پایگاه خبری تحلیلی عصرقم

آخرين مطالب

علمی

تاکید یک مسئول بر لزوم بومی شدن تکنولوژی فضای مجازی در کشور

عصر قم - ایسنا/قم دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: غیر از چین، سایر کشورها تحت تاثیر این جریانات مجازی که تحت نظر آمریکاست، قرار دارند. به تدریج ما شاهد مشارکت خارجی ها در حکومت کشور هستیم، به حدی که در انتخابات عامل خارجی یک بازیگر برجسته است و نقش مداخله گرانه دارد.

تاکید دبیر شورای عالی فضای مجازی بر لزوم بومی شدن تکنولوژی فضای مجازی در کشور

عصر قم - ایسنا/قم دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: غیر از چین، سایر کشورها تحت تاثیر این جریانات مجازی که تحت نظر آمریکاست، قرار دارند. به تدریج ما شاهد مشارکت خارجی ها در حکومت کشور هستیم، به حدی که در انتخابات عامل خارجی یک بازیگر برجسته است و نقش مداخله گرانه دارد.

راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین(ع) اولویت طرح های درمانی قم است

عصر قم - قم- رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: راه اندازی بیمارستان امیرالمومنین (ع) اولویت اول طرح‌های عمرانی قم است و تاکنون خیرین سلامت 70 میلیارد تومان درآن هزینه کرده‌اند.

بازگشایی فروشگاه مرکزی کتاب شهید سلیمانی در مسجد مقدس جمکران

عصر قم - ایسنا/قم با توجه به رویکرد انتشارات جمکران در تقویت کمی و کیفی ارائه کتاب‌های فرهنگ مقاومت، همچنین مسجد جمکران به عنوان آخرین مکان عبادی در تشییع جنازه مبارک شهید سلیمانی، مقرر شد این مجموعه به نام این شهید متبرک شود.

22 بهمن، مظهر نمایش قدرت نظام و جبهه انقلاب است

عصر قم - ایسنا/قم مدیر فرهنگی دانشگاه صنعتی قم گفت: 22 بهمن، مظهر نمایش قدرت و اقتدار نظام و جبهه انقلاب است و مردم در این روز، با حضوری پرشور و گسترده، پاسخی کوبنده به ایادی استکبار جهانی می‌دهند.

دورهمی کسب و کارهای نوپای قرآنی برگزار شد

عصر قم - ایسنا/قم اولین و دومین دورهمی کسب و کارهای نوپای قرآنی با موضوع «خلاقیت و چالش‌های سازمانی» و «اعتبارسنجی ایده‌ها» در مرکز فناوری اطلاعات جهاد دانشگاهی قم برگزار شد.

نسبت سنجی خلق پول با عدالت در قم

عصرقم- نشست هم‌اندیشی «نسبت سنجی خلق پول با عدالت» با حضور کارشناسان برجسته حوزووی کشور در عرصه اقتصاداسلامی برگزار می‌‎شود.

کتاب‎سوزی را به حساب دین و روحانیت نگذاریم

عصر قم - قم- عضو شورای جامعه المصطفی العالمیه(ص) با بیان این‌که سوزاندن کتاب مرجع پزشکی را نباید به حساب دین و روحانیت گذاشت، گفت: این کار ارتباطی به روحانیت ندارد، یک رفتار سلیقه‌ای و شخصی می‌باشد و فرد خاطی باید از جامعه به‌ویژه جامعه پزشکی عذرخواهی کند.

مرکز مدیریت حوزه: تعرض اخیر به علم پزشکی جاهلانه و محکوم است

عصر قم - قم - مرکز مدیریت حوزه های علمیه در بیانیه ای اعلام کرد: حوزه های علمیه و بزرگان آن و شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه، حرکت ناپسند و جاهلانه اخیر در تعرض به یکی از متون مهم علم پزشکی را که در فضای مجازی انتشار یافته است ناروا می دانند و آن را محکوم می نمایند.

استاندارد افلاتوکسین در شیر ایران معادل اروپا و اطمینان‌بخش است

عصر قم - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: میزان افلاتوکسین در صنعت لبنیات آمریکا 10 برابر بیشتر از میزان این سم در شیر ایران است و به دلیل استانداردهای سخت گیرانه موجود در کشور، این میزان در کشور هم اکنون معادل کشورهای اروپایی است و در وضعیت کاملا مطلوب و اطمینان بخش است.

670 شرکت خلاق در کشور فعال است

عصر قم - قم- دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به روند توسعه شرکت‌های نرم و خلاق گفت: 670 شرکت خلاق در سطح کشور فعال است.

برگزاری اولین دوره جشنواره بین‌المللی نگارش یادداشت راهبردی

عصر قم - ایسنا/قم اولین دوره جشنواره بین‌المللی نگارش یادداشت راهبردی (رهنامه نویسی) توسط اندیشکده مطالعات راهبردی کریمه سلام الله علیها در اواسط بهمن ماه 1398 و همزمان با سالروز صدور بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای مدظله العالی برگزار خواهد شد.

هوای پاک و حقوق شهروندی؛ جاده‌ دوسویه غبارآلود

عصر قم - در میزگرد رسانه‌ای «هوای پاک و حقوق شهروندی» که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم و عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه قم در دفتر ایرنا برگزار شد، اهمیت و جایگاه مؤلفه ها و قوانین زیست محیطی در احقاق حقوق شهروندی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وجود سم آفلاتوکسین در مواد لبنی کذب محض است

عصر قم - قم - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به مطرح شدن وجود سم آفلاتوکسین در مواد لبنی و شیر، گفت: این موضوع کذب محض بوده و مردم قم فریب برخی تبلیغات را نخورند.

همایش ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم در قم فراخوان مقاله شد

عصر قم - قم- دبیر علمی همایش ظرفیت‌های علوم انسانی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ارسال مقاله به دبیرخانه این همایش که اسفندماه امسال به‌همت مجتمع آموزش عالی علوم‌انسانی جامعه‌المصطفی‌العالمیه در قم برگزار می‌شود، فراخوان شد.

روایات طبی نمی‌تواند مبنای درمان برای همه باشد

عصر قم - قم - پژوهشگر پژوهشکده مجمع الفکر الاسلامی استفاده از روایات طبی را مشروط بر تجربه مجدد دانست و گفت: روایات طبی مربوط به منطقه و مزاج خاص است و نمی‌تواند مبنای درمان برای همه باشد.

سرانه میانگین مطالعه درقم 15 دقیقه است

عصر قم - قم – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، با اشاره به آخرین آمار کتابخوانی درکشور و استان گفت: بر اساس مطالعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قم در زمینه سرانه مطالعه با میانگین 15 دقیقه مطالعه در روز، رتبه اول کشور را دارد.

موسوعه 21 جلدی آیت‌الله محقق داماد در قم رونمایی می‌شود

عصرقم- دبیر علمی کنگره نکوداشت آیت‌الله سید محمد محقق داماد (ره) گفت: هم‌زمان با برگزاری این آیین در قم، 21 جلد موسوعه تقریرات و شرح‌حال این عالم و فقیه بزرگ جهان اسلام رونمایی خواهد شد.

رییس پارک علم و فناوری قم: توسعه فناوری، راهبردی قوی در جنگ اقتصادی است

عصر قم - رییس پارک علم و فناوری قم با تاکید بر اینکه کشور با یک جنگ نابرابر اقتصادی مواجه است، گفت: فناوری، ابزاری موثر و توسعه آن راهبردی قوی برای ایستادگی قدرتمندانه در برابر زورگویی مستکبران عالم است.

فناوری راهبردی قوی در جنگ اقتصادی است

عصر قم - رییس پارک علم و فناوری قم با تاکید بر اینکه کشور با یک جنگ نابرابر اقتصادی مواجه است، گفت: فناوری راهبردی قوی و موثر برای ایستادگی قدرتمندانه در برابر زورگویی مستکبران عالم است.

اضافه‌وزن و چاقی درکودکان و نوجوانان قمی چهار برابر افزایش‌ یافته‌است

عصر قم - قم- رییس گروه بهبود تغذیه مرکز بهداشت قم گفت: در10 سال گذشته،‌ اضافه‌ وزن و چاقی درکودکان و نوجوانان این استان سه تا چهار برابر افزایش‌یافته است، درحالی‌که این عدد درسطح کشور 2 تا سه برابر می‌باشد.

ساير مطالب