عصر قم

آخرين مطالب

شهرداری تهران

حناچی: حاج قاسم سلیمانی عامل وحدت ملی است

عصر قم - شهردار تهران با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی عامل وحدت ملی ایرانی ها است گفت: کسانی که خالصانه برای مردم کار می کنند در ذهن و حافظه تاریخی مردم ماندگار هستند.

شهرداری چگونه برای بارش برف و باران در سال ۹۹ آماده شد؟

عصر قم - شهر: مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۴ گانه شهرداری تهران نیمه دوم سال گذشته برای مقابله با آبگرفتگی های ناشی از بارش برف و باران تجهیزات لازم را برای هرگونه پیشامدی آماده کرده بود و تلاش شبانه روزی شهرداری باعث شد تهران برخلاف سال های گذشته در زمستان و پاییز ۹۹ هیچگونه آبگرفتگی جدی در شهر نداشته باشد.

از بدهی ۵۰ هزار میلیاردی تا ماجرای هولدینگ یاس و رسا تجارت

عصر قم - شهردار تهران با حضور در شبکه مجازی کلاب هاووس گزارشی از عملکرد خود به عنوان عالی ترین مقام مدیریت شهری ارایه کرده و به سوالات گوناگونی نظیر پرونده عیسی شریفی در جریان فعالیت شرکت رسا تجارت و هولدینگ یاس پاسخ داد.

آماده باش شهرداری برای مقابله با تأثیرات ناشی از شرایط جوی

عصر قم - شهر: مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد که هیچگونه آبگرفتگی و مشکلات ناشی از باد و باران در تهران وجود نداشته و مناطق ۲۲ گانه شهرداری در این مورد آمادگی کامل دارند.

یک انتصاب جدید در معاونت فنی و عمرانی

عصر قم - طی حکمی از سوی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محدثه نجفی رستگار به عنوان سرپرست اداره روابط عمومی و امور بین الملل معاونت فنی و عمرانی منصوب شد.

ارائه خدمات به زائران در حرم حضرت عبدالعظیم (ع)

عصر قم - شهردار منطقه ۲۰ گفت : با توجه به اهمیت آماده سازی محوطه پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، با تشکیل ستاد هماهنگی لیالی قدر با حضور معاوتان و روسای ادارات تخصصی مرتبط تصمیمات لازم اتخاذ شده است.

منطقه ۱۹ در مسیر توسعه قرار گرفته است

عصر قم - جلسه نظارت دوره ای شهرداری منطقه ۱۹ به ریاست معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران برگزار و طی آن ارزیابی عملکرد منطقه در سال ۹۹ مطلوب گزارش شد.

مردم مسیر درست را از نادرست تشخیص می دهند

عصر قم - رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: یکی از دستاوردهای شورای پنجم، نگاه انسان به شــهر بود. این در حالی اســت که تا قبل از این دوره، رویکرد غالب خودرومحوری بود.

بزرگراه شهید نجفی رستگار با کارکردی مشابه یک محور کمربندی

عصر قم - شهر: ساخت پروژه بزرگراهی شهید نجفی رستگار به طول ۶ کیلومتر و ۷۸۰ متر از دی ۱۳۸۸ یعنی ۱۲ سال پیش آغاز شد. این محور کمربندی بزرگراه امام رضا (ع) را به بزرگراه آزادگان متصل می‌کند.

محافظت از عرصه های جنگلی شمال شرق پایتخت از آتش سوزی

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران از اقدامات پیشگیرانه این منطقه جهت مقابله با آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی و فضاهای سبز شهری خبر داد.

پویش همدلی و کمک های مومنانه ستاد خادم منتظر

عصر قم - پویش همدلی و کمک های مومنانه ستاد طرح خادم منتظر در منطقه۲۱ با هدف "دستگیری از نیازمندان و ترویج فرهنگ یاری"، همزمان با روزهای ماه مبارک رمضان و لیالی پر خیر و برکت قدر برگزار شد.

ممیزی انرژی در ۲۲ هزار متر از ساختمانهای عمومی منطقه ۵

عصر قم - شهردار منطقه ۵ از انجام ممیزی انرژی در ساختمان های شهرداری این منطقه خبر داد و گفت: پس از بررسی شرایط موجود و مشخص کردن نقاط ضعف ساختمان که سبب هدررفت انرژی و افزایش تلفات می شود، راهکارهای مدیریتی و اجرایی جهت کاهش مصرف انرژی با در نظر گرفتن رفاه اجتماعی کارکنان و حاضرین در ساختمان ارائه شد.

نصب مجدد کلید فرهاد قفل زن؛ بزودی

عصر قم - شهردار منطقه ۱۱ در پی شایعاتی مبنی بر دزدیده شدن کلید مجسمه " فرهاد قفل زن " در پیرامون مجموعه تئاتر شهر، از انتقال این کلید سنگین به داخل مجموعه تئاتر شهر برای مرمت و نصب دوباره خبر داد.

تقدیر از کارگران نمونه و خدوم منطقه ۲۱

عصر قم - شهردار منطقه ۲۱ به مناسبت روز جهانی کارگر، از کارگران شریف و زحمتکش شاغل در بخش های خدمات شهری و فضای سبز منطقه تجلیل کرد.

نیمی از پایگاه های اورژانس تهران با کمک شهرداری راه اندازی شده است

عصر قم - رییس سازمان اورژانس کشور از همدلی شهرداری تهران با سازمان اورژانس قدردانی کرد و گفت: این همدلی با توسعه پایگاه های اورژانس توسط شهرداری منجر به نجات جان شهروندان شده است.

بازپیرایی نقاشی «ضامن آهو» در دروازه تهران

عصر قم - نقاشی ضامن آهو اثر استاد فرشچیان در بزرگراه امام رضا(ع) محور ورودی و خروجی تردد زائران امام هشتم در منطقه ۱۵ بازپیرایی شد.

آمادگی همکاری شهرداری منطقه ۵ با آستان قدس رضوی

عصر قم - به گفته محمود کلهری شهرداری منطقه ۵ در راستای کمک به محرومین و همراهی با خیرین در ماه مبارک رمضان به طرق مختلف به یاری مستمندان رفته و در این راستا آماده هر گونه همکاری با آستان قدس رضوی است.

توزیع ۵۰۰ هزار ماسک از سوی داوطلبان مدیریت بحران

عصر قم - معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تشریح اقدامات گروه های داوطلب واکنش اضطراری محلات شهر تهران در مقابله با کرونا از توزیع داوطلبانه بیش از ۵۰۰ هزار ماسک در میان مردم پایتخت خبر داد.

بیمارستان تاریخی نجمیه تهران

عصر قم - بیمارستان نجمیه بیمارستانی در تهران با سبک معماری اواخر دورهٔ قاجار است که در دهه اول دورهٔ پهلوی افتتاح شده و در خیابان حافظ پایین‌تر از خیابان جمهوری اسلامی واقع شده‌است. نجمیه در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۹۴۹۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و همچنین در فهرست موقوفات سازمان اوقاف و امور خیریه کشور قرار دارد. بنیان‌گذار این بیمارستان، ملک تاج خانم فیروز نجم‌السلطنه است. او نوهٔ عباس میرزا، همسر میرزا هدایت الله وزیر دفتر و مادر محمد مصدق است.وی در آن سال ها به ساخت و وقف بیمارستانی در محل سکونت خود، خیابان دروازه یوسف آباد (حافظ امروزی)، همت گمارد که این موقوفه به نام بیمارستان نجمیه تهران تا به امروز باقی است. این بیمارستان نخستین بیمارستان مدرن تهران است که در سال ۱۳۰۶ افتتاح شدو وقف بیماران مستمند ایران گردید. بیمارستان نجمیه محل وفات دکتر مصدق نیز است.

حفظ منافع فعلی و آتی شهر در اولویت است

عصر قم - رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در یادداشتی نوشت: ۳ ویژگی انعطاف پذیری، مطلوبیت و تداوم پذیری در تعریف درآمدهای پایدار، باید در نظر گرفته شود؛ به گونه ای که به ساکنان فعلی و آتی شهر کمترین آسیب وارد شود.

برگزاری ویژه برنامه بانوی بی نشان، در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران

عصر قم - مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری ویژه برنامه بانوی بی نشان، با هدف شناسایی زنان متعهد و متخصص در عرصه های مختلف اجتماعی و فرهنگی، ثبت تجربیات موفق یا ناموفق و درس آموخته های بانوان خیر محلی، خبر داد.

برابری درآمدهای شهرداری تهران در سال ۹۹ با سال ۸۵

عصر قم - شهر: بررسی‌ها نشان می‌هد درآمد شهرداری تهران در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۸۵ نه فقط افزایشی نداشته بلکه؛ تقریبا یکسان بوده است. در سال‌ ۱۳۸۵ درآمد شهرداری تهران ۱۰ هزار و ۸۶۵ میلیارد تومان بوده است و در سال ۱۳۹۹ این رقم به ۱۰ هزار و ۶۶۴ میلیارد تومان رسیده است.

احیای فضای سبز میدان آزادی

عصر قم - با توجه به آسیب های وارده به محوطه پیرامونی برج و میدان آزادی، شهرداری منطقه ۹، اقدام به احیای فضای سبز پیرامون این میدان کرده است.

پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی بیش از ۶۰ پروژه

عصر قم - شهر: علاوه بر تکمیل و بهره برداری از چند پروژه شاخص ورزشی، فرهنگی و ترافیکی کوچک مقیاس در سال ۹۹ ، عملیات اجرایی بیش از ۶۰ پروژه دیگر نیز در منطقه ۱۶ به پایان رسید.

۱۶ گام شفاف ساز برای مبارزه با فساد

عصر قم - بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران در یادداشتی نوشت: شفاف سازی راهی برای بازسازی اعتماد از میان رفته بین دولت، چه ملی و چه محلی، با شهروندان است.

تأثیر پویش موتورسوار خوب در نهادینه سازی قوانین ترافیکی و کاهش تصادفات

عصر قم - شهردار منطقه ۱۹ با اشاره به اجرای پویش موتور سوار خوب در این منطقه، این طرح را گامی مثبت در راستای نهادینه سازی قوانین ترافیکی و کاهش تصادفات ناشی از بی توجهی به این قوانین دانست.

شهر را ارزان اداره کرده ایم

عصر قم - رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: شهر و شهرسازی مقوله ای مهم در شهرهای بزرگ است که باید برای نظام بخشی و اصول صحیح رشد و توسعه آن، دقت شود در این دوره شورای شهر به این موضوع توجه ویژه ای شد

شفافیت؛ مهمترین دستاورد مدیریت شهری دوره پنجم

عصر قم - ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران در یادداشتی نوشت: شفاف سازی شورای پنجم بی بدیل است و می تواند الگویی برای دولت، قوه قضاییه و سازمان ها و نهادهای متعددی که در کشور وجود دارند، باشد.

لایحه حق انتقال توسعه بخشی از موانع حفاظت از میراث معماری معاصر را رفع می کند

عصر قم - دسته اول چالش ها، چالش های فنی و کارشناسی است. از آنجایی که به لحاظ نظری و تئوریک هنوز به مجموعه معیارهای مورد اجماع بین متخصصین نرسیده ایم همچنان اختلاف نظر به لحاظ فنی و کارشناسی در رابطه با معیارهای شناسایی آثار واجد ارزش مطرح می‌شود.

نقالی در گلزار شهدای منطقه۴

عصر قم - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران از برگزاری مراسم آیینی چاووشی خوانی به مناسبت لیالی قدر خبر داد و گفت: همزمان با روز ۲۰ رمضان مراسم چاووشی خوانی در ۴ نقطه این منطقه برگزار می شود.

واکسیناسیون پاکبانان اتباع بیگانه بیشتر از همکاران ایرانی شان

عصر قم - معاون درمان و کارشناس مسئول مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت شمیرانات گفت: واکسیناسیون در حضور مسولین دانشگاه، شهرداری و نواحی و پیمانکاران انجام شد و امروز مجموعا ۲۵۰ پاکبان واکسینه شدند که از این میزان ۱۱۰ پاکبان ایرانی و ۱۴۰ پاکبان از اتباع بیگانه بودند.

تصاویر قدیمی شهرری را به ری نگار ارسال کنید

عصر قم - روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ تهران با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان ری و مجموعه شمس العماره از علاقمندان به تاریخ و هویت ده هزار ساله شهرستان ری خواست با ارسال تصاویر قدیمی ری در فراخوان رویداد ری نگار شرکت کنند.

توجه به ورزش شهروندی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی

عصر قم - شهر: سازمان ورزش شهرداری تهران در مدت بیش از یک سالی که از شیوع کرونا می گذرد توانست با تعریف برنامه های جدید و خلاقانه و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، فعالیت های شاخصی را در راستای توجه به ورزش شهروندی و همگانی انجام دهد.

ساير مطالب

آئین شب های قدر در اماکن مذهبی منطقه 7 برگزار می شود

انجام واکسیناسیون پاکبانان ایرانی و اتباع بیگانه بدون تبعیض

انعقاد تفاهم نامه همکاری برای مدیریت سیلاب بر پایه روش های نوین

آغاز گام چهارم پویش «ارتقای فرهنگ آپارتمان نشینی» در منطقه 15

اشتغال بانوان زندانی رأی باز در مرکز کارآفرینی کوثر

4٨ گود پرخطر، فقط در منطقه یک تهران

بهره برداری از ورودی بزرگراه شهید بروجردی به آزادگان

برخورد جدی با متخلفان روند واکسیناسیون در شهرداری تهران

به مطالبات مردم پشت نکردیم

زیرگذر نصر (گیشا)

پاکبانان اتباع غیرایرانی هم واکسینه شدند

آموزش بر هر امری مقدم است

آغاز عملیات اصلاح هندسی معابر

کاهش ٦٠ درصدی سد معبر در منطقه21

بهسازی و روکش مکانیزه آسفالت معابر منطقه21

اجرای طرح نگهداشت شهر در روزهای پایانی هفته

تجلیل از پاکبانان و کارگران به مناسبت روزجهانی کارگر

پخش بیش از 40 هزار تن آسفالت در شمال شرق تهران

تردد  در خیابان شریعتی روان می شود

معلمان پرچمداران فرهنگ کشور هستند

بیرق مقاومت در جهان روز قدس برافراشته می شود

رشد 33 درصدی اکران های شهرداری در سال 99

احداث مترو در محوطه‌های تاریخی نیازمند مطالعات دقیق است

ساخت یک کیلومتر خط مترو و خرید یک رام قطار چقدر آب می‌خورد؟

تهران در سال 99 تنها 2 روز ناسالم داشت

ثابت کردیم می‌توانیم شهر را ارزان‌تر اداره کنیم

قدمگاه صالحیه؛ بازگشت آرامش به تجریش

اطلاعات واکسیناسیون در کشور در دسترس عموم قرار گیرد

تدابیر شهرداری منطقه6 تهران برای شب های قدر

عزل متخلفان در پروسه تزریق واکسن در مناطق 6 ، 7 و 9

فهرست پرونده های اولویت دار ایمن سازی ساختمانهای منطقه 11

مراسم بزرگداشت روز کارگر

حق بیمه 800 بازنشسته سال 99 اتوبوسرانی پرداخت شد

در انتظار تشکیل سازمان گردشگری تهران

3000 متر حفاری و لوله گذاری شبکه آبرسانی در منطقه ٤

پروژه باغ راه حضرت زهرا (س)؛ محرک اقتصادی و اجتماعی در پهنه جنوبی پایتخت

توقف شهرفروشی و توجه به حقوق عمومی شهروندان

اطلاعات دریافت کنندگان واکسن کرونا در سامانه شفافیت منتشر شد

مراسم احیاء شب های قدر در اماکن مذهبی منطقه 3 تهران

توسعه و تجهیز زمین های ورزشی منطقه 14 شهر تهران

استفاده از ظرفیت شورایاران در روند تدوین سند توسعه منطقه21

عملیات اجرایی طرح ساماندهی بلوار شهدای صادقیه آغاز شد

تامین معیشت نقطه مبدا مطالبات کارگران است

خسارت 100 میلیاردی شهرداری از کرونا در هر ماه

برگزاری دوره‌های «درخانه کارآفرین‌شو»

70 درصد اقدامات موثر در شهر توسط کارگران صورت می گیرد

تهران چگونه از وابستگی به «اقلیت صاحب سرمایه» رها شد؟

شمارش معکوس برای بهره‌برداری از 2 ایستگاه جدید مترو

آمادگی منطقه 20 برای میزبانی زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

اعطای نشان خدمت به پزشکان با سابقه در منطقه 20 تهران

اجرای طرح ویژه انضباط شهری در منطقه 16

اقتصاد پویا در سایه توجه به قشر زحمت کش کارگر تحقق می یابد

پیشتازی شهرداری تهران در دسترسی آزاد به اطلاعات و شفافیت

ایجاد 88 بوستان و تملک 18 باغ در شهر تهران

میدانگاه صالحیه (ع) برای مراسم شب های قدر آماده می شود

گام بزرگ شورا؛ بودجه ریزی مشارکتی

ترافیک مشکلی قابل حل در تهران

آغاز طرح ویژه مبارزه با جانوران مضر شهری

بارگذاری مشخصات پاکبانان دریافت‌کننده واکسن بر روی سامانه شفافیت

از تدریس تا خلق مجسمه‌های چوبی

رفع گره ترافیکی در غرب پایتخت

بودجه 1400؛ از چتر حمایتی بر افشاکنندگان فساد تا برقراری عدالت اجتماعی

برگزاری ویژه برنامه «شکوه رستگاری» در جنوب شرق

خلا قانونی برای اتصال به سامانه هشدار سریع زلزله

ساخت کانال کمکی سرخه حصار تا بازسازی قدیمی‌ترین کانال تهران

آسفالت ریزی 5641 متر مربعی معابر منطقه 17

تاخت و تاز در وضعیت قرمز

حرکت به سمت درآمدهای پایدار و کاهش بدهی های شهرداری

تمدید توقف اجرای طرح ترافیک تا پایان هفته جاری

جنبش نرم افزاری مدیریت شهری

اقدام عملیاتی برای صیانت از حریم غرب تهران

بازگرداندن 165 هکتار زمین به شهرداری تهران در پرونده «آهن مکان»

جلوی باغ کُشی را گرفتیم

خاطیان در جریان تزریق سهمیه واکسن کرونا عزل شدند

پاکبانان منطقه 19 واکسینه شدند

اعطای نشان خدمت به پیشکسوتان حوزه سلامت در شمال تهران

مدیریت یکپارچه شهری در دل قانون اساسی پیش بینی شده است

زن پاکبان نداریم اما واکسن اضافی را به زنان غرف بازیافت دادیم

اسامی دریافت کنندگان واکسن در سایت شفاف بارگذاری می‌شود

شورایی برای اصلاح و شفافیت

تکمیل خیابان کامل منطقه 21 در نیمه دوم 1400

بودجه شهرداری با احتساب تورم به نصف دوره قبل رسید

لایروبی مسیل های منطقه 9

اجرای طرح کمک های مومنانه به نیازمندان منطقه17

آغاز واکسیناسیون پاکبانان جنوب پایتخت

تعیین تکلیف و رفع خطر از فضاها و ملک های ناایمن

شورای قدرتمند، شورای مقهور

تجلیل از تلاشگران عرصه حمل ونقل عمومی منطقه 3

استفاده 2502 دوچرخه سوار از مترو در سال 99

تشکیل کارگروه هبه در ستاد خادم منتظر

دستیابی به یک شبکه ایمن حمل و نقل مستلزم هماهنگی ارگان‌ها است

حناچی: شرایطی فراهم می کنیم تا کمک های مومنانه به دست نیازمندان واقعی برسد

طرح شهروند حامی سلامت در جنوب شهر اجرا می شود

حضور شورایاران، افزایش مشارکت پذیری شهروندان در منطقه 16

آغاز عملیات اجرایی ساخت دو پاتوق محلی در منطقه 15

طرح واکسیناسیون کووید 19 پاکبانان شمال تهران آغاز شد

اهدای تجهیزات ایمنی به شهروندان دوچرخه‌سوار

40درصد مراجعه کنندگان به مددسراها مجرم یا معتاد نیستند

رکوردشکنی مترو با افتتاح میانگین سالانه 8 ایستگاه

ساخت نخستین مددسرای فرامنطقه ای تهران بر اساس استانداردهای جدید