عصر قم

آخرين مطالب

شهرداری تهران

اجرای طرح هوشمندسازی چاه‌ها در منطقه ۷

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ از اجرای طرح هوشمندسازی چاه های سبلان، سه راه طالقانی، علمک خیابانهای علی اکبری، جوان و نارون با هدف احیاء و تعادل بخشی از منابع آب های زیر زمینی خبر داد.

تجلیل از جانبازان منطقه ۸

عصر قم - همزمان با آغاز دهه کرامت شهردار منطقه ۸ از جانبازان هشت دفاع مقدس تجلیل کرد.

برپایی گذر نشاط در بوستان حدیدچی

عصر قم - معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۴ تهران گفت: همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه ( س ) و روز ملی دختران، گذر نشاط با رعایت دستور العمل های بهداشتی به مدت یک هفته در بوستان بانو مرضیه حدیدچی برگزار خواهد شد.

اجرای ۳۶ طرح نگهداشت شهر در ۹ماه گذشته

عصر قم - شهردار منطقه ۱۷ بابیان اینکه طرح نگهداشت شهر در آخرین روزهای هر هفته در ۱۴ محله این منطقه تهران برگزار می شود، گفت: از مهرماه سال ۹۹ تا کنون۳۶ طرح نگهداشت شهر در محلات این منطقه جنوبی پایتخت به اجرا رسیده است.

راه اندازی نخستین مرکز گلماند منطقه ۹

عصر قم - معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ با اشاره به اجرای طرح کاپ از راه اندازی اولین مرکز گلماند در خیابان سی متری جی خبر داد.

پیشرفت ۷۰ درصدی «به راه» آزادی- دماوند

عصر قم - مدیرکل هماهنگی فنی و عمرانی مناطق و سازمان های شهرداری تهران، از پیشرفت ۷۰ درصدی طرح "به راه" (بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه) در محور آزادی- دماوند خبر داد.

ثبت یک روز به یاد ماندنی برای دختران کار و خیابان

عصر قم - سرپرست معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲ گفت: همزمان با آغاز دهه کرامت و روز دختر، بیش از ده عنوان برنامه فرهنگی،هنری ،ورزشی و علمی ویژه دختران برگزار می شود.

تهران نیازمند سیستم یکپارچه تفکیک پسماند از مبدا است

عصر قم - رییس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به اینکه یکی از مأموریت های مهم شهرداری تهران مدیریت پسماند است گفت: بسیار خرسندیم که طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران بعد از دو دهه با تلاش های کمیسون سلامت و محیط زیست شورای شهر و مسئولیت مرکز مطالعات توسط شورای شهر تهران به تصویب رسید.

افتتاح همزمان ۲ ایستگاه مترو تهران؛ به زودی

عصر قم - ایستگاه‌های مترو شهرک آزمایش در خط ۶ و باقرخان در خط ۷ این هفته به طور همزمان و با حضور مجازی رئیس جمهور افتتاح خواهد شد. با بهره‌برداری از این دو ایستگاه، شمار ایستگاه‌های تکمیل شده در دوره کنونی مدیریت شهری به عدد ۳۰ و در مجموع تعداد ایستگاه‌های شبکه خطوط مترو پایتخت به ۱۴۱ خواهد رسید.

صابون‌فروشی سنتی زنده است

عصر قم - محمد صالحی، پیرمرد صابون‌فروشی است که شغل پدرش را ادامه داده و حالا تنها باقیمانده از راسته‌ی فروشنده‌های صابون سنتی به شمار می‌رود.

افزایش مشارکت شهروندان با تنوع طرحهای پسماند

عصر قم - شهر: شهردار منطقه ۵ گفت: فعالیت‌هایی که در حوزه پسماند انجام شده، کاهش حداقل هزار تن پسماند دفعی را موجب شده است و در ادامه این روند متنوع کردن فعالیت ها و طرح های این حوزه می تواند مشارکت بیشتر شهروندان را در پی داشته باشد.

کاهش ۲ هزار تنی تولید پسماند در مدیریت شهری پنجم

عصر قم - مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در ابتدای دوره پنجم مدیریت شهری روزانه ۷۵۰۰ تن پسماند جمع آوری و به آرادکوه منتقل می شد که امروز این عدد به ۵۳۰۰ تا ۵۵۰۰ تن رسیده است.

مساحت املاک تملک شده شهرداری، ۱۴ برابر املاک واگذار شده

عصر قم - شهر: بر اساس گزارش تحویل و تحول؛ یک هزار و ۲۸۳ ملک شهرداری تهران با مساحت هفت هکتار و به ارزش به روز شده، پنج هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان واگذار شده است. در مقابل اما؛ املاک تملک شده از سوی شهردار تهران از لحاظ مساحت و ارزش ریالی به ترتیب ۱۴ و ۲ برابر املاک واگذار شده است.

حضور بانوان کارآفرین منطقه ۱۷ در نمایشگاه دست‌آفریده‌ها

عصر قم - مدیر اداره بانوان شهرداری منطقه۱۷‌ از نمایشگاه دست‌آفریده‌های زنان کارآفرین منطقه ۱۷، به مناسبت دهه کرامت، از تاریخ ۱۸ تا ۲۵ خردادماه، در دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.

همه اقدامات شهرداری تهران در برابر ویروس منحوس

عصر قم - شهرداری تهران با شیوع بیماری کرونا در ایران، نسبت به برنامه‌ریزی و اجرای تمهیدات لازم به منظور پیشگیری و کنترل این بیماری در ۱۶ ماه گذشته عملکرد مثبتی ارائه داد.

بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰

عصر قم - آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۲۰ صبح چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ با حضور دکتر حناچی شهردار تهران و محسن هاشمی ریاست شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد.

واکسیناسیون پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر شهر تهران، در شمیرانات

عصر قم - تزریق دوز اول واکسن کرونای پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر بالای ۷۰ سال با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری منطقه یک و مشارکت شبکه بهداشت در پایگاه بهداشت و درمان شمیرانات انجام می شود.

کاهش ۴۲ درصدی منابع در اختیار شهرداری نسبت به سال‌ها ۹۲ تا ۹۵

عصر قم - شهر: تمام اقدامات شهرداری برای پرداخت بدهی‌ها و ارزان اداره کردن شهر در شرایطی بود که منابع ‌در ‌اختیار ‌مدیریت ‌شهری ‌در دوره ‌۱۳۹۹ تا ۱۳۹۶ به‌ نسبت ‌دوره ‌۱۳۹۵ تا ۱۳۹۲ و ‌به ‌قیمت ‌ثابت ‌سال‌ ۱۳۹۵ حدود ۴۲ درصد کاهش یافته ‌است.

چگونگی ثبت انتقاد، شکایت، پیشنهاد و تشکر در سامانه ۱۸۸۸

عصر قم - شهر: «سامانه نظارت همگانی سازمان بازرسی شهرداری تهران(۱۸۸۸)» در روزهای شنبه تا چهارشنبه (۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰) امکان پاسخگویی تلفنی به تماس شهروندان تهرانی را دارد. همچنین شهروندان امکان ثبت پیام خود را به صورت شبانه روزی (شنبه تا جمعه) از طریق سایت ۱۸۸۸ دارند.

مردم باید در فرآیند تدوین بودجه نظر بدهند

عصر قم - نشست پایش عملکرد و بررسی پروژه های توسعه محلی این منطقه با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه ۱۸ تهران و شورایاری‌های محلات مختلف این منطقه برگزار شد.

اعضای تیم ملی دوچرخه سواری میهمان منطقه۱۷

عصر قم - اعضای تیم ملی دوچرخه سواری B.M.X به همراه ساکنان منطقه ۱۷ به مناسبت هفته دوچرخه سواری درمجموعه پارک ترافیک این منطقه اقدام به دوچرخه سواری کردند.

رکاب زنی شهردار منطقه۱۷ در کوچه‌پس‌کوچه‌های وصفنارد

عصر قم - شهردار منطقه۱۷ در راستای اجرای پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو و در ادامه بازدیدهای میدانی هفتگی خود، به همراه مدیران شهری و دبیر شورایاری محله وصفنارد، سطح این محله را رکاب زد.

شارباغ مهمترین پروژه این دوره مدیریت شهری

عصر قم - کاوه حاج علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران: با اجرای پروژه شارباغ ۲۷ هکتار زمین آزاد می‌شود، افتتاح شارباغ گام مثبتی برای توسعه جنوب تهران است.

حساس سازی نخبگان اجتماعی برروی کار کودک

عصر قم - جلسه حساس سازی نخبگان اجتماعی تاثیر گذار بر کار کودک به مناسبت روز جهانی مقابله با کودک کار با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه۲۱، سرپرست معاونت حمایت های اجتماعی سازمان خدمات اجتماعی، رئیس کلانتری۱۵۰ تهرانسر، نماینده بیمارستان روانپزشکی ایران و جمعی از مدیران حوزه اجتماعی منطقه۲۱ برگزار شد.

سازمان فرهنگی هنری با «ایران عزیز» به استقبال انتخابات می‌رود

عصر قم - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری بسته برنامه «ایران عزیز» در قالب ۱۱ عنوان برنامه فرهنگی هنری به مناسبت سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران خبر داد.

توسعه شهرها در دنیا بر مبنای انسان محوری است

عصر قم - عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: کار کردن در شهر تنها ساختن پل یا تونل بزرگ نیست. در دنیای امروز، توسعه شهرها بر مبنای انسان محوری و فراهم کردن فضاهای انسانی برای شهروندان است.

۳۵ هکتار از بافت فرسوده تهران در منطقه ۲۰ قرار دارد

عصر قم - شهر: مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان اینکه بافت‌ فرسوده تنها محدود به بافت مسکونی نیست، گفت: در این بافت‌ها سرانه برخورداری از فضای باز، حدود یک چهارم میانگین تهران است.

توسعه حلقه داخلی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) بر عهده تولیت است

عصر قم - شهر: شهردار تهران درباره اقدامات مدیریت شهری در منطقه ۲۰ به منظور توسعه قلمروهای عمومی، گفت: پروژه‌هایی نظیر شهرک نفرآباد در جنوب حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و پروژه شمسه از جنس حوزه قلمرو عمومی است که تلاش می‌شود کیفیت محلی و محیطی را افزایش دهد.

هویت تاریخی ری می تواند به دیپلماسی شهری کمک کند

عصر قم - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر مشکلاتی مانند کرونا و تحریم وجود نداشت، منطقه تاریخی ری با این هویت می‌توانست برای دیپلماسی شهری موثر باشد و به جذب گردشگر کمک کند.

بروز رسانی مرکز عملیات اضطراری شهر تهران

عصر قم - رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، از توسعه و بروزآوری زیرساخت انتقال منابع تصویری (سوئیچینگ) مرکز عملیات اضطراری (EOC) شهر تهران خبر داد.

ری یکی از تمدن های اولیه بشری است

عصر قم - شهردار تهران گفت: تهران تا دوره های متمادی به ری معروف بود و آبادی های منفک از هم تهران را تشکیل می دادند. ری یکی از تمدن های اولیه بشری است که نقش آن در توسعه تمدن بشری بی بدیل است و باید مطابق با این ارزش ها آن را معرفی کنیم.

رونمایی از نشریه همشهری مترو

عصر قم - مراسم رونمایی از نشریه «همشهری مترو» با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، سید مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، ابوالحسن ریاضی، مدیرعامل موسسه همشهری، علی عبدالله پور سرپرست شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ در ایستگاه متروی بهارستان برگزار شد.

ارائه آموزش های مهارتی و تخصصی به کودکان کار در مرکز پرتو منطقه ۱۱ در حال انجام است

عصر قم - شهردار منطقه ۱۱ تهران به مناسبت روز جهانی مبارزه با کارکودکان از شناسایی، ارائه آموزش های مهارتی و توانمند سازی بیش از ۱۵ دختر نوجوان که پیش از این به عنوان کودک کار فعالیت می کردند؛ خبر داد.

ساير مطالب

ایده انتشار «همشهری مترو» پس از 10 سال در دوره پنجم مدیریت شهری اجرایی شد

فضاسازی سیاسی جایی در «همشهری مترو» ندارد

رشد عرصه علمی و مُدل سازی در فَنِ آنالیز گیاهی

به زودی شاهد نوآوری در همشهری خواهیم بود

نصب سازه‌های موقت تبلیغاتی در 80 نقطه منطقه 6

پردیس ملت میزبان بازی های ویدئویی ایران می شود

توزیع بیش از 2500 تن آسفالت برای بهسازی معابر منطقه 15

اجتماع بزرگ «رای اولی های تهران» در فرهنگسرای خاوران

استفاده از خط بریل در 110 رستوران در تهران

سه شنبه های بدون خودرو فرصتی برای پایش محله هاست

آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری منطقه 20

پیشرفت 50 درصدی پروژه تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید باقری با خیابان فرجام

120 پروژه شهری در منطقه 20 به بهره برداری می رسد

مصوبه کمیسیون ماده 5 در خصوص انتقال حق توسعه باطل است

اولویت اجرای پروژه‌هایمان را به جنوب شهر داده‌ایم

تجلیل شورایی ها از آتش نشانان حاضر در حادثه پالایشگاه تندگویان

60 درصد پلاکهای نوسازی شده دهه اخیر تجمیعی است

کاهش 90 درصدی زیربنای پروانه های ساخت و ساز

نصب اولین یادبود شهدا در میدان امام خمینی

ساماندهی شیطان بازار تهران

افتتاح 20 کتابخانه محیط زیستی در محله های منطقه 4

توضیحات سخنگوی آتش نشانی درباره حریق در کارخانه بهنوش

بزرگراه شهید حکیم تعریض می‌شود

نصب المان شهدای انقلاب اسلامی در میدان امام خمینی(ره)

سومین دوره مسابقه عکاسی تنوع زیستی تهران برگزار می‌شود

پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در منطقه 19 آرام گرفت

رکاب زنی دوستداران محیط زیست در منطقه 14

اجرای طرح کاپ در 13 مجتمع مسکونی بلند مرتبه منطقه 3 تهران

افزایش فرهنگ دوچرخه سواری پلی به سوی توسعه پایدار

منطقه 9 قطب تحقیقات فضای سبز شهری

حمل و نقل شهری معلول نیازهای زندگی یک جامعه است

تهیه طرح برندسازی و رقابت پذیری مکانی منطقه 18

حجت الاسلام محتشمی پور مجاهدی نستوه برای حفظ آرمان های قدس و فلسطین بود

شهردار تهران درگذشت علی مرادخانی را تسلیت گفت

صرفه جویی 1788 لیتری سوخت در اردیبهشت 1400 از طریق دوچرخه سواری

همه آنچه که باید از محله چیذر بدانید

انعقاد توافق‌نامه همکاری بین سازمان مدیریت بحران شهر تهران و بیمارستان میلاد

‎نمایش مرد نقره ای با پیام ترک سیگار و قلیان در بوستان بدون دخانیات قیطریه

تأکید بر پیگیری مطالبات توسعه محور منطقه با نگاه ذره بینی به محلات

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و رویداد محوری، سیاست اصلی بهره برداری از مجموعه رازی

ارتقا امنیت زنان با بهسازی فضاهای بی دفاع شهری در تهران

توجه به زیرساخت های بافت فرسوده مهمتر از نوسازی مسکن

آغاز برنامه ریزی جشنواره شادستان تابستان 1400 در منطقه 7

نخستین باغچه همسایه محله، در شمال تهران سبز شد

اجرای 59 پروژه توسعه محلی در محلات شمال تهران با مشارکت شورایاران

از احیای 27 خانه موزه تا بازسازی بیش از 120 هزار متر مربع ابنیه تاریخی

هویت گمشده تهران در خانه هایی که موزه می شوند

از بین بردن آفت کنه بر روی درختان سرو

نقش بستن گل های بهاری بر دیواره های 60 ساله

معابر پرتردد منطقه 3 ایمن‌سازی شد

بهره مندی جامعه ایثارگری شهرداری تهران از امکانات رفاهی و گردشگری

اجرای چهل و نهمین پویش دوشنبه های ورزشی در منطقه 20

بهبود زیرساخت های بافت فرسوده با رویکرد محله محوری

کمک رسانی 25 دستگاه از ماشین آلات سازمان پسماند در عملیات اطفا

برگزاری جشنواره مجازی سالگرد ارتحال امام (ره)

حضور شهردار تهران در پالایشگاه ری

حضور شهردار منطقه 21 در بنیاد خیریه حضرت رقیه(س)

آتش پالایشگاه تا چند ساعت دیگر کاملا خاموش می شود

خیابانی در منطقه2 پایتخت به نام همرزم شهید سلیمانی مزین شد

کف و فوم بیشتری برای اطفا حریق به پالایشگاه ری رسید

اتخاذ تمهیدات لازم برای مدیریت مصرف انرژی

70 تانکر آب دیگر برای کمک به آتش نشانی آماده شد

مشخص نیست در پالایشگاه ری کدام مواد نفتی می سوزد

تأکید بر نقش مهم شورایاران در افزایش اعتماد شهروندان و توسعه محلات

حضور 150 آتش نشان/ بکارگیری همه دستگاه ها و تجهیزات

ذخیره سازی آب برای بحران های احتمالی

آمادگی کامل شهرداری تهران برای ایام نیمه خرداد/ شهر تهران سیاه پوش می شود

حضور استاندار و فرماندار در محل حادثه/ تشکیل ستاد بحران

شهرداری آماده هر نوع کمکی برای اطفاء حریق پالایشگاه ری است

آتش در پالایشگاه ری در دو نقطه رخ داده است

اعزام تانکرهای اب از مناطق 22 گانه به پالایشگاه ری

اعزام ماموران آتش نشانی از 6 ایستگاه به محل پالایشگاه ری

ششمین رزمایش همدلی و کمک مومنانه منطقه 18 برگزار شد

لکه گیری آسفالت 110 معبر در دو ماه ابتدای سال

برگزاری آیین گرامیداشت 17 شهید یوم الله 15 خرداد

دیدار مدیران محله منطقه 21 با شهردار

تولد 2 گوزن قرمز ایرانی در بوستان ملت ‌

راه‌اندازی چهارمین کارخانه بازیافت پسماندهای ساختمانی و عمرانی تا پایان تیرماه

چشم انداز ساخت متروی شهر تهران به 400 کیلومتر است

30 هزار میلیارد تومان مطالبات شهرداری از دولت و ارگان ها

بازدید عضو شورا از باغ راه منطقه 17

لزوم توجه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به اهمیت منابع آبی

تغییر رویکرد مدیریت شهری در تخصیص بودجه از شمال به جنوب شهر

افتتاح پروژه تکمیل پیست دوچرخه سواری مجموعه شهدای خلیج فارس

تور عکاسی از برج میلاد

قلع و قمع باغات پایتخت در دوره قبل مدیریت شهری

افزایش سرانه عمومی منطقه 22 در راستای شعار «تهران شهری برای همه»

تأمین اعتبار 121 میلیاردی برای تکمیل و اجرای طرح های منطقه 22

ورود به ساختمان های شهرداری منطقه17 فقط با کارت ملی

تعیین تکلیف 2200 هکتار از عرصه های بلاتکلیف و فریز شده

آغاز عملیات احداث تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید همدانی با بلوار کوهک

بودجه توسعه مترو افزایش 2.5 برابری داشته است

شاخص ها و قابلیت های فنی شرکت بهره برداری مترو بر همه آشکار است

آئین‌نامه خانه‌ها و کانون‌های سراهای محلات شهر تهران ابلاغ شد

تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره)

معابر شمال تهران به شبکه «هم پیوند» متصل می شود

احداث 2 ساختمان اسکان کارگری شمال شرق تهران

طراحی 500 کیلومتر مسیر ویژه دوچرخه سواری و پیاده روی در پایتخت

رونمایی از کتاب «اقتصاد حمل و نقل شهری»

نمایشگاه مجازی تهران 1400 فرصتی برای تأمل درباره تهران امروز و فردا