عصر قم

مراجع عظام

آیت‌الله مکارم شیرازی: اقدامات مقابله با کرونا در کشور همچون معجزه است

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: فعالیت‌های وزارت بهداشت و درمان در مقابله با کرونا در شرایط سخت تحریمی که اکنون در آن هستیم، به‌نوعی معجزه است.

نوشتاری از آیت الله صافی گلپایگانی در منزلت امیر المومنین(ع)

عصر قم - قم- آیت الله صافی گلپایگانی در نوشتاری آورده است: حقیقت این است، با کلماتی که حروفش ۲۹ حرف بیشتر نیست، نمی‎توان بزرگ بنده خاص و مخلص خدا، که در آیاتی از قرآن خداوند او را وصف کرده، مدح کرد.

انتقادات مراجع از صداوسیما سانسور شد

عصر قم - خبرنامه دانشجویان ایران / رسانه ملی که باید مظهر گردش آزاد اطلاعات و اخبار باشد، حتی اخبار مربوط به سخنان مراجع عظام ...

دیدار رئیس رسانه ملی با مراجع عظام در قم

عصر قم - رئیس رسانه ملی برای دیدار با مراجع عظام و علمای قم به شهر مقدس قم سفر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین قم در ...

کتاب مبارزات آیت الله مکارم شیرازی به روایت اسناد ساواک رونمایی شد

عصر قم - قم – کتاب ۲ جلدی فعالیت‌ها و مبارزات انقلابی آیت الله ناصر مکارم شیرازی به روایت اسناد ساواک درهمایشی با حضور سید محمود علوی وزیر اطلاعات روز سه‌شنبه در مدرسه علمیه امام موسی کاظم (ع) قم رونمایی شد.

نرخ مهاجرت روستاییان به شهر در چهار سال اخیر ۹۰ درصد کاهش یافت

عصر قم - قم - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در عرصه روستایی گفت: طی چهار سال گذشته در دوران دولت دوازدهم روند مهاجرت روستاییان به شهرهای کشور ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

دادگستری ما نیازمند تحول گسترده‌ای است

عصر قم - قم - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به این که دادگستری و دادگاه‌های ما نیازمند تحول گسترده‌ای است، گفت: باید قوانینی وضع شود که جلوی تراکم پرونده ها و زندانیان در زندان‌ها گرفته شود.

آیت‌الله علوی گرگانی: سودهای بالای بانکی کمر مردم را شکسته است

عصر قم - قم - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید با انتقاد از بالابودن سودهای بانکی و آنچه که آن را "رباخواری و نزول" نامید، گفت: این سودها کمر مردم را شکسته و از رییس قوه قضاییه می‌خواهیم برای رفع این مشکل ورود پیدا کند.

بی سوادی بستر بسیاری از آسیب ها را فراهم می کند

عصر قم - قم- یکی از مراجع تقلید بی سوادی را عامل شر و بسیاری از گرفتاری‌های بشر عنوان کرد و گفت: یکی از حربه‌های دشمنان برای آسیب زدن و نفوذ در افراد مختلف استفاده از همین ابزار بی سوادی است.

برخی شخصیت‌های صدر اسلام هنوز به خوبی به جامعه معرفی نشده‌اند

عصر قم - قم - نماینده آیت الله سید علی سیستانی مرجعیت عالی عراق با تاکید بر ضرورت معرفی شخصیت‌های صدر اسلام به جامعه گفت: در مورد سه تَن از شخصیت های صدر اسلام کار شایسته‌ای انجام نشده و به معنای واقعی کلمه کم‌کاری شده است.

آیت‌الله سبحانی: بشر نیازمند آشنایی به معارف الهی است

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در پیامی به آیین اختتامیه دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی آورده است: احیای جامعه در گرو نشر معارف ناب و حکمت‌های جاودانه‌ای است که از سرچشمه وحی جوشیده و نیاز مردم دنیا به این اندیشه‌های وحیانی بیش از گذشته است.

آیت‌الله سبحانی از خدمات پرستاران قدردانی کرد

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید در پیامی، روز پرستار را به خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان به‌خصوص پرستاران و پزشکان تبریک گفت و از خدمات آنها قدردانی کرد.

توانمندی لازم برای پاسخ به شبهات مورد توجه جدی حوزویان باشد

عصرقم- آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید درپیامی به حوزویان تاکید کرد: شناخت هجمه و رصد تعرض‌ها و شبهه افکنی‌ها علیه شیعه و تجهیز و توانمندی لازم برای ارایه پاسخ مناسب به این شبهات مورد توجه جدی باشد.

این توهین نابخردانه به پیامبر احساسات میلیاردها انسان راتحریک کرد

عصر قم - قم- یکی از مراجع تقلید گفت: سران برخی کشورها از خرد جمعی به دور افتاده، به جای تلاش جهت درمان بیماران کرونایی، با سخنان رکیک، درباره پیامبر اسلام احساسات میلیاردها انسان‌ آزاده را تحریک کرد.

مراجع تقلید رحلت آیت‌الله فاضلیان را تسلیت گفتند

عصر قم - قم - حضرات آیات مراجع تقلید ناصر مکارم شیرازی،‌ لطف الله صافی گلپایگانی و حسین نوری همدانی با صدور پیام هایی جداگانه،‌ رحلت آیت الله حاج سید رضا فاضلیان از علمای همدان را تسلیت گفتند.

آیت‌الله سبحانی: پلیس با محتکران دارو قاطعانه عمل کند

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: نیروی انتظامی باید با پدیده شوم قاچاق و محتکران دارو قاطعانه عمل کند، البته اقدام‌های شایسته و خوبی از سوی پلیس در این خصوص صورت گرفته است.

صرف سهم سادات برای آزادی زندانیان بلامانع است

عصر قم - قم - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: صرف سهم سادات در مورد استخلاص زندانیان سید بلامانع است و در مورد غیر سید صرف زکات و صدقه و ثلث مشروط بر این است که مصرف معین نداشته باشد، درباره هر زندانی که متعهد به وظایف شرعی است کاملاً صحیح است.

آیت الله نوری همدانی :دفاع مقدس انقلاب اسلامی را تثبیت کرد

عصر قم - قم - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس از الطاف خفیۀ خداوند بود که انقلاب اسلامی ایران را تثبیت کرد.

ارتحال آیت الله صانعی مایه تأثر شد

عصر قم - قم - آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید در پیامی به مناسبت رحلت آیت الله یوسف صانعی بیان کرد: ارتحال حضرت آیت الله آقای حاج شیخ یوسف صانعی مایه تأثر شد.

آیت الله علوی گرگانی هتک حرمت به قرآن و پیامبر را محکوم کرد

عصر قم - قم – ایرنا – آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید با صدور پیامی ضمن محکومیت هتک حرمت به ساحت قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد که هتک حرمت قرآن کریم، هتک حرمت به تمامی ارزشهای الهی و آزادیخواهان جهان است.

آیت‌الله نوری همدانی: طلاب باید خدمتگزار مردم باشند

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: یکی از اصول مهم تفقه در دین، اخلاق است؛ طلاب باید تا جایی در اخلاق شایستگی داشته باشند که مردم از آن‌ها یاد بگیرند، ما باید خودمان را خدمتگزار مردم بدانیم و در خدمت مردم باشیم.

آیت‌ الله مکارم: کلاس‌ های حوزه، حضوری باشد

عصر قم - آیت الله مکارم شیرازی در پیامی تصویری به آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه در مدرسه دارالشفاء قم بیان کردند: حوزه علمیه سند افتخار ماست اگر حوزه علمیه نباشد، اسلام تدریجا محو می شود

تاکید علما و فضلای حوزه بر رعایت اصول بهداشتی در مراسم عزاداری

عصر قم - قم - امسال با توجه به شیوع کرونا، مراسم عزاداری سرور سالار شهیدان به شیوه متفاوتی برگزار خواهد شد و عاشقان سیدالشهدا، شور و شعور حسینی همراه با عقلانیت دینی را به جهانیان نشان خواهند داد.

مراجع تقلید و نهادهای حوزوی درگذشت آیت‌الله تسخیری را تسلیت گفتند

عصر قم - قم- در پی درگذشت آیت‌الله محمدعلی تسخیری،‌ رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، مراجع تقلید، علما و نهادهای حوزوی به صورت جداگانه پیام تسلیتی صادر کردند.

آیت الله تسخیری در مسائل سیاسی صاحب نظر بود

عصر قم - قم - آیت الله مکارم شیرازی گفت: آیت الله تسخیری در مسائل سیاسی صاحب نظر و در مسائل دینی آگاهی کافی داشت و منشأ خدمات قابل ملاحظه‌ای به جهان اسلام و تشیع و نظام جمهوری اسلامی بود.

آیت الله مکارم شیرازی:وحدت شیعه و سنی توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند

عصر قم - قم - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه وحدت شیعه و سنی و دیگر مذاهب عامل مهمی در خنثی سازی نقشه‌های شوم دشمنان است گفت: با همدلی، وحدت و شناخت مقاصد شوم دشمنان و نیز ارتباط چهره به چهره بسیاری از مشکل ها حل می‌شود.

آیت‌الله علوی: دولت‌های اسلامی نیازهای ضروری لبنان را برطرف کنند

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پی انفجار در بیروت در پیامی از دولت‌های اسلامی خواست با همکاری هم، نیازهای ضروری و اولیه مردم و دولت لبنان را برطرف کنند.

عزاداری امام حسین(ع) هرگز نباید فراموش شود

عصر قم - قم - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید گفت: عزاداری امام حسین (ع) از مهمترین شعائر دینی است و هرگز نباید فراموش شود.

مکارم: عزاداری محرم را هرگز نمی‌ توانیم رها کنیم

عصر قم - آیت‌ الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تاکید بر این‌ که عزاداری ماه محرم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود گفت: شکی نیست که ما اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم؛ ازجمله آن مساله عزاداری محرم و صفر است

آیت‌الله مکارم: عزاداری محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود

عصر قم - قم – ایرنا – آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تاکید بر این‌که عزاداری ماه محرم باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود گفت: شکی نیست که ما اصولی داریم که به‌هیچ‌وجه نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم؛ ازجمله آن مساله عزاداری محرم و صفر است.

ساير مطالب

نامه اساتید حوزه عملیه قم به مجمع تشخیص درباره FATF

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قم منصوب شد

گزارش جماران از مراسم بزرگداشت سالروز ورود امام خمینی به قم

اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر قم اسفندماه برگزار می‌شود‌

آخرین وضعیت شادکامی استان‌ها | قم؛ شادترین استان ایران | چرا محروم‌ترین‌ها جزو شادترین‌ها هستند؟

اشتغال زایی برای بیش از 63 نفر در قم/توزیع 100بسته معیشتی به ارزش60میلیون تومان در ماه شعبان

شرایط کرونایی قم آبی، اما به‌شدت نگران کننده است/قم در آستانه ورود به شرایط زرد کرونایی

تاکید شهردار قم بر اجرای پروژه‌های نشاط شهروندی

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان قم تا 11 اسفند 99

استان قم در آستانه شیوع بیشتر ویروس کرونا قرار دارد

آخرین وضعیت شادکامی در استان‌ها / قم، شادترین استان ایران است +جدول

وضعیت 8 بیمار کرونایی در قم وخیم است/ روز بدون فوتی

آخرین آمار شادکامی در استان‌ها / قم،شادترین استان ایران است +جدول

نیاز آبی تالاب‌های قم بسیار جدی است

مینو محرز: شخصیت علمی هستم و می‌گویم مردم واکسن ایرانی بزنند

فروشنده عتیقه‌های هخامنشیان بازداشت شد

کشف روزانه 2 تن مواد مخدر در یک هفته

پرستار سربازی که بخاطر کرونا در حسرت دیدن مادرش است

ترویج آزادانه «قتل فرزند» در فضای مجازی

سرقت‌های سریالی دختر معتاد برای انتقام‌جویی از پدر

20 سال زندان مجازات یک بمب‌گذار

قتل همسر باردار با شلیک گلوله

بازندگان اصلی کرونا

قاچاق چوب با آمبولانس تایید شد

بحران جمعیت در کشور حقیقت دارد؟

شبکه عکاسان مدل‌های برهنه متلاشی شد

تصادفی مرگبار در برخورد کامیون با پژو

بازی با مرگ در حفره‌های سمی

چالش سفرهای نوروزی 1400؛ مسافرت برویم یا نه؟

کتاب به اسم شما می‌نویسیم، صفحه‌ای 10 هزارتومان!

هشدار نارنجی هواشناسی به خوزستان

سر و کله کرونای انگلیسی در کردستان هم پیدا شد

مأمور تقلبی امامزاده حسن دستگیر شد

قاتل خاموش جانِ دختر نوجوان را گرفت

کشف درشکه تشریفاتی 2000 ساله

سرقت کیف با سیخ کباب

کرونا مهاجم‌تر و سرکش‌تر از قبل؛ درخواست وزارت بهداشت از مردم

«پوآرو» آموزش‌دهنده کشف عتیقه بازداشت شد

تعدادی از سردفتران، مدیران و کارکنان ثبت اسناد بازداشت شدند

رتبه‌بندی معلمان سال 1400 وارد فاز اجرا می‌شود؟

نجات مرد جوانی که قصد خودکشی داشت

امضای تفاهم نامه همکاری بین وزرای علوم و ارشاد

پدری جوان که صاحب 40 فرزند است

گفتگو با زن فریب‌خورده که «جون دل» را به آمریکا برد!

مرگ یک مرد در شوش بر اثر تیراندازی شبانه

نحوه ی استفاده صحیح ماسک از زبان سخنگوی وزارت بهداشت

کرونا طغیان کرد؛ شمار فوتی‌های روزانه باز هم 3 رقمی شد

آلوده‌ ترین مناطق اهواز از نظر کرونا اعلام شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 11 اسفند 99

جزئیات منع سفر‌های نوروزی با خودروی شخصی

برای بازگشایی باغ پرندگان قم سختگیری می‌کنیم/ سازمان دامپزشکی خسارت پرداخت کند

مروری بر صفحه اول روزنامه های 11 اسفند قم

‌آپارتمان‌نشینی در قم‌ استاندارد نیست

3 بیمار کرونای انگلیسی در قم وضعیت رو به بهبودی دارند

کلاهبرداری پیچیده با آگهی استخدام کارگر کشتی

فروش دختر کوچک‌تر برای تأمین هزینه درمان کودک بزرگ‌تر

رئیسی: تا آذرماه 56 میلیون نفر واکسینه می‌شوند

صاحبان گودهای رها‌شده تهران چه کسانی هستند؟

صعود آلودگی هوا به رتبه چهارم مرگ و میر زودرس

نسخه سخنگوی وزارت بهداشت برای بهتر شدن اوضاع کرونایی

بارش برف در شهر زلزله‌زده «سی‌سخت» آغاز شد

شهادت یکی دیگر از پرسنل اورژانس تهران به دلیل کرونا

مرگ تلخ مادر و پسری در خانه‌شان

بازداشت خواستگار فراری پس از بازگشت از ترکیه

«تستر شیشه» و «کارتمام کن» حرفه‌ای

سقوط آسانسور حادثه آفرید

سارقی که قصد آتش زدن اموال مسروقه را داشت

جزئیات نحوه انجام سفر‌های نوروزی 1400 اعلام شد

طلافروش سمنانی در پی سرقت مسلحانه درگذشت

وام قرض الحسنه فرش بافان پرداخت می شود

تشریح جزئیات ممنوعیت سفرهای نوروزی با خودروی شخصی

فوت 2 عضو یک خانواده بر اثر کرونا در باوی

درخواست سهمیه ویژه واکسن کرونا برای خوزستان

تعداد اهدا کنندگان خون در قم افزایش داشته است

تقاطع غیرهمسطح جعفریه قم تا پایان امسال افتتاح می شود

شرایط انجام سفرهای نوروزی اعلام شد

وضعیت ترافیکی راه‌های کشور؛ تردد در محور چالوس ممنوع شد

ممانعت پلیس از خودکشی جوان 18 ساله رشتی

زالی: نمی‌دانیم کرونای جهش‌یافته در برابر واکسن مقاوم است یا نه!

بازگرداندن طلای 6 میلیاردی به صاحبش

ماجرای خانه مادر شهیدی که مصادره شد

جانشین فرمانده ناجا: پلیس ایران از بهترین پلیس‌های جهان است

صدور کیفرخواست متهمان شرکت توزیع برق صادر شد

کشف جسد مرد جوان داخل گونی

سازمان تامین اجتماعی: نه کارت صادر می‌کنیم نه دفترچه

سختی‌های اثبات «تجاوز» برای قربانی؛ جنین حاصل قابل سقط است؟

20 نفر در ایران قربانیِ کرونای انگلیسی شدند

افراد فاقد بیمه رایگان بیمه می شوند / شرایط کرونایی قم بسیار شکننده است

ابهاماتِ سانچی؛ قطعی نبودن مرگ 9 خدمه

درخواست نمایندگان خوزستان از رئیس‌جمهور برای سهمیه ویژه واکسن کرونا

پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ بارش باران در انتظار کدام استان‌ها است؟

علت کمبود انسولین قلمی در کشور اعلام شد

مرد خشمگین با دندان، بینی نامزد سابقش را کَند!

کرونای انگلیسی 2 عضو یک خانواده خوزستانی را کُشت

اما و اگرهای جریمه‌های رانندگی؛ از پیامک‌های اشتباهی تا تخلفات کرونایی

آسمان قم ابری است

توضیحات رییس هلال‌احمر درباره اختصاص واکسن کرونا به امدادگران

زمین‌لرزه‌ 4 ریشتری شهر «هجدک» در کرمان را لرزاند

واکنش پلیس به نشر ویدئوی حمله مردی با شوکر به یک زن

بیشترین میزان بستری‌های کرونایی در کدام پیک بود؟