عصر قم

آخرين مطالب

مشکلات ورزشی قم از نگاه سفیران جوان محله/ شهرک فاطمیه از حداقل امکانات محروم است مقالات

مشکلات ورزشی قم از نگاه سفیران جوان محله/ شهرک فاطمیه از حداقل امکانات محروم است
  بزرگنمايي:

عصر قم - گروه استان‌ها ــ روایت سفیران جوان محله از مشکلات ورزشی محله بعثت در شهرک فاطمیه قم حکایت از نبود زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در این شهرک و محله دارد. - اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، اجرای طرح سفیران جوان محله، با هدف شناسایی و حمایت از جوانان فعال و پیش‌رو در محلات استان قم توسط شورای ورزش و جوانان ستاد نماز جمعه استان قم با پشتیبانی پایگاه مقاومت بسیج تخصصی فضای مجازی آیت‌الله مشکینی (ره) مصلی قدس قم در حوزه رسانه و پشتیبانی معاونت تربیت‌بدنی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) برگزار شده است.
هم‌اندیشی، شناسایی مشکلات، حمایت از گروه‌های جوان محله و حضور جوانان در نماز جمعه ازجمله ویژگی‌های این طرح است. افراد حاضر در طرح را امام جماعت، فرمانده پایگاه بسیج محله و جمعی از جوانان محله تشکیل می‌دهند که جلسات هم‌اندیشی آن در مسجد و پایگاه بسیج محله برگزار می‌شود.
به گفته رسول کنعانی دبیر اجرایی طرح سفیران جوان محله استان قم، این طرح به‌منظور پویایی هرچه بیشتر محلات اجرا می‌شود تا جوانان خودشان تریبون به دست شده و مشکلاتشان را در حضور مسئولان و یا نماینده‌های آنان بیان کنند.
مقصد آغازین این طرح، شهرک فاطمیه و محله بعثت این شهرک، از مناطق کمتر برخوردار شهر قم بود.
خبرنگار تسنیم در نخستین برنامه این طرح که در مسجد 14 معصوم (ع) محله بعثت قم با محوریت جوانان برگزار شد، حضور یافت که در این برنامه جوانان به‌طور مستقیم و به‌دور از هرگونه تعارف با مسئولان به بیان درد و دل‌، مسائل و مشکلات موجود در محله خود بپردازند.
ورزش در قم زیرساخت عادلانه ندارد
جواد بیات مسئول تربیت‌بدنی پایگاه مقاومت بسیج 8 امام رضا(ع) حوزه مقاومت بسیج 17 امام حسین (ع) ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم نخستین جوانی بود که پشت تریبون سفیر جوان محله حاضر شد تا به بیان مسائل و مشکلات موجود این محله به‌ویژه در زمینه ورزش بپردازد.
بیات که بیش از 10 سال است، در رشته هندبال فعالیت می‌کند، اظهار داشت: پس‌ازاینکه دوران مدرسه جوانان پایان می‌یابد برای انجام ورزش مکان نداشته و سرگردان هستند.
وی با بیان اینکه شهرک فاطمیه متأسفانه از امکانات و زیرساخت‌های ورزشی عادلانه و مناسب برخوردار نیست افزود: جوانان این شهرک مجبورند در سرما و گرما به مناطق دیگر شهر بروند که این موضوع نیز مشکلات خودش را دارد.
بیات خاطرنشان کرد: درخواست ما از مسئولان توزیع عادلانه خدمات شهری ازجمله ورزشی است، چرا مسئولان شهری و ورزشی به فکر برطرف کردن مشکلات موجود نیستند.
این جوان قمی ادامه داد: امروز جوانان نیازمند نشاط و پویایی هستند و یکی از راهکارهای آن توجه به ورزش است که باید این مهم بیش‌ازپیش در برنامه مسئولان قرار گیرد.
امیرحسین خلیلی دیگر جوان ورزشکار محله بعثت نیز اظهار داشت: در مسابقات مختلف استانی و ناحیه‌ای مقام کسب کرده‌ام اما به علت نبود مربی و حامی ورزش حمایت نشدیم.
وی اضافه کرد: حضور مسئولان در محله‌ها و نشستن پای صحبت جوانان از موضوع‌های با اهمیت است که درخواست داریم در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد.
یکی دیگر از جوانان محله که کشتی‌گیر است، پشت تریبون رفت و گفت: مسابقه‌های مختلف کشتی پهلوانی کردیم را شرکت کرده و موفق به کسب مقام شده‌ام اما مکان مناسب برای ورزش کشتی نداریم.
استعدادیابی ورزشی در محلات انجام شود
امیرمحمد زارع افزود: ورزش در شهرک فاطمیه قم نیازمند مدیریت است و ای‌کاش مسئولان ورزشی و شهری از محله‌های محروم شهر قم ازجمله بعثت بازدید و برای برطرف کردن مشکلات موجود چاره‌اندیشی می‌کردند.
مهدی بهرامی دیگر جوان ورزشکار محله بعثت نیز گفت: این محله دارای جوانان با استعدادی در رشته‌های مختلف ورزشی است که نیاز است با طرح و برنامه‌هایی که هیئت‌های ورزشی می‌توانند انجام دهند این‌ها را شناسایی و در ورزش مورداستفاده کنند.
جوان دیگر محله شهرک فاطمیه که امروز یکی از هندبالیست‌های مطرح کشوری است و در تیم های لیگ برتری نیز بازی کرده است از اجرای طرح سفیران محله استقبال کرد و گفت: این طرح سبب شد در جمع جوانان هم‌محلی خود حضور یافته و با آنان آشنا شوم.
رسول روحانی‌فرد افزود: قم در رشته هندبال دارای استعدادهای درخشانی است و می‌توان در بین آنان بازیکنان ملی‌پوش تربیت کرد تا در سطح ملی و بین‌المللی افتخارآفرین باشند.
وی برای کمک به استعدادیابی جوانان محله بعثت در رشته‌های ورزشی ازجمله هندبال و پذیرفتن مربیگری گروه‌های هندبال این منطقه اعلام آمادگی کرد.
دبیر هیئت هندبال استان قم که از مهمانان برنامه سفیر محله بود، با بیان اینکه جوانان ورزشکار باید مطالبه گر باشند، اظهار داشت: این مهم می‌تواند در رشد و پویایی ورزش محلات تأثیرگذار باشد.
سیدابراهیم هاشمی افزود: از نظر سانس تمرینی، سالن و توپ و تجهیزات آماده تأمین هرگونه امکانات و کمک به جوانان ورزشکار محله بعثت و شهرک فاطمیه هستیم.
وی یادآور شد: هیئت هندبال برنامه‌ریزی کرده بود که در محلات نسبت به شناسایی استعدادهای ورزشی این رشته اقدام کند که با توجه به شیوع کرونا امکان برگزاری آن نبود و امیدواریم بتوان در آینده آن را برگزار کنیم.
داستان ورزشکاری که حمایتش نکردند و معتاد شد
امام جماعت مسجد 14 معصوم محله بعثت نیز با قدردانی از اجرای طرح سفیران محله به‌عنوان تریبون جوانان محله‌ها در توسعه ورزش اظهار داشت: محلات دارای استعدادهای زیادی در بخش ورزش هستند که اگر مورد حمایت قرار نگیرند با مشکلات روبرو می‌شوند.
حجت‌الاسلام سیدحسین بخششی به برگزاری یک مسابقه دو در محله بعثت اشاره کرد و گفت: سال‌ها پیش مسابقه‌ دو برای جوانان این محله برگزار کنیم و جوانانی آن‌قدر استعداد داشت که اگر حمایت می‌شد به یک قهرمان تبدیل می‌شد، اما پس از مدتی که استعدادهایش را تحویل نگرفته و حمایت نشد متأسفانه دچار اعتیاد شد.
وی با تأکید بر اینکه در ورزش باید کارهای زیربنایی صورت گیرد نه روبنایی، افزود: فضاهای زیادی در شهرک فاطمیه و محله بعثت است که درخواست داریم آن را تبدیل به یک فضای ورزشی استاندارد کنند تا جوانان از آن استفاده کنند.
بخششی افزود: شهرک فاطمیه و محله بعثت ظرفیت‌های زیرساختی در ورزش ندارد، انواع جلسه‌ها رفتیم اما اقدامی صورت نگرفته است. چرا باید فضای باز پشت بوستان فاطمیه رهاشده و امروز به محل تردد معتادان و اجتماع تبدیل شود. این‌ها در مناطق کمتر برخوردار درد است و باید مسئولان رسیدگی کنند.
مدیرمحله بعثت و فرمانده پایگاه مقاومت بسیج هشت امام رضا(ع) حوزه مقاومت بسیج 17 امام حسین(ع) نیز اظهار داشت: از اینکه به حاشیه شهر و مناطق کمتر برخوردار مسئولان نگاه ناعادلانه و تبعیض دارند ناراحت هستیم.
احمد دارابی با بیان اینکه شهرک فاطمیه و محله بعثت تنها یک سالن ورزشی دارد که آن سپاه ساخته است افزود: انتظار ما توجه بیشتر مسئولان متولی ازجمله اعضای شورای شهر و شهرداری به مناطق کمتر برخوردار است.
وی افزود: باید شهردار در محله‌ها حضور یابد و در بین نمازگزاران به دنبال برطرف کردن مشکلات مردم به‌خصوص در مناطق کمتر برخوردار باشد.
دارابی افزود: امروز آسیب‌های اجتماعی به یک مشکل و دغدغه اساسی در محله‌ها تبدیل‌شده و باید برای این موضوع چاره‌اندیشی شود.
وی گفت: شهرک فاطمیه و محله بعثت استعدادهای ورزشی و نخبه زیادی دارد اما در موضوع پرورش این استعدادها و تقویت برنامه‌های فرهنگی برنامه‌ریزی خوبی نشده است.
مدیرمحله بعثت بیان کرد: در این محله کتابخانه و سالن ورزشی نداریم از مسئولان می‌خواهیم به‌طور میدانی وارد عمل شده و از مناطق بسیار محروم ازجمله جوانان و خانواده‌های نیازمند حمایت کنند.
به گزارش تسنیم، آخرین برنامه سفیر جوان محله، تجلیل از محمد تقی نوری فرزند شهید نورالله نوری بود. فرزند شهیدی که امروز خودش نیز به‌عنوان یک بسیجی و همراه جوانان در صحنه حضور دارد و همواره از جوانان حمایت می‌کند.
بدون شک آنچه امروز می‌تواند، تقویت و توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی را به دنبال داشته باشد حمایت از جوانان محله با محوریت ائمه جماعات و پایگاه‌های بسیج است. مسئولان نیز با حضور میدانی خود در بین شهروندان می‌تواند به برطرف کردن مشکلات و ایجاد زیرساخت‌ها کمک کنند تا روزبه‌روز نشاط و توسعه را در محله‌ها شاهد باشیم.
گزارش از علی شاهسون
انتهای پیام/459/س

لینک کوتاه:
https://www.qom-online.ir/Fa/News/247463/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کارآگاه گجت مانع خروج نساجی از بحران

پنجره پرسپولیس چطور باز شد؟

شادى‌گلی که در تاریخ لیگ برتر ماندگار شد!

رکوردشکنی به سبک سجاد شهباززاده

آنتونیو کونته راضی است

دروازه‌بان منفور سرخ‌ها در آستانه توافق با بایرن‌مونیخ

رکورد خارق‌العاده تاتنهام در لیگ جزیره

تفریح زمستانی علی دایی

این است قدرت تیم حکومتی!

پاسخ منفی به پیشنهاد وسوسه‌انگیز استقلال؛ عاشق غــریب!

گل‌های بازی ناپولی 3 - بولونیا 1

خط قرمز مجیدی روی نام چند بازیکن استقلال!

نامه وزارت ورزش به فدراسیون‌ها درباره تغییر خزانه‌دار

فصل رویایی؛ سجادِ آقای‌گل

کراوات فرگوسن در دربی منچستر سوژه شد!

اگر پدربزرگم زنده بود از پیرلو حمایت می‌کرد

واکنش‌های زیبای کورتوا و اوبلاک در دربی مادرید

آخرین گمانه‌زنی‌ها از روسای کمیته‌های فدراسیون فوتبال

درد مشترک پرسپولیس و استقلال

درگیری حساس گل‌محمدی و مجیدی

سنگ بزرگ پیش پای گزینه مجیدی

اولویت قایدی استقلال شد

فرهاد فهمید درباره من اشتباه می‌کرده

تراکتور زنوزی در حوالی خط پایان؟

پرسپولیس مدیر نمی‌خواهد، رابین‌هود می‌خواهد

نبی، میز خطیر را خالی کرد!

بعد از سوشا نوبت به بیرانوند می‌رسد

تصمیم انقلابی عزیزی‌خادم برای فوتبال ایران!

لالیگا/ بیلبائو از سد گرانادا گذشت

یک بام و دو هوا؛ وزنه‌برداری غیرقانونی بود یا اتومبیلرانی؟

به سلیقه امیر قلعه‌نویی احترام گذاشتم

خداحافظى موقت با رفقاى ته‌جدولى

هیچ شرطی برای پرسپولیس نگذاشتم

فعلا به فوتبال ایران بازنمی‌گردم

قطعه گمشده پازل یحیی

تقدیر استاندار قم از اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز

آخرین تلاش کیانوش رستمی برای المپیکی شدن

آخرین اخبار از انتخاب سرپرست استقلال

می‌خواهیم از قهرمانی‌مان دفاع کنیم

چراغ سبز فدراسیون جهانی به جودوی ایران

کاپیتان سابق سپاهان سبزپوش شد

خلاصه‌بازی تاتنهام 4 - کریستال‌پالاس 1

بزرگ‌ترین شانس فرهاد مجیدی در استقلال

سری آ ایتالیا/ پیروزی آسان ناپولی

لیگ برتر یک ماراتن است

رسمی؛ رییس جدید باشگاه بارسلونا انتخاب شد

جشنواره ادبی رسانه‌ای حضرت ابوطالب(ع) در قم برگزار شد

وام 30 میلیونی بلاعوض برای مقاوم‌سازی خانه های روستایی قم

نصب دوربین پایش آنلاین در شهرک شکوهیه قم

نصب دوربین پایش آنلاین آلایندگی در شهرک شکوهیه قم