های تولید اولویت سرمایه گذاری در قم است

خط‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان قطعا احداث می‌شود

برخورد با عرضه‌کنندگان البسه با علائم نامتعارف و ممنوعه در قم

بانک ملی 543 میلیارد ریال وام ازدواج درقم پرداخت کرد

25 هزار هکتار از مزارع قم به زیر کشت پاییزه رفت

طرح جدید نظام بانکی، باعث ایجاد مشکلات جدید می‌شود

فرهنگ سازی برای مصرف کالاهای ایرانی وظیفه ای همگانی است

توسعه و رونق صنایع دستی استان با احداث شهرک زائر

بیم و امیدهای رونق تولید/ شرکت‌های دانش بنیان کلید توسعه اقتصادی

لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی برای شناخت ظرفیت‌های تولیدی استان/ اجرای طرح همیار تولید ملی در مدارس

توزیع نهاده‌های دامی در قم بدون توقف ادامه دارد

بازار مرغ درقم مطلوب است

50 درصد ازمرغ تولیدی باید با قیمت تنظیم بازار عرضه شود

متوسط قیمت کالاها در استان، پایین‌تر از متوسط کشوری است/ کنترل قیمت مرغ در قم

طرح و ایده‌ی تولیدی خود را به کجا ارائه دهیم؟

توجه به صنعت گردشگری مذهبی توسعه اقتصادی قم را تحقق می بخشد

تسهیلات بانکی سه واحد بوم گردی در آستارا پرداخت شد

روند کارآفرینی درقم تقویت می‌شود

سالانه 50 واحد صنعتی قم برای کاهش آلایندگی حمایت می‌شوند

872 انبار در سامانه جامع انبارهای قم تایید شد

روند احداث گلخانه در قم سرعت می‌گیرد

فرودگاه برای قم ضروری است/ توصیه به رئیس جمهور

تحقق اقتصاد مقاومتی، نیازمند حضور فعال بخش خصوصی است

ظریف : دیدار بین روحانی و ترامپ قابل تصور نیست

احداث 120 هکتار گلخانه در سال 98

بهره‌برداری از 27پروژه در بخش کشاورزی قم در هفته دولت

افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های ریلی، صنعتی و آموزشی در قم

ارائه طرح جامع بانکداری اسلامی از حوزه

طرح جدید بانکداری نواقص گذشته را برطرف نکرده است

شناسایی 250 واحد صنعتی راکد در قم/ احیای 11 واحد طی امسال

لزوم فرهنگ‌سازی مناسب در امر قرض الحسنه

پرچم‌داری قم در راهبرد تغییر الگوی کشت با مشارکت دولت

حال صنعت چوب قم خوب نیست/خام فروشی 75درصد تولیدات چوبی استان

87 طرح عمرانی در بخش کهک قم به بهره برداری رسید

مدیریت واحدی در حوزه توسعه روستایی وجود ندارد

تشکیل 2072 پرونده برای بنگاه‌های اقتصادی در قم

جای خالی توسعه روستا در سیستم اداری کشور

کشاورزی قم با پشتیبانی دولت مسیر تحول را طی می‌کند

400 واحد صنعتی طی 2 سال اخیر در قم ایجاد شد

17 طرح صنعتی هفته دولت در قم به بهره‌برداری می‌رسد

از افتتاح تولید انواع فیبر نوری در قم تا 200 طرح آماده بهره برداری

27 طرح کشاورزی به مناسبت هفته دولت در قم به بهره‌برداری می‌رسد

عوارض مجتمع های پزشکی قم باید به صورت تجاری محاسبه شود

واحد تولیدی انواع فیبر نوری در قم افتتاح شد

107 طرح عمرانی دربخش مرکزی قم به بهره‌برداری می‌رسد

ایجاد حادثه در واحدهای صنعتی قم بیش از حد طبیعی است

شترداری جز مشاغل سنتی مردم بخش مرکزی استان است

اهمیت نقش فرهنگ سازی در راه رسیدن به رونق تولید

2135000 راس دام در روستاهای قم واکسینه شد

مشکلی برای تأمین واکسن دام و طیور در قم وجود ندارد/کمبود کشتارگاه

یک زن درویش از زندان آزاد شد

پیش بینی وزش باد در روزهای آینده/توصیه های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

لزوم تشدید نظارت بر ساختمان‌سازی در شهرک‌های صنعتی قم

محسن رهامی : مراجع قول رفع حصر را داده‌اند

شورای فقهی استاندارد حلال در قم ایجاد می‌شود

کاهش تصادفات جاده‌ای استان قم نسبت به میانگین کشوری در 4ماه نخست سال جاری

1 هزار و 80 میلیارد تومان اعتبار جذب رونق تولید در قم می شود

مشکلات ایمنی در شهرک صنعتی شکوهیه قم جدی است

945 نفر مددجوی کمیته امداد قم، وام اشتغال دریافت کردند

بانک های قم،در پرداخت تسهیلات اشتغال، عملکرد خوبی نداشتند

اجرای طرح رتبه بندی مرغ در قم/ فعالیت 15 اکیپ نظارتی در عید قربان

قم، رتبه دوم تولید فولاد کشور

قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب/حضور دلالان در نمایشگاه‌ عرضه مستقیم کالا

500 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام عمرانی در کشور وجود دارد

جهاددانشگاهی سهم مهمی در تحقق نهضت داخلی‌سازی و تولید فناورانه دارد

مدیرکل راهداری: پایانه بار در قم احداث می‌شود

قیمت مرغ همچنان بالاتر از نرخ مصوب/حضور دلالان در نمایشگاه‌ عرضه مستقیم کالا

جهاددانشگاهی سهم مهمی در تحقق نهضت داخلی‌سازی و تولید فناورانه دارد

70 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای قم پرداخت شده است

صنایع آلاینده مجوز فعالیت در قم را دریافت نمی‌کنند

برگزاری دوره های آموزشی تخصصی ویژه صادرکنندگان قمی

300 واحد تولید کفش و 10 واحد چرم در قم معطل مواد اولیه داخلی

پاکستان چهارمین اولویت صادراتی کشور

روزانه 200 تن تخم‌مرغ در قم تولید می‌شود

واگذاری 300 هکتار از اراضی شهر فرودگاهی به شهرداری قم تصویب شد

17 میلیارد تومان برای امهال بدهی کشاورزان قمی اختصاص داده شد

سیب زمینی ارزان می‌شود

پوشاک قاچاق 20 درصد ظرفیت بازار لباس قم را اشغال کرده است

نبود اعتبار مشکل ایمن سازی مسیر دسترسی به بیمارستان امام رضا قم

تحقق رونق تولید نیازمند کاهش هزینه‌ها در واحدهای صنعتی است

توقیف 824 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در قم

ناوگان راهداری قم با تجهیزات جدید توانمندتر شد

توسعه گلخانه‌ عامل رونق کشاورزی بخش جعفریه قم است

راهبرد فرهنگ سازی مصرف کالای ایرانی در قم عملیاتی می شود

توسعه گلخانه‌ جایگزین مناسب کشت‌های سنتی

ریل‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان برای عبور از گردنه تحریم

دستگاه‌های اجرایی قم مورد ارزیابی مدیریت سبز قرار می‌گیرند

کارخانه تفکیک پسماند در قم به بهره‌برداری می‌رسد

رها سازی حقابه برای حیات کشاورزی قم ضروریست

100 هکتار از مراتع قم دچار آتش سوزی شد

گلخانه اکسیر حیات‌بخش کشاورزی در دل کویر قم

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

هزینه های تولید تا 70 درصد افزایش داشته است

عده ای در جایگاه امن اقتصادی،خبری از تورم و جنگ اقتصادی ندارند

رونق صادرات با مبادلات پایاپای در حال پیگیری است

مالیات بر ارزش افزوده،گریبان تولید را گرفته است

6 هزار و 400 معدن در کشور فعال است

تولیدکنندگان و صنعتگران؛ جهادگران جنگ اقتصادی

یک واحد غیرمجاز تولید و پخش داروهای گیاهی در قم پلمب شد

نرخ سرویس مدارس قم 18 درصد افزایش یافت

50 مگاوات برق قم از طریق تولید پراکنده تامین می شود

صادرات 64 میلیون دلار کالای تولیدی قم

افتتاح 10 پروژه اقتصادی با 337نفر اشتغال در قم

10 طرح تولیدی با اشتغال 337 تن در قم تکمیل می‌شود

64 میلیون دلار کالا در سه ماه نخست امسال از قم صادر شد

100 میلیون دلار حجم صادرات سالانه صنعت کفش قم است

استفاده از لامپ‌های پرمصرف برای روشنایی معابر قم/هزینه بالای تعویض، بهانه شرکت برق

سرگردانی در بازار گردشگری سلامت در قم/ ارزآوری در شرایط تحریم

شهرک خودرویی قم به بهره‌برداری رسید/ فعالیت 34 واحد نمایشگاهی

از ابلاغ 34 پروژه اقتصاد مقاومتی تا صدور14 مجوز احداث نیروگاه خورشیدی درقم

قطعه سازان قم آماده داخلی سازی تجهیزات خودرو هستند

خرید گندم از مرز 4.5 میلیون تن رد شده است

بهره‌برداری و آغاز به کار 222 پروژه در دهه کرامت

بستر فعالیت‌های پررونق اقتصادی در خلجستان قم فراهم است

بانکهای قم از چرخه تولید حمایت می‌کنند

630 هکتار باغ گیلاس بارور در قم وجود دارد

نیمی از تخم مرغ تولیدی قم به خارج از استان صادر می شود

توقیف دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در قم

18 هزار تن طالبی از مزارع کشاورزی قم برداشت می شود

آغاز پرداخت تسهیلات مشارکتی ساخت و ودیعه مسکن

400 فقره تسهیلات مشارکتی ساخت و ودیعه مسکن در قم پرداخت می شود

از سرمایه‌گذاری 12 میلیارد ریالی تا 64 درصد پیشرفت ساخت متروی قم

رعایت حد مجاز مصرف برق، مانع از خاموشی در قم خواهد شد

ایجاد بیش از 2هزار شغل در روستاها

مسیح علی‌نژاد، منبع اطلاعاتی دولت آمریکاست؟!

300 هزار فرصت شغلی در مناطق روستایی کشور ایجاد می‌شود

هزار و 107 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت می شود

18 هزار مورد بازرسی از اصناف قم انجام شد

یک هزار و 107 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در قم پرداخت می شود

فراخوان طرح راه‌اندازی مشاغل خانگی زنان خانوار اعلام شد